Cu Sau Fara Ulei 2t In Combustibil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by adicata2003 View Post
    ... Eu zic ca efixul este cea mai buna din romania la ora actuala.
    Nu prea ai cum demonstra stiintific aceasta afirmatie. Daca te bazezi doar pe incindenta defectiunilor din aria unde lucrezi, studiul este limitat.
    Spre exemplu, unele persoane din service-ul local sustin ca aici cea mai buna ar fi cea de la Petrom, iar unele firme ar fi cu totul de evitat (tot datorita cazuisticii din service, coroborata cu frecventa alimentarilor)
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • Originally posted by darksid3 View Post
      Din Romania pana in Anglia sunt destui care pun ulei 2T in motorina. Asta nu inseamna ca acest ulei 2T este folosit "CA CArburant". Cand e vorba de reticenta, lumea mananca (literalmente) toate rahaturile, dar la masini se sta cu fesele incordate. Sunt niste notiuni elementare de chimie, mare branza.
      Astept o poza cu ce scrie pe cutie "clar"
      vezi ce scrie pe eticheta
      Attached Files

      Comment


      • Ia cauta-le si pe celelate 3 tipuri de ulei, de la firma asta, s-ar putea sa ai o surpirza si SA NU SCRIE specific.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by alessandro View Post
          ...........................
          stii ca uleiul de 2t se foloseste si prin motorsport la motoare benzinare ? stii de ce ?
          Vezi ca poate dai idei...

          Originally posted by darksid3 View Post
          Ia cauta-le si pe celelate 3 tipuri de ulei, de la firma asta, s-ar putea sa ai o surpirza si SA NU SCRIE specific.
          Pai si ce poate sa difere asa de mult in compozitie incat la unu sa interzica si la altul sa nu spuna nimic (asta nu cred ca inseamna automat ca este ok )
          Last edited by Octavian; 2 July 2012, 21:58. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Tipul ala de ulei nu are norma JASO
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Fiecare este liber sa faca ce vrea cu motorul lui cu masina lui,dupa ce sa scris aici cred ca fiecare si-a facut o idee si dupa cum am scris mai sus fiecare hotaraste ce vrea sa puna in rezervor :motorina ,pacura,gaz lampant ,ulei de transformator si asa mai departe ,nu cred ca are vreo importanta pt. cei ca mine care mai pun din cand in cand putin ulei in rezervor ,va urez multa sanatate si la cati mai multi km fara incidente (injectoare terminate ,pompa cu span) si tot ce sa mai scris de rau pe aici .

              Comment


              • Citrorabla a vazut mai de toate motorinele, de la Shell, la esso, total si elf.
                Si cel mai bine a mers cu Efix
                Nici mie nu mi-a venit sa cred, pe cuvant.

                Comment


                • [QUOTE=Octavian;1300787]Vezi ca poate dai idei...

                  cu 2T in mpi nu poti decat sa ii strici catalizatorul.

                  la curse se foloseste in special la motoare turbo. nu influenteaza puterea exploziei, previne detonatiile, scade putin temperatura de ardere, protejeaza supapele

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Citrorabla a vazut mai de toate motorinele, de la Shell, la esso, total si elf.
                    Si cel mai bine a mers cu Efix
                    Nici mie nu mi-a venit sa cred, pe cuvant.
                    eu bag top diesel omv si sunt multumit. voiam sa incerc si eu cu efix dar nu am benzinarii rompetrol in jur. de abia pe virtutii ceea ce e destul de departe daca vrei sa alimentezi in drum spre casa su la plecare. oare astia nu-si cunosc interesul ? am cautat pe net si am gasit vreo 5 benzinarii in bucuresti.
                    stie cineva vreun alt rompetrol in militari ?!

                    Comment


                    • stie cineva vreun alt rompetrol in militari ?![/QUOTE]
                      Poate te ajuta sa intri in randul celor care alimenteaza de la ROMPETROL
                      Ghencea (Bucuresti) Sector 6 Bd. Ghencea nr. 154, sector 6, 061699

                      Comment


                      • Originally posted by alessandro View Post
                        P.S. DCi ul de mai sus foloseste 1 litru / 50 litri motorina
                        1L/50L - ulei/motorina e exagerat de mult - la 100k aproape achita pompa de injectie ...
                        In plus 1:50, e raportul pentru amestecul cu benzina.
                        Last edited by Lascarica; 3 July 2012, 14:52.

                        Comment


                        • Originally posted by alessandro View Post
                          tu ai citit cat de putin thredul asta inainte sa postezi ?
                          L-am citit de curiozitate si am ramas neplacut surprins de puterea -efectului Placebo-,si ce priza la public are o idee traznita,ce doreste a rezolva miraculos o problema dureroasa(financiar). Atentie...!RAR-ul are echipe mobile ce fac verificari in diverse puncte. E foarte posibil(sigur) ca cei ce folosesc ulei in combustibil sa nu se incadreze in norma de poluare si urmarile sunt cele firesti si nedorite... Eu cred ca-i bine a pune in balanta: dorintele,posibilitatile si efectele(urmarile). Chiar de ne dorim,nu putem fi mai catolici decit Papa...!

                          Comment


                          • Altii merg fara permis auto, ani de zile, omoara pe mama, tata, etc. Asta era problema, opreste RAR-ul
                            Aia stau cu ochii dupa cazane, microbuze, TIR-uri.
                            Folositi bicicleta daca sunteti ecologisti. Platim taxe de Carbon tot arborele genealogic, vine un petrolier si esueaza si s-a dus dracu toata ecologia, pe urmatorii 500 de ani.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Problema nu-i de ris,e de...plins!

                              Comment


                              • Va sugerez batiste, atunci
                                Sa revenim la subiect
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google