Curea Distributie Rupta ATENTIE LA PIESELE DE ORIGINE !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Nu cumparati piese de mecanica de la SILVIU_79 este un escroc am luat doua seturi de capete de bara si placute de frana mi-a zis cas originale toate, cand m-am dus la service cu ele radeau mecanicii cu gura pana la urechi ca mi-am luat teapa, erau niste panarami care am mers 1000 km dupa si-au facut un joc si o bataie ordinara,mai rau m-am facut de ras in fata unui prieten care celalalt set era pentru el si l-am recomandat cu caldura si a trebuit si el sa-si ea altele,el trebuia sa trimita factura cu certificat de origine si conformitate dacia asa vin si sunt ambalate toate piesele de la dacia cele originale eu pe baiatu asta cand il prind am sa-l pun capra cu un sac in cap,feritiva de acest individ are si distributii si filtre cam tot ce trebuie si tot acelasi spici are intotdeauna ca sunt de uzina.

    Comment


    • #77
      intre timp utilizatorul contului afolie_auto de pe ocazii cu c mic.....si-a retras 99 la suta din produsele ce le avea la vanzare ....asta spune totul despre calitatea lor eu personal i-am dat link sa citeasca acest forum probabil ca s-a speriat sau vrea doar sa linisteasca apele o vreme! evitati sa mai cumparati de la diverse persoane! PS. nu inseamna ca nu si-a facut al cont cu alt nume de utilizator
      Last edited by slim_daddy40; 27 August 2011, 19:25.

      Comment


      • #78
        Poate ar fii momentul sa rupem pisica si sa punem ce am patit toti cu piesele de "origine" cumparate de la diversi comercianti virtuali de pe forum. Sunt foarte multi colegi care vorbesc "pe la colturi". Nu o data am auzit chestii de genul: "ba, sa nu iei de la ala ca uite ce am patit; da ba si eu la fel".
        Acest topic daca nu ar fii fost deschis de un moderator sunt sigur ca nu ar fii avut un asemenea "succes". Nu de putine ori am fost si posturi ale unor moderatori care au vrut sa ia atitudine legata acest fenomen dar nu au fost sustinuti de ceilalti.
        Multi dintre ei au foarte multe voturi pozitive pe topicul dedicat, doar ca acele recomandari au fost postante in momentul achizitionarii si nu la ceva timp dupa montarea pieselor pe masini.
        sigpic

        Comment


        • #79
          sunt curios cine are curajul sa deschida primul gura ... si eu personal mi-am luat-o in bot de la cine ma asteptam cel mai putin ... dar voi avea grija sa fac publica treaba in curand

          Comment


          • #80
            Daca zic eu sau altul nu o sa fie nimic. S-au mai zis nume pe aici si nu au fost bagati in seama. Daca nu iau atitudine mai multi moderatori degeaba isi racesc gura "postacii de rand". Sau o fii vre-un curent de genul, pentru moderatori piese bune sa nu comenteze si restul ... la gunoi?
            sigpic

            Comment


            • #81
              sisu-''Romanii mei protesteaza dar protesteaza aiurea
              Caci un mic si o bere le inchide intodeauna gura..
              Si pleaca acasa strigand astia is banditii'' cam asa e treaba si pe aici

              Comment


              • #82
                Originally posted by slim_daddy40 View Post
                intre timp utilizatorul contului afolie_auto de pe ocazii cu c mic.....si-a retras 99 la suta din produsele ce le avea la vanzare ....asta spune totul despre calitatea lor eu personal i-am dat link sa citeasca acest forum probabil ca s-a speriat sau vrea doar sa linisteasca apele o vreme! evitati sa mai cumparati de la diverse persoane! PS. nu inseamna ca nu si-a facut al cont cu alt nume de utilizator
                Deci dupa ce a dat teapa mai avea produse la vanzare pe okazii?!?!?!?!
                Grav! Foarte grav!! dar stiti de ce?? ca nu ati lictat pe produsele pe care le mai avea!! Asa se putea razbuna lumea pe el!! Cum?? Adica sa inteleg ca cei care au luat teapa stau si se plang aici?!?!?! Pai de aia ne meritam soarta!!
                Last edited by crististreulea; 31 August 2011, 22:27.

                Comment


                • #83
                  nu, nu mai are nimic de vanzare pe okazii. am facut reclamatie si mi-au raspuns prompt:

                  Buna ziua,
                  Va multumim pentru interesul manifestat fata de serviciile oferite de Okazii.ro si pentru sesizarea transmisa.
                  Dorim sa precizam ca licitatiile utilizatorului "afolie_auto" au fost sterse din cadrul site-ului de catre Serviciul Asistenta Clienti. Ne pare rau pentru aceasta situatie, insa mentionam ca site-ul Okazii.ro nu prezinta niciun fel de garantii materiale sau de orice alta natura pentru articolele comercializate de un anumit utilizator.
                  Multumim pentru intelegere,
                  Echipa Okazii.ro
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #84
                    bv crististreulea !! usor usor trebuie sa ne implicam direct sau indirect sa ii scoatem cat putem pe astia de pe piata! Indiferenta ne costa bani, sau chiar viata, daca e vb de un capat de bara contrafacut!
                    Last edited by 77sky; 1 September 2011, 16:04.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by crististreulea View Post
                      nu, nu mai are nimic de vanzare pe okazii. am facut reclamatie si mi-au raspuns prompt:

