Curea Distributie Rupta ATENTIE LA PIESELE DE ORIGINE !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • KeanuRev
    replied
    curelele care s-au rupt au fost puse pe masini foarte diferite adica una produsa in 2007 una in 2008 modele diferite si puse de persoane diferite.. deci tin sa cred totusi ca ii vina curelei.. mai ales la cum arata... in fine acuma din partea mea puneti toti de la persoana respectiva.. eu prin modalitate asta am incercat sa atrag atentia oamenilor care au cumparat de pe net si de la persoana respectiva sa le schimbe. intrebare pentru @vernescu cati km ai mers sau stii pe cineva care a mers cu o distributie de la persoana respectiva? sau un capat de bara ? sau stiu eu poate avea distributii de 2 feluri care le dadea pentru oamenii lui si care le vindea pe internet.. nu pot sa bag mana in foc..

    Leave a comment:


  • crull
    replied
    Cele OE sunt facute dupa un caiet de sarcini, indeplinesc intocmai cerintele constructorului de masini, curelel aftermarket sunt facute dupa normele producatorului (gates).
    Last edited by crull; 5 September 2011, 22:15.

    Leave a comment:


  • madi
    replied
    Mai e o chestie dubioasa si la Gates , ce rost are sa sa gasesti piese Automobile OE si Automobile Aftermarket, nu au amandoua specificatiile aceeasi calitate?

    Leave a comment:


  • sacalu009
    replied
    nu va mai certati... poate ca problema nu e cureaua...eu din intamplare m-am uitat pe niste situri dupa motor dci...si ghici ce am vazut o gramada de clio cu acelas tip de motor care au patit acelas lucru sau chiar mai rau pb pe la biela injectoare...si anumea curea de distributie rupta... eu unul tind sa cred ca ceva s-a intamplat cu motorul E3 si primele modele de E4 dci cam toate au aceleas pb...surse sigure si care sa confirme acest lucru public nu o sa gasesti in veci lumea o sa dea vina pe Motorina pe Montaj pe exploatare s.a.m.d
    bafta tuturor conduceti cu grija
    apropo distributa care mi s-a rupt era pe cat se poate de originala ...am fost in magazin al cerut una le-am comparat pana incel mai mic detaliu si cei din service unde am reparat golanul mi-au pus acelas tip....
    acu sa vedem o s-o schimb mai dev pe la 40000mi si filtrele de motorina la fel pe la 10000 si Dumnezeu cu mila...

    Leave a comment:


  • q_acdc
    replied
    Originally posted by Octavian___32 View Post
    In cazul benzinarelor asa este, m-am abtinut sa spun ca si la dizal e la fel.

    Nu stiu de unde a aparut cu scris albastru...

    Cand vad poza lui Keanu acolo unde o strange intredegete si se rupe...chiar nu pot sa cred.

    PS: Am taiat cureaua veche (aproape 3 ani si 73000 km) si am indoit-o cat am putut, NU se rupe nicicum...

    PPS: De mine vazut este o facatura grosolana ce a vandut baiatu ala si trebuie sanctionat (metodele seamana cu ce a spus CataFof ).
    Din intamplare lucrez cu curea in cauza!Niciodata nu a venit cu inscriptia in albastru ci in alb-galbui si cu inscriptia firmei si echipamentului dedicat.Ce a venit cu inscriptia in albastru(acelasi produs dar firma diferita) sunt aduse din Italia si sunt mult mai proaste,galagioase si plastificate.(aceste curele nu le folosesc pt autoturisme ci pt diferite automatizari)

    Leave a comment:


