intercooler pe dci 65CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by felixb View Post
    dci 70 cp ..nu are intercooler
    cum sa n-aibe , are tatamiu modelu de 70 si are intercooler , poate or fi iesit la inceput modele fara dar ma indoiesc eu tot ce am vzt de 70 cai au .
    ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

    Comment


    • alea de 68, pardon, 70 de cai, au toate intercooler. doar cele de 64, pardon, 65 de cai n-au intercooler. dci85 au toate intercooler.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Originally posted by felixb View Post
        dci 70 cp ..nu are intercooler
        cel nou(adica facelift ala logan II)are sigur,nu stiu daca modelul precedent are ...

        Comment


        • Ce nu este clar? Domnul Seba a explicat clar. Inca o data: cele care au 65cp NU au intercooler, iar cele cu 70 respectiv 85cp fie faza I sau II TOATE AU intercooler.
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • fratilor stiti daca se potriveste intercooler-ul de la megan 2 1.5 dci versiunea de 105 cp pe logan de 65 cp
            Mecanica pentru Dacia si Renault doar in Bucuresti

            Comment


            • se potriveste si ala de evo9 daca insisti...dar ce faci cu tubulatura?
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • din cate stiu turbosuflanta de la renault megane 2 e aceeasi cu cea de la logan
                Mecanica pentru Dacia si Renault doar in Bucuresti

                Comment


                • la megane parca e cu geometrie variabila...oricum, intercooler-ul ar trebui sa mearga pe logan
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Originally posted by bomb View Post
                    fratilor stiti daca se potriveste intercooler-ul de la megan 2 1.5 dci versiunea de 105 cp pe logan de 65 cp
                    Merge perfect.

                    Comment


                    • eu am 1.5 70 cp cu intercooler la m facut praf pe originalul intr un caine din pacate dupa ce lam schimbat cu altul bineinteles de si mai mare un pic, de la un 85 cp trage mai bine masina si se misca mult mai rapid,,, probabil cel vechi era imbacsit cu ulei sau cine stie ,,,dar sunt multumit,,,

                      Comment


                      • intercooler

                        daca tot vrei sa pui un intercooler, pune unul custom, vei pierde aprox. 0.2-0.6 bari din presiune, pe care ii poti recupera ulterior din marirea presiunii din turbina, sau daca vrei performante sport o turbina noua si mai mare !!!
                        sigpic
                        http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                        Comment


                        • daca pui un intercooler mai mare nu pierzi din presiune . si daca pierzi 0.6 bari ce faci intrii pe minus ? scoti aer din motor. este imens ce zici tu ca pierzi 0.6. nu pierzi absolut nimic

                          Comment


                          • eu am de 70 cp si am schimbat inter cu unul de la 85 cp si pot spune ca am pierdut din viteza max circa 10 poate chiar 15 km ceva se intimpla se pierde din presiune pe circuitul tubulaturi cred
                            cei care au mai schimbat astept sugestii sau pareri

                            Comment


                            • @ db75mai ai observat cumva in urma schimbarii intercoolerului o imbunatatire a timpului de raspuns la acceleratie ?

                              eu am schimbat pe un dci 70 intercoolerul cu unul de 85. tragea parca o idee mai bine, consuma la fel si zicea baiatul asta ca ii raspundea mai bine la acceleratie (2000 rpm pedala jos)
                              la topspeed ceva mai bine a zis. una peste alta am fost foarte multumiti de operatie

                              Comment


                              • este o imbunatatire micuta dar este,la faptul ca la mers constant aste mai sus pedala de acceleratie adica este apasata mai putin dar la top speed cum zici nu,chiar mai slab putin
                                nu stiu daca prietenul atingea viteze chiar mari ma refer la 160 170 180 si cu motorina de afara chiar am ajuns si la 190 aici am vaazut mica scadere

                                a si apropo ai facut ceva modificari ca sa pui intercoolerul de 85 la mine nu prea sa potrivit si am ramas pe tubulatura veche pana in inter
                                Last edited by db-75-mai; 29 August 2010, 22:41. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google