                      Buna ziua,
                      Va multumim pentru interesul manifestat fata de serviciile oferite de Okazii.ro si pentru sesizarea transmisa.
                      Dorim sa precizam ca licitatiile utilizatorului "afolie_auto" au fost sterse din cadrul site-ului de catre Serviciul Asistenta Clienti. Ne pare rau pentru aceasta situatie, insa mentionam ca site-ul Okazii.ro nu prezinta niciun fel de garantii materiale sau de orice alta natura pentru articolele comercializate de un anumit utilizator.
                      Multumim pentru intelegere,
                      Echipa Okazii.ro
                      Si ce ai rezolvat??? Isi face alt id!!
                      Doamne cat de naiva e lumea!!
                      E bine ca prostia nu doare!!

                      Comment


                      • #86
                        @crististreulea , ai avut neplaceri cu produsele comercializate de afolie_auto?
                        Eu personal , am cumparat filtre , bujii , distributie , placute de frana (mentionez ca toate erau sigilate cu holograma aferenta ) si nu am avut (sper sa nu am in viitor) nici o problema . Multumesc si astept un raspuns

                        Comment


                        • #87
                          un fleac: isi face alt id cu reputatie zero, v-a trebui sa munceasca din nou ca sa castige increderea viitoarelor victime. asta nu insemna ca suntem naivi, cu atat mai mult nu suntem prosti. vacanta 2 saptamani ca sa reflectezi la atitudinea ta si la respectul fata de restul userilor.
                          m-am razgandit, din cele 71 de posturi nu ai niciunul constructiv, drept urmare acest forum nu te merita.

                          vernescu: eu am cumparat doar filtre de aer pt dci si filtre de motorina.
                          avand in vedere ca a vandut distributii de diesel contrafacute, ce garantie imi poate da cineva ca filtrele care le-am cumparat sunt originale? daca era un filtru de motorina la 30 lei in cutia originala?
                          filtrele nu erau sigilate, erau in cutii de carton, dar aveau holograma pe ele. pareau ok.
                          ieri am cumparat de la magazin un filtru nou de motorina(nu am incredere in cel cumparat de la afolie) si e la fel, in cutie un filtru, nu sigiliu nu nimic. dar am garantia magazinului ca e de origine. 40 lei mai scump, dar stau linistit ca nu v-a trebui sa stau cu morcovul infipt adanc ca se vor f*** injectoarele.

                          de ce crezi ca a sters toate lictitaiile de pe okazii cand a vazut ce se intampla aici? de placere?
                          mai avea 2 anunturi, folie omologata cu certificat si abtibilde.
                          dar vindea 3 abtibilde si autorizatia cu 50 lei, asta incurajeaza pe altcineva sa traga tepe. cumpara folie de 2 lei din piata, abtibildele si autorizatia si le vinde ca fiind legale si originale. nu e corect oricum o dai.
                          in plus, Octavian___32, o persoana mai agitata din fire dar stie el una alta, a acuzat placutele de la afolie ca fiind o teapa, vezi aici #66
                          Last edited by crististreulea; 2 September 2011, 18:48.
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment


                          • #88
                            poporul striga 'vrem capul lui afolie_auto agatat in piata prostitutiei'!!!! acum vb serios omul nu degeaba si-a restras produsele se stia cu musca pe caciula

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by vernescu View Post
                              @crististreulea , ai avut neplaceri cu produsele comercializate de afolie_auto?
                              Eu personal , am cumparat filtre , bujii , distributie , placute de frana (mentionez ca toate erau sigilate cu holograma aferenta ) si nu am avut (sper sa nu am in viitor) nici o problema . Multumesc si astept un raspuns

                              nu cred ca ai primit 1 singur produs din alea de mai sus sigilat... grija cu distributia.. altceva nu zic nimic sau i fi tu vreo-unu trimis de om sa faca reputatie buna?
                              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                              Enter the Matrix

                              Comment


                              • #90
                                salut

                                Duminica pe drumul dealul negru veneam de la valcea către pitesti si am avut ghinionul sa se rupă curea de distribuție. nr de Km cred ca avea in jur de 35000 de când o schimbasem...
                                in fine curea la fel ca si voi Gates si rulmentul China..
                                Reparația completa cu tot cu platforma in jur de 1400 adica:
                                -250 reparație chiuloasa schimbat toate supapele de evacuare si una de admisie
                                -distribuție 320
                                -garnitura 100
                                -antigel cam 60
                                -curea de acc 50
                                -350 manopera la un service nou langa AMAT pitesti
                                -si 250 platforma
                                -si alte fleacuri

                                ar fi trebuit sa schimb si un piston dar asta însemna sa le schimb pe toate deci pass


                                Acum masina merge bine parca mai bine. ar trebui sa fim foarte atenti cand mai cumparam cate ceva.
                                eu unu ma jur ca o sa ma uit de 10x pana sa iau un lucru.
                                bafta multa si weekend plăcut

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google