Cei Mai Multi Km Facuti/vazuti Cu/la Logan DCI.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    aaa nu sky filtru de aer 130000 si ceva , a mers originalul ... stiu stiu .. mi-e rusine. avea noroi in el cand l-am scos
    filtru motorina .... cel original lam schimbat la muuult peste limita , nu mai tin minte, apoi inca 3 , la diferite intervale , peste 20000 km.
    masina nu mai e la taxi , am scos-o cand au picat injectoarele, se acumulau prea multe datorii la firma. deci acum ...e mers normal , intervale normale.. noroc
    sigpicSa traiasca urile , si

    Comment


    • #77
      Tinand cont de cuvintele colegului, imi salt palaria si declar logan diesel extraordinar de fiabil...
      Ai grija, please, de motorasul ala...totusi!

      No more comments!
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • #78
        Originally posted by AG 27 JBL
        In 2 ani si o luna..Am 83.000 de mii...Am schimbat un set de injectoare din vina mea..;))
        de ce ?

        ce ai facut de a fost vina ta ?

        Originally posted by AG 27 JBL
        In 2 ani si o luna..Am 83.000 de mii...Am schimbat un set de injectoare din vina mea..;))
        de ce ?

        ce ai facut de a fost vina ta ?
        Last edited by vali_cata2003; 23 January 2009, 15:34. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #79
          Originally posted by DieselLGN View Post
          filtru motorina .... cel original lam schimbat la muuult peste limita
          Nici nu mai ma intreb de ce s-au stricat injectoarele. Probabil a fost combinat si cu mersul subturat si uite unde s-a ajuns.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #80
            aaa nu andrei ... adevarul este ca mergea si subturat "regim de economie taxi" , s-au stricat pentru ca am pus motorina de la un camion . . adevarul este ca era VOLVO , nu RABA ,oricum dupa aia am aflat cati "aditivi" sunt in motorina de camion mi-a zis un sofer. daca nu puneam motorina aia rea , nu cred ca imi cadeau, cu tot cu filtru ala ... total depasit.
            sigpicSa traiasca urile , si

            Comment


            • #81
              bataie motor la71000.am pus un duralube si s'a mai atenuat

              Originally posted by gigiman View Post
              Motoarele dci sunt pe Logan de aproximativ 3 ani, as vrea sa aflu cati kilometri au inregistrati aceste motoare si eventual probleme aparute.
              bataie la biela cred la 71000 .am pus un duralube si s'amai atenuat

              Originally posted by andrei View Post
              Nici nu mai ma intreb de ce s-au stricat injectoarele. Probabil a fost combinat si cu mersul subturat si uite unde s-a ajuns.
              vina e tot a celui care alimenteaza de la benzinaria Raba Saviem.una canistra'50 lei@una preche injectoare(cel putin.daca nu si pompa)200:7000^ socoteala ,oricum ai privi=paguba.cunosc destui,citiva au avut noroc sa fie in garantie-p-aia nu-i cunosc
              Last edited by catalintoaca; 24 January 2009, 22:45. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #82
                Ii dau dreptate lui DieselLGN,eu am cca.110.000km in doi ani si motorul merge struna,singura grija pe care am avut-o a fost sa bag motorina buna de la pompa si anume EFIXDIESEL de la Rompetrol si nici o problema.Sa nu mai spun ca nu am schimbat totul la timp ca la carte,din cauza banilor care nu se ajung,mai intai ratele si pe urma consumabilelel la masina si uite ca merge foarte bine.O singura remarca trebuie sa fac "NU MERGE-TI CU MOTORUL SUBTURAT" masinile sunt facute ca sa fie exploatate nu protejate.La mai multi km fara probleme

                Comment


                • #83
                  Originally posted by DieselLGN View Post
                  in 2 ani , 140000 km , schimbat injectoare la 130000 , schimbat 1 data capetele de bara , filtru aer 1 data , filtru motorina de vreo 3 x *parca ... nu mai tin minte . is destul de multumit de golanel
                  Intrebare ? Dar cu pompele de injectie cum stati? De exemplu la Dacia papuc dupa 60 000 am fost nevoit sa o schimb(si nu la o masina ci la doua masini),motorina sa bagat numai din statiile Petrom si OMV.
                  AC/DC- RIDE ON

                  Comment


                  • #84
                    Pompele de injectie se defecteaza, preponderent din cauza spanului.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by andrei View Post
                      Pompele de injectie se defecteaza, preponderent din cauza spanului.
                      Daca intrebi multi posesori de papucuri ai sa ramai uimit!(prea multe pompe de injectie au cazut)Prima data se aprinde martorul de bujii urmat de o turatie ridicata a motorului(indiferent daca apesi acceleratia sau nu).Span sau nu ,cert este faptul ca au cazut prea multe.
                      AC/DC- RIDE ON

                      Comment


                      • #86
                        Interesant e ca nu se strica injectoarele de la span

                        Comment


                        • #87
                          Macar e bine pentru noi cu Logan ca nu se strica la dci

                          Comment


                          • #88
                            172000 schimbat injectoare aproape 3ani taxi in bucuresti

                            Comment


                            • #89
                              ai pus motorina "nashpa" ? eu sunt convins ca sunt si din cei care au pus numai de la peco si tot au avut pb cu injectoarele.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by grasuxxxl View Post
                                172000 schimbat injectoare aproape 3ani taxi in bucuresti
                                Sa imi fie iertat, dar nu inteleg: are 3 ani de cand e taxi in B? schimbat injectoare de 3 ani?
                                Cred ar fi mai bine sa precizezi exact din ce an e masina, la cati km ai schimbat injectoarele si cati km a parcurs in regim de taxi (aproximativ...).
                                Multumim!
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google