Curea Distributie Rupta ATENTIE LA PIESELE DE ORIGINE !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • prometheus
    replied
    Piesenet.ro e un site destul de serios eu am cumparat de la ei multe piese si au fost super ok in legatura cu autenticitatea pieselor.

    Leave a comment:


  • tavi24
    replied
    multumesc, mihai, insa nu prea am timp si sincer, nu prea ma pricep sa fac diferenta la care te referi iar daca este sa iei pe cineva cu tine, un mecanic spre exemplu, trebuie sa ii platesti acestuia si timpul pierdut si, astfel, adio acea economie despre care faceai referire

    Leave a comment:


  • MihaiiahiM
    replied
    Eu zic ca mai bine dai o fuga la Pitesti si iti eie piese originale la bani putini+ ca le vezi cu ochii tai inainte sa le cumperi si poti face si diferenta intre originale si srl-uri. Spun asta ca vad ca esti din Dambovita, deci foarte aproape de Pitesti si cei 10 l de motorina ii scoti din pretul pieselor.

    Leave a comment:


  • tavi24
    replied
    salut! va rog sa imi spuneti ce parere aveti despre piesele cumparate de pe piesenet.ro. doresc sa achizitionez kit-ul de distributie acela care zice ca sunt piese de origine. va rog o parere. multumesc

    Leave a comment:


  • john Q
    replied
    Daca e facuta din cauciuc de gumari si ata de papiota te lasa si in relanti.

    Sau se gripeaza pompa de apa
    Last edited by john Q; 14 October 2013, 16:19. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • Kojak
    replied
    Poate gresesc, da' io zic ca nu in depasire (adica turatii ridicate) e solicitata cel mai mult cureaua de distributie, ci la frane de motor puternice.

    Leave a comment:


  • john Q
    replied
    Mai rau ar fi sa te increzi in masina ca tocmai i-ai schimbat distributia si sa te lase in vre-o depasire mai "curajoasa".

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Suna aproape la fel, pana la un punct, ca PowerGrip.

    Leave a comment:


  • john Q
    replied
    Erau Power Pack ce nu intelegi?

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    buna , si eu am patit tot legat de distributie . am schimbat distributia originala la 80000 km . kitul l-am luat de la un magazin de piese din garaj . era ceva made in germany POWER PACK , distribuitor Conex Distribution S.A. din iasi
    Conex era distribuitorul firmei jermane (nu toti vrem lucruri nemtesti?).
    Putea fi oricine.

    Si da, Conex/Asam produce marfa de slaba calitate, dar ieftina, asa cum ii place romanului. Cine va pune sa cumparati capete de bara la 40 de lei produse de Conex cand aveti varianta originala la 190 de lei?
    Sau un Lemforder la fel de bun la 90 de lei?

    Conex nu produce curele de distributie.
    Last edited by mr.K; 13 October 2013, 17:22.

    Leave a comment:


  • lord_wader
    replied
    Originally posted by slim_daddy40 View Post
    conex= rebut
    Ar trebui sa existe buton de "like"
    Conex in sine este o firma mare in Iasi si pare serioasa pacat de piesele ce le aduc. La ei poti gasi ulei auto care nu mai exista pe piata de 2-3ani....Tot de la ei am cumparat dintr-un intr-un magazin ulei Elf...nici in ziua de azi nu stiu ce a fost in motor...eticheta principala sugera Excelium nf iar eticheta Conex sugera Evolution sxr.

    Leave a comment:


  • edee
    replied
    Originally posted by florin.fanatik View Post
    De la piesenet.ro am luat si eu anul trecut kitu de distributie si de accesorii, intradevar piese originale cu factura si garantie 1 an.
    recomand si eu piesenet daca vreti sa scapati de-o grija si sa dormiti linistiti , majoritatea pieselor de aici le achizitionez , n-am avut probleme cu nimic , totul este original

    Leave a comment:


  • valli
    replied
    Stie careva care is codurile corecte de la curele de distributie originale?

    Leave a comment:


  • FLR
    replied
    Corect!3 luni garantie la manopera si 12 luni garantie la piese.Dacia Lion victoria tg mures.

    Leave a comment:


  • 77sky
    replied
    Kojak, lasa-l sa se duca in service, sa citeasca acel contract, altfel nu se convinge.
    Mi-am schimbat distributia anul trecut, 60 kkm. Inainte m-am dus la reprezentanta sa ma interesez de termenii contractuali.
    Am decis ca manopera sa fie tot a lor, insa piesele mele.

    Asa ca...il astept cu alte detalii.

    S-ar putea sa aiba o mare dezamgire

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google