discuri de frana pe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se poate gasi coronita de abs la fel ca la tabur cu acelasi nr de dinti

    Comment


    • unde?Pe ce masina?
      Cumpar volan de Duster

      Comment


      • Am si eu o intrebare, pe stand de frane nu se pot regla, numai cu manualu de renault?

        Comment


        • paulica te deranjez si eu cu o intrebare mai lunga
          ce fel de discuri sunt,de pe ce model de masina,ce a implicat schimbarea tamburilor cu discurile,modificari la punte sau pe vechile gauri a intrat cele de la discuri,daca conducta de frana se potriveste in etrier cu cea de la tambur,la frana de mina ce ai facut sa fie si ea functionala si finalul fa un pret pt toate aceste modificari,ca mie imi suna frumos discuri frana spate pe logan eu stiu ce inseamna
          P.S. bravo tie si ciuda mie esti meserias mi-a palcut ce ai facut si vreau si eu,dar trebuiesc neste detalii

          DRIVE SAFE
          sigpic
          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

          Comment


          • [QUOTE=PAULIC;97785]Exista clio cu disc pe spate,dar acesta nu e clio2 ci este RS-ul. Ce nu stiu eu este cum se prinde suportul de etrier la RS. Daca se prinde in punte la fel ca la megane 2 nu este bun.In principiu trebuie ceva cu fuzeta detasabila de punte si prinderea suportului de etrier in fuzete.Din poza care este pusa mai sus reese ca totul este facut perfect,la fel este si la mine, dar etrierul nu este acelasi si de aia ma duc cu gindul ca s-ar putea ala sa fie de RS. La mine etrierul este identic cu cel de megane 2 si seamana foarte mult cu cel de logan pe cind asta din poza de mai sus are alta forma, aduce foarte mult cu cele mai sportive. Dar in principiu este aceeas lucrare cu cea pe care am facuto eu.[/QUOTe

            Nu te supara, lucrezi la service caprita?
            nimeni nu moare virgin, viata ne .... pe toti
            mazda 3 / logan 1.5 dc

            Comment


            • Daca pun discuri ventilate pe fata, cele de pe fata de abs plus le pot monta pe spate?
              MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

              Comment


              • Uitate la diferentele dintre cele doua discuri si o sa-ti dai seama singur
                Attached Files
                Last edited by GGI78; 22 November 2009, 13:56.

                Comment


                • mie mi se pare ca sunt diferente la grosime, sau poate va referiti la cele 2 orificii de fixare?
                  MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                  Comment


                  • Vroiam sa-ti spun ca nu se pot monta niciodata discurile de fata pe spate indiferent de ce marca de masina ar fi

                    Comment


                    • Multumesc Mult!
                      MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                      Comment


                      • am gasit in bucuresti punte spate renault cu disc la 200 euro de era de la dezmembrari
                        Mecanica pentru Dacia si Renault doar in Bucuresti

                        Comment


                        • Salut.Scuze ca ma bag in seama.Nu prea ma pricep eu la masini,dar am avut norocul sa imi cumpar un logan tunat si l-am luat cu discuri pe spate.Fostul propietar mi-a zis ca sunt de pe clio rs. Problema e cu frana de mana,ca trebuie sa o mai reglez periodic ca mi se rupe nu stiu ce improvizatie de pe acolo.O data la 2 ani fac chestia asta.In rest e ok.:d

                          Comment


                          • Ai putea sa pui niste poze cu masina?Sa vedem si noi ce si cum
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • Sa ne revenim cu picioarele pe pamant!Loganul are un sasiu low cost in primul rand care este gandit pentru a frana doar pe fata, pentru a avea si discuri si pe spate trebuie sa ai un sasiu corespunzator ca la franari puternice masina sa fie stabila si daca nu ma credeti testati cu frana de mana pe pietris sa vedeti cum are o senzatie de instabilitate.Practic cred ca se poate dar nare rost deoarece si la masinile care au asa ceva de din fabrica presiunea se duce 75%fata si 25%spate sau ceva de genu...costa prea mult pentru o schimbare care nu ajuta de la look...o zi buna

                              Comment


                              • baieti ,am si eu o intrebare ,oare nu toate masinili cu motorizari de peste 110 caiuti permit in parametri normali montaj discuri pe puntea spate?

                                asculti,citesti si descoperi ca de fapt nu stii nimic!

                                acum citeva luni bune am vazut un loganist de bucuresti - avea discuri pe puntea spate nu mai stiu cine a fost;putem afla daca a montat el discurile si cum a facut?!
                                Last edited by golan 12; 27 August 2010, 20:51. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google