Curea Distributie Rupta ATENTIE LA PIESELE DE ORIGINE !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • slim_daddy40
    replied
    ai mers ceva...destul chiar )

    Leave a comment:


  • radutu
    replied
    Originally posted by slim_daddy40 View Post
    radutu cat timp a stat distributia de la afolie_Auto pe masinA?? si cati km
    6 luni...35.000km...cureaua era in stare buna, dar rola era teminata(am niste poze la pag.7)...

    Leave a comment:


  • valli
    replied
    Multumesc pentru sfaturi, asa o sa si fac, acolo unde intentionez mi-au recomandat cureaua Contitech, role Inna sau Gates(parca asa imi aduc aminte) si despre pompa de apa nu mai stiu sigur ce firma era.

    Am vorbit si eu cu Streulea si la fel a procedat si el, mecanic bun si piesele cred ca erau ca si cele recomandate si mie, apropo Auto Ov...nu este un magazin chiar accesibil, am gasit acelasi sortiment de piese de la acelasi producator mai ieftine in alte magazine, banuiesc ca e o chestie de marketing.
    Last edited by valli; 27 April 2012, 11:44. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • FLR
    replied
    Valli vad ca esti din tm de ce nu mergi la cei de la Auto ovarom.eu am luat ceva piese originale la pret foarte bun.vb cu crististreulea sau cu bulan si ei acolo si au facut.te salut

    Leave a comment:


  • cos_min_i
    replied
    cel mai bine dupa parerea mea ... un mecanicos prieten , de incredere despre care sa ai referinte bune , piesele ti le cumperi tu (nu neaparat ambalate de origine, le gasesti si separat dar sa ai siguranta ca sunt bune)

    Leave a comment:


  • valli
    replied
    Deci in concluzie ori ca fac la Dacia ori in alta parte in cazul in care se rupe cureaua si se duce motorul tot asa imi carpesc motorul.

    Leave a comment:


  • cos_min_i
    replied
    suporta din parti...
    ... sau iti iau chiulasa,o rectifica uneori , cumpara de la dezmembrari 2-3 supape, daca le rectifica bine daca nu iarasi bine si ti-o da la cheie ... crede-ma ca stiu cum se face treaba in service ...

    Leave a comment:


  • valli
    replied
    Stie cineva ce garantie ofera cei de la Dacia pentru schimbarea distributiei? Si in cazul in care s-ar rupe cureaua si se duce motorul iti suporta ei toate cheltuielile ?

    Leave a comment:


  • Fyrestarter
    replied
    Exact. Piese de origine si regie proprie. Parerea mea...

    Leave a comment:


  • slim_daddy40
    replied
    radutu cat timp a stat distributia de la afolie_Auto pe masinA?? si cati km

    Leave a comment:


  • radutu
    replied
    Am luat si eu de la afolie_auto si am schimbat-o imediat ce am gasit acest thread...rola avea un joc f mare si era crapata...am pus curea contitech si rola ina...cauta un magazin cu service propriu...cei de la contitech dau 4 ani garantie la curea...si service-ul minim 3 luni la manopera...garantia este foarte importanta...in cazul ruperii, cureaua cu pricina este trimisa la, laboratorul continental din Iasi...dupa analiza ei decid daca a fost un defect de fabricatie sau alte cauze...despagubirea se face de catre producator nu de service... cititi posturile mele de pe paginile 7 si 8...

    Leave a comment:


  • john Q
    replied
    Garantia aia e fix in pix,daca se f***e motorul

    Leave a comment:


  • valli
    replied
    Mai multi colegi de ai mei si-au facut distributia acolo unde intentionez si eu sa o fac cu piese tot de la ei, is niste oameni seriosi si atata timp cat garantia la piese si la montaj e la fel ca la cei de la Dacia nu vad rostul sa merg la cei de la Dacia, doar sa platesc cu aprox 40-50% mai mult doar ca e service Dacia? Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar si la Dacia poti sa ai parte de mecanici care isi treaba de mantuiala pe banii clientului.

    Leave a comment:


  • john Q
    replied
    Nu te complica cu garantia,i-ati piese bune de origine,cu distributia nu te joci.Si cauta un service mai maricel care sa ti-o schimbe

    Leave a comment:


  • valli
    replied
    Am uitat sa precizez ca pe curea se acorda o garantie de 60 000 Km sau 4 ani

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google