discuri de frana pe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Ai dreptate miker,frumoasa masina am vazut-o la salon.asteptam detalii,model,motor.de megane am inteles dar ne trebuie anul de fabricatie,motor(cilindree + cp)
    sigpic........restul e NoSpeedLimit

    Comment


    • #77
      Cineva mi-a zis cum ca s-ar potrivi de la clio 3 orice motorizare :-??

      Comment


      • #78
        Miker: wow ce mishto arata masina ta!!! Pot sa vad pe udneva ceva poze cu ea, mai multe. Ce putere ai pe masina? Ai chip facut? Unde ai facut (la cine)
        Eventual daca vrei discutam pe privat despre detalii.
        Cred ca nu a fost off topic sa iti cer poze cu masina pt ca vreau sa imi fac o idee de cum ar arata o astfel de masina cu discuri pe spate.
        Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
        http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

        Comment


        • #79
          Deci . . . cel care si-a pus discuri ne-a lasat in ceatza eu nici acum nu stiu de la ce model de masina se potrivesc . . . HEEEEEEELP

          Comment


          • #80
            Sunt de Megane 2000-2001,sau Scenic 2000-2001.
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • #81
              Multumesc de info o sa caut Conteaza motorizarea ?

              Comment


              • #82
                Nu am mai postat pentru ca de fiecare data s-a gasit cineva care sa fie Gica-contra si m-a facut sa cred ca am nimerit la"Cronica Circotasilor" si nu pe un forum auto.Pentru cei interesati raspund la orice intrebari,dar nu celor care intreaba daca frineaza mai bine pe disc ca pe tambur pentru ca un adevarat sofer trebuie sa stie avantajul discului fata de tambur. Alti colegi forumisti in loc sa intrebe date tehnice intreaba ce ma fac cu politia.Intrebarea asta ar trebui sa si-o puna singuri de cind au facut cea mai mica modificare la masina,incepind cu rotile si terminind cu banalele ploape de la faruri.
                Pentru Miker. Da conteaza motorizarea pentru ca nu toate modelele de megane au discuri.
                Last edited by PAULIC; 31 March 2008, 23:53.

                Comment


                • #83
                  Bine uite o intrebare.....cum ai facut cu ditribuirea fortei de franere???...ai schimbat-o sau ai lasat-o la fel???

                  Comment


                  • #84
                    Am reglato din repartitor, comform manualului reno.

                    Comment


                    • #85
                      Etrerii...sunt de fata si ai facut modificari...sau sunt de spate?

                      Comment


                      • #86
                        Ai auzit vreodata pe cineva sa fi pus etrieri de fata pe spate? Eu pina la 45 de ani n-am auzit.Daca stii ceva spunemi si mie cum a prins cablul de frina de mina pe etrierul fata?

                        Comment


                        • #87
                          Fara...se poate

                          Comment


                          • #88
                            Fara ce? .....

                            Comment


                            • #89
                              Fara frana de mana.....am vazut pe dacie puse....erau de fata...si erau modificate rau de tot....ca omul luase si discurile de pe fata...si taiase din bascula(centrala)...astupase gaurile de la planetare....

                              Comment


                              • #90
                                Bine,eu vorbeam de modificari care sa aduca beneficii in sistemul de siguranta al masinii iar tu vorbesti de Sfeuri.In domeniul asta nu am curajul sa ma bag.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google