Curea Distributie Rupta ATENTIE LA PIESELE DE ORIGINE !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu sau rectificat scaune de supape decat o usoara pasuire a lor shi verificate la etansare

    Comment


    • Salut.
      Nu mai scrie mirc,gen mesenger.
      Numai bine.

      regulament:
      2. Pe lânga cunoasterea limbii, este necesara cunoasterea regulilor de baza ale limbajului scris (majoritatea valabile în orice limba), dupa cum urmeaza:
      - scrierea cu înflorituri (k, sh, tz, y) este interzisa, cu exceptia cazurilor în care pot aparea confuzii;
      - spatiu se lasa dupa si nu înainte de semnele de punctuatie; semne de punctuatie sunt considerate inclusiv semnele de exclamare si întrebare;
      - nu se lasa spatiu dupa prima paranteza, nici înaintea celei de-a doua; se lasa, în schimb, înaintea primei paranteze;
      - un singur semn de exclamare sau de întrebare este de cele mai multe ori suficient, trei semne sunt considerate maximul admis, un numar mai mare ducând la enervarea cititorului; desigur, uneori se impun si exceptii, important e ca exceptia sa nu devina regula;
      - orice propozitie începe cu litera mare, orice nume propriu începe cu litera mare (acest punct este doar o recomandare);
      - numarul punctelor de suspensie este trei, nu doua si nici mai mult de trei;
      - scrierea cu diacritice este optionala;
      - scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, cu culori sau alte artificii este interzisa.
      În general, tineti cont de faptul ca un post trebuie sa poata fi citit rapid.
      Orice abatere de la regulile de mai sus îngreuneaza parcurgerea textului si enerveaza inutil cititorul. Cine doreste cu orice pret sa iasa în evidenta, o poate face în alt mod, nu "chinuind" ceilalti membri ai comunitatii.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • Virgil, "un an shi 4 luni shi 26k" de la ce ? că nu ai precizat; de când mașina era nouă sau de la ultimul schimb de kit ?


        P.S. Subscriu rugăminții lui Augustin, scrie și tu corect că mi-am prăjit neuronii încercând să descifrez păsăreasca ta. Cât despre ortografie, las' pe noi, punem noi în gând sau scoatem cratimele, i-urile etc., după caz.
        Last edited by ibuzescu; 28 April 2012, 00:40.
        sigpic

        Comment


        • A schimbat cineva distributia la 150000.Cei de la reprezentanta mi-au zis ca mai sunt niste role de schimbat ,in afara de pompa de apa si rola de la distributie.

          Am uitat ceva.Pe motorizare diesel.
          Last edited by sanduploiesti; 11 May 2012, 18:45. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Rola de la accesorii. Care costa cat distributia.

            Comment


            • sau 55RON, doar rola nu si intinzatorul.

              Comment


              • Se cumpara separat? Nu este inclusa in chitul de distributie?Oare trebuie schimbata s-au mai merge pana la urmatoarea inlocuire a curelei ?

                Comment


                • Rola de la distributie se schimba odata cu aceasta. Rola de la accesorii se schimba de regula cand e dusa (zgomot) dar daca a spus mecanicul (si acesta e de buna credinta), atunci probabil trebuie inlocuita, inclusiv cureaua de accesorii. Si da... Se cumpara separat, e inclusa in kit distributie doar rola de distributie.
                  Last edited by Fyrestarter; 17 May 2012, 11:12.

                  Comment


                  • Multumesc pentru sfaturi.Sunt foarte utile.Din cate am citit cred ca e bine sa mergem la reprezentanta.Acum am distributia montata la Maracineni(BZ) si am 90 000 Km.Am sa le cer o oferta. Stie cineva o reprezentanta mai ieftina in zona PH,BZ,DB,AG,IF.

                    Comment


                    • Am patit-o si eu ,acum am venit de la masina ,filtru de motorina de la afolie_auto a cedat dupa 5000km este CONTRAFACUT, curge ca la balamuc motorina din el deoarece plasticul de la supapele alea doua de sus unde vin oringurile s-a mancat ! si cand ma gandesc ca a vandut si curele de distributie contrafacute....asa ca aveti grija
                      Last edited by slim_daddy40; 22 July 2012, 10:20.

                      Comment


                      • lamuriri pt interesati
                        Attached Files

                        Comment


                        • Am inlocuit distributia la un service privat dar cu piese de origine.Total 945 lei.Am testat-o si sunt foarte multumit.

                          Comment


                          • Am 67000 km. N-am schimbat inca distributia (DCI-70 cai). N-o mai rezista pana la 70000?

                            Comment


                            • de obicei la diesel rezista mai mult distributia fata de un benzinar. regim de turatie mai mic.

                              Comment


                              • Am 67000 km. N-am schimbat inca distributia (DCI-70 cai). N-o mai rezista pana la 70000?
                                afara la acelasi motor distributia se schimba la 90 000, asa e data tot de acelasi fabricant. eu o schimb la 90 000. curea de distributie Gaetz, curea de accesorii Continental Contitech, iar la role,obligatoriu sa NU scrie Turcia sau China, pe caucuicul care tine vasilina la rulment.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google