Cu Sau Fara Ulei 2t In Combustibil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FLR
    replied
    Si eu folosesc 2t de vreo 3 ani...pun 50 ml la 20l motorina,parerea mea e ca merge mai silentios(poate e doar o parere) dar folosesc si metabond gold in ulei.

    Leave a comment:


  • SYL40
    replied
    Originally posted by lord_wader View Post
    50ml la 10l dar eu pt. inceput am pus mai putin, cam 170ml la 50l de motorina. Data viitoare am sa cresc doza.
    Deci tu zici de proportia 1:200. Eu la inceput (la Symbol-ul sotiei, dCi euro 3; masina fiind din 2005), am pus proportia 1:1000, apoi am crescut la 1:500 si acum folosesc 1:250. Mi-e firca sa cresc mai mult de atat...

    PS. As vrea sa incerc si cu Metabond Megasel Plus. Cineva, parere despre asta ?

    Leave a comment:


  • popavlm
    replied
    Originally posted by slim_daddy40 View Post
    nu am nimic cu cei care pun ulei in motorina dar eu doar va intreb: este normal ca in anul 2013 la masini fabricatie incepand din 2007 .....sa se faca amestec ca la trabantul dinainte de 1989??
    Da' e normal ca o masina de doi-trei ani sa se duca dq in 20k-30k de km si alta fabricata inainte de '89 sa mearga si acum? din pacate si eu sunt un mare "consumator de ulei 2 T"...

    Leave a comment:


  • Octavian
    replied
    Originally posted by slim_daddy40 View Post
    nu am nimic cu cei care pun ulei in motorina dar eu doar va intreb: este normal ca in anul 2013 la masini fabricatie incepand din 2007 .....sa se faca amestec ca la trabantul dinainte de 1989??
    Din pacate da, e normal, si in Germania fac multi treaba asta.

    Amestecul nu e ca la Tranbant, se face in proportii mult mai mici (de ulei desigur)

    Leave a comment:


  • popavlm
    replied
    masinile o fi fabricate din 2007 dar motorina asta uscata(euro 5) nu mai asigura ungerea necesara si d-aia le ia dq..

    Leave a comment:


  • slim_daddy40
    replied
    nu am nimic cu cei care pun ulei in motorina dar eu doar va intreb: este normal ca in anul 2013 la masini fabricatie incepand din 2007 .....sa se faca amestec ca la trabantul dinainte de 1989??

    Leave a comment:


  • lord_wader
    replied
    50ml la 10l dar eu pt. inceput am pus mai putin, cam 170ml la 50l de motorina. Data viitoare am sa cresc doza.

    Leave a comment:


  • SYL40
    replied
    @lord_wader ce doza ai folosit ?...sau la ce doza te-ai referit ca ai respectat-o ?
    Multumesc !

    Leave a comment:


  • lord_wader
    replied
    Astazi mi-am luat si eu pt. prima data ulei 2T Dynamic Sprint FD, nu pt. ca e la moda ci pt. ca am logan E3 cu toate injectoarele reparate pana acum. Si nu mi-as fi luat, dar am hotarat sa trec pe OMV care din cate am citit au motorina f f uscata. Ca prima impresie zic eu ca se simte un usor miros de fum, de ulei ars, sau poate ma insel el. Am respectat doza, ba chiar am pus mai putin.

    Leave a comment:


  • Leo0608
    replied
    la ITP mai e si de ala cum iti ia noxele
    era unu in fatza mea acum vreo 2 ani in urma cu un passat si explica mosulica de la ITP, ca daca nu tinea mai departe de esapamentu lu ala nu-i ieseau noxele si-l pica, ca asa e toate passat-urile

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google