  • crististreulea
    replied
    daca era o singura distributie nu ziceam nimic, dar cand a doua distributie s-a dus si amandoua fiind cumparate din acelasi loc, din principiu omul si-a dat foc la valiza in fata mea.
    proba contrarie care ar putea fi? are feedback-uri ok, livrare prompta, alea alea. eu fac cam 10.000km intr-un an, deci ar trebui sa-i dau un negativ dupa 2 ani? mai stiu eu de unde am cumparat distributia?
    folosesc pe masina al treilea filtru de la el, corectez, foloseam pana azi. cine-mi garanteaza ca filtrele erau de origine cum mi s-a spus? cine-mi garanteaza ca din cauza celor 3 filtre n-am grabit moartea injectoarelor? hai sa folosesc in continuare filtrele de la el penca nu a aparut o proba contrarie legat de filtrele de motorina, deci filtrele sunt ok! de origine ca nu ne doare gura.
    afolie_auto mi-a fost recomandat de Ionut, pe atunci Tweety
    Originally posted by Ionut
    Uuuup pentru varul meu care va poate oferi chiar si bujii...si multe altele la preturile cele mai bune
    altfel fi sigur ca nu cumparam de la el.

    Leave a comment:


  • vernescu
    replied
    @crististreulea , fara nici o provocare tu crezi ca eu nu stiu cum e pe okazii ?
    Eu platesc saptamanal 15 euro comision poti verifica , dar repet am vorbit si si cu omul in cauza mi-a explicat cat de cat cum e cu keanu deci pana la proba contrarie nu e cazul sa luam foc .......

    Leave a comment:


  • biancamarius5
    replied
    Originally posted by crististreulea View Post
    un fleac: isi face alt id cu reputatie zero, v-a trebui sa munceasca din nou ca sa castige increderea viitoarelor victime. asta nu insemna ca suntem naivi, cu atat mai mult nu suntem prosti. vacanta 2 saptamani ca sa reflectezi la atitudinea ta si la respectul fata de restul userilor.
    m-am razgandit, din cele 71 de posturi nu ai niciunul constructiv, drept urmare acest forum nu te merita.

    vernescu: eu am cumparat doar filtre de aer pt dci si filtre de motorina.
    avand in vedere ca a vandut distributii de diesel contrafacute, ce garantie imi poate da cineva ca filtrele care le-am cumparat sunt originale? daca era un filtru de motorina la 30 lei in cutia originala?
    filtrele nu erau sigilate, erau in cutii de carton, dar aveau holograma pe ele. pareau ok.
    ieri am cumparat de la magazin un filtru nou de motorina(nu am incredere in cel cumparat de la afolie) si e la fel, in cutie un filtru, nu sigiliu nu nimic. dar am garantia magazinului ca e de origine. 40 lei mai scump, dar stau linistit ca nu v-a trebui sa stau cu morcovul infipt adanc ca se vor f*** injectoarele.

    de ce crezi ca a sters toate lictitaiile de pe okazii cand a vazut ce se intampla aici? de placere?
    mai avea 2 anunturi, folie omologata cu certificat si abtibilde.
    dar vindea 3 abtibilde si autorizatia cu 50 lei, asta incurajeaza pe altcineva sa traga tepe. cumpara folie de 2 lei din piata, abtibildele si autorizatia si le vinde ca fiind legale si originale. nu e corect oricum o dai.
    in plus, Octavian___32, o persoana mai agitata din fire dar stie el una alta, a acuzat placutele de la afolie ca fiind o teapa, vezi aici #66
    cristi dar filtrele de motorina nu au niste elemente de identigicare mai speciale?eu am vazut elementele acestea pe bucsi,bride,capete bara torsiune si chear pe filtru de aer adica un carnat mare de serii care erau identice si se vedea ca nu era diferenta de imprimare cum se observa la piesele contrafacute

    Leave a comment:


  • vernescu
    replied
    @keanurev eu cand citeam forumul asta tu nu aveai legatura cu el , pana cand nu nu am certitudinea ca omul vinde stifturi nu dau cu pietre in el .

    Leave a comment:


  • sacalu009
    replied
    ulterior din magazin dar mi s-a spus ca este originala asa ca ce sa mai zici
    asta e. e la fel ca a baietilor care s-a rupt cu cod albastru nu stiu daca la diesel e cu galben codul?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google