Curea Distributie Rupta ATENTIE LA PIESELE DE ORIGINE !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kit original la 599...
    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

    Comment


    • IancuMic, in reprezentanta se practica preturi diferite adica: daca tu mergi si schimbi o piesa inafara garantiei atunci piesa are un pret mai mare iar daca aceeasi piesa va fi schimbata in garantie pretul va fi mai mic-asta e politica reprezentantelor, si nu numai la Dacia ci peste tot.
      Kit-ul de distributie la 1,4, 1,6MPI costa 270lei inafara garantiei si in garantie costa 190lei. Daca ai acces la un Dialogys poti afla pretul dat de producator-Dacia.
      Last edited by Cromatic; 21 October 2012, 08:07.

      Comment


      • Am schimbat cureaua de ditributie la 63 000 km dupa care la 70 000 mi s-a dus semeringul de la arborele cotit l-am inlocuit fara sa cumpar alta curea si a mers fara probleme pana la 120 000 km

        Comment


        • pretul vechii scrie ca era 732 de lei iar acum este 399 de lei
          Descoperă gama completă Dacia: Spring, Jogger, Sandero Stepway, Logan, Duster, Sandero. Prețuri și caracteristici.


          acum nu trebuie sa te sperii.mie cel ce mi-a spus ca ar fi piese contrafacute era un patron de magazin de piese auto ce avea si depozit.el a spus ca vine patronul din reprezentanta dacia si cumpara de la el piese le baga in cutiile ce ii raman si le vinde drept piese de origine(omul spunea ca in general rulmenti,carenaje,elemente de directie)
          Last edited by biancamarius5; 21 October 2012, 15:06. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Fratilor aveti mare grija unde va duceti. Colac peste pupaza la 200 de km efectuati dupa schimbarea distributiei a inceput sa se auda un zgomot metalic. Am crezut ca este de la scut si cand am verificat scutul un surub era pus de forma, nu era infiletat aproape deloc. Am strans surubul insa zgomotul persista, imi e groaza sa ma gandesc cate suruburi a lasat mecanicul nestranse.
            La orice service alegeti sa va duceti sa stati numai langa ei ca sunt niste nenorociti sau nu se pricep. Eu l-am urmarit foarte atent pe mecanic insa cand a verificat distributia a doua oara nu am mai avut timp sa stau langa el si probabil atunci s-a "razbunat".

            Comment



            • asa ti-o fi schimbat cureau si tie

              Comment


              • A pus bine cureaua dar nu a fixat mufa bine. Cat am stat langa el pot sa zic ca se pricepea dar era cam neglijent, zgomotul venea de la un clips de plastic pe care l-am rezolvat azi. Una peste alta a facut treaba dar departe de ceea ce asteptam de la un service.
                Daca stiam cum sta treaba mai bine o schimbam eu cu tata. Pentru cei din Craiova service ul se numeste Popeci dar sincer cred ca acelasi neprofesionalism il gasiti peste tot

                Comment


                • Salutare!!! Citind cele 12 pagini m-am ingrozit de ce am putut vedea insa eu nu as paria nici pe produsele oferite de dealerii dacia ca fiind "originale" asa ca "fiecare isi pazeste fundul asa cum stie mai bine".
                  Ma duc acum ceva timp la dealerul dacia din Vaslui "Motor Grup" (aviz amatorilor) cu urmatoarea problema.....offtopic... bule pe sistemul de alimentare...vine un nene amabil se uita curios il aduce si pe colegul sau de la piese si incepe:
                  Conducte alimenatre tur
                  Filtru Motorina
                  Conducte alimentare retur
                  TOTAL: vreo 14 mil.
                  Il refuz frumos si ca sa nu piarda clientul a mai taiat din ele si totul s-a rezumat la filtru ...ala era problema. Ii spun ca filtrul a fost schimbat recend nu avea nici 90 km si ca l-am luat original dintr-un magazin specializat...nici ca a inteles. Vine cu un filtru adus cica din depozit...si inainte de montaj ii zic sa mi-l arate cand colo.....nimik scris pe el....renault, dacia, delphi, nimik ... il intreb daca-i original si cat costa ...el de tot ca nu ma intereseaza ...costa 70 ron si e de origine.... imi venea sa il strang de gat. Dupa cateva runde de certuri am ramas de mi-am montat singur filtrul inapoi in acel service....stateau toti si se uitau ca la urs...dupa ce am mai vazt pe forum am realizat ca acel filtru era total un fake vandut clar in reprezentanta DACIA. Acum va intreb de unde sunteti asa de siguri ca ceea ce vi se pune e 100 % original si ca nu patiti mai rau decat au patit si colegii cu afolie_auto? Sunt la parere ca piesele de origine aftermarket renumite gen contitech; ina; lemforder; fag; etc.... sunt sfinte si ai certitudinea ca macar alea sunt originale.


                  p.s. Daca ar fura toti care se "lauda pe okazii ca "lucreaza la mioveni" nu ar mai iesi decat caroseriile goale din fabrica aia.

                  Comment


                  • Asa se intampla la ingramadeala cand salariatii isi permit sa vanda si ai pe sub mana niscaiva produse; raman la parerea ca in ceea ce priveste kit-urile de reparatie de origine(distributie, accesorii), service-urile Dacia nu se complica cu facaturi, pentru ca furnizorii sunt foarte bine cunoscuti iar dacia are o retea clar stabilita; nu cumpara de la oricine.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • @ bitmaryan trebuia sa faci 2 3 poze, sa il lasi sa iti monteze filtrul si dupa toaata povestea sunai la Vocea Clientului. Situatia se rezolva de la sine.

                      este adevarat ca piesele de origine sufera de cea mai mare rata a contrafacerii

                      Comment


                      • atentie la aia de la reprezentanta dacia. nu dau garantie decat 10000km si 3 luni!!!!!! la distibutie+accesorii. dar iti spun numai dupa ce platesti la casierie. precizez ca toate piesele de origine-gates-date jos erau in perfecta stare dupa 85000km- . . 1.5 dci 65cp. chiar si pe rola scria CHINA dar era ca si noua.
                        Last edited by kontrol; 5 January 2013, 11:40.

                        Comment


                        • Dau 3 luni garantie la manopera(daca duci piesele din afara) daca pun ei piesele lor iti dau 1 an garantie si 60.000km.
                          http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                          Comment


                          • Atentie mare si la useri de pe loganclub,pentru ca nici ei nu au piese atat de originale pe cat se lauda,mare mare grija aveti!!! nu vreau sa dau nume sau sa intervin cu ceva dar cand citesc preturile cu care se vand si cat este pretul real uneori ma amuza cat de usor pot fi pacaliti oameni,aveti mare grija de unde cumparat si de la cineva!! oricui se poate intampla

                            am postat 2 poze una cu filtru ulei original 100% alta cu filtru ulei care comercializeaza unul dintre colegi nostri,se vede diferenta clar

                            Mare grija si pe loganclub.ro nu sunt piese originale!!!!
                            Attached Files
                            Last edited by Catalin01; 15 January 2013, 16:21.
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...ci-t46928.html

                            Comment


                            • Cred ca ai deschis cutia Pandorei. Daca se vor hotara sa vorbeasca mai multi o sa fie deranj mare pentru unii comercianti, daca nu, raman lucrurile ca pana acum.
                              sigpic

                              Comment


                              • Nu o sa zica nimeni nimic pentru ca toti suntem constienti ca la preturi derizorii nu poti lua produse suta la suta originale. problema apare la unele magazine care vand aceleasi "facaturi" la preturi de piese originale...
                                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google