Tuning 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    nu a trecut nimeni de la 85 la 105 cp?..am o cunostinta care mi-a zis ca ma costa 120 de euroi..dar mi-e frica sa nu omor cutia..mai ales ca eu o rup tare la plecari de pe loc.Imi place cum pleaca cu cei 85(mai ales ca la mine in oras multi nu inteleg ce reprezinta turometrul si habar nu au sa o tureze la maxim...apoi se mira ca eu am 50 de metri in fata lor cu un amarat de logan)...dar parca ma bate gandul la 105-107..daca am sa o turez un pic la plecari oare nu raman cu schimbatorul in mana???

    Comment


    • #17
      daca ai garantie.. mai bine las-o asa cum e.. ideea mea nu e rea dar, uitandu-ma mai atent trebuie sa spun ca la cate sunt de facut nu se merita , mai bine iei o alta masina.. pt asta 107 e de ajuns.. si acolo trebuie sa stapanesti herghelia destul de bine.
      http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

      Comment


      • #18
        deci merge 107 cp pe ea?nu..rsmsn oare cu schimbatorul in mana daca plec tare de pe loc?

        Comment


        • #19
          daca pleci suficient de tare si de mai multe ori, da... nu-i chiar usor sa spargi o cutie, ma gandesc ca jr5 e mai rezistenta decat jh3-urile ce au cedat la 90 de cai facuti din 65...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            motorul 1.5 dci de 85 de cai este senzational. Astazi este a doua zi de cand posed asa ceva si de fiecare data cand accelerez ma cuprinde o multumire peste limite. Banuiesc ca mai multi cai si un cuplu marit sunt de vis, dar parerea mea e ca trebuie umblat si la stabilitatea masinii pentru ca vei fi tentat sa mergi mult mai tare cand iesi din oras cu riscul oricarei amenzi Am avut 1.4 iar acest 1.5 este cel mai elastic motor din cate am vazut. Merg de ieri prin oras fara sa imi dau seama doar cu 75-80km/h bine ca nu a iesit un motor mai mare ca ma omoram cred ). Abia astept sa faca cineva modificari al acest motor sa vad si eu ce rezultate obtine. Aplauze pionierilor si respect!
            Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

            Comment


            • #21
              Intrebare de baraj... cine a facut flash tunning la 85 cp pt a atinge 107 cp, e cineva pe forum?
              http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

              Comment


              • #22
                nu cred ca e nimeni,tu vei fi primul

                Comment


                • #23
                  Dar de ce sa o urci al 105? Incearca o crestere mai mica de cai si cuplu astfel incat sa se inregistreze o scadere a riscurilor. Daca nu a facut nimeni inca, frumos ar fi din partea celor ce fac remapari sa introduca o oferta mai atractiva sau macar niste bonusuri la inceput cum ar fi o oarece garantie, desi e destul de subiectiva chestia asta. Motorul e destul de vioi cand se incalzeste, asta e motivul pentru care nimeni nu se incumeta, ne e tutror teama sa nu cumva sa ii stricam echilibrul
                  Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                  Comment


                  • #24
                    Pai... daca tie teama, de ce te gandesti la remapare? Lasa motorul asa cum a fost construit si setat de catre fabrica.

                    Comment


                    • #25
                      nimeni nu-ti garanteaza un chiptuning. orice faci, e pe riscul si banii tai
                      crestere de putere sun 105 la dci85 se poate, cauta printre chiptuneri, sigur gasesti si care sa-ti faca la mai putin dar atunci la ce-l faci? ca pretul e tot ala...si motorul oricum e "ajustat"
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #26
                        1.5 dci , 85 de cai cu chiptuning care urca peste 100 pare tentant , dau prestige-ul la schmb pe un 1.5 dci -85 de cai cu chip )))))
                        Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                        Comment


                        • #27
                          e o chestie sa obtii dintr-un dci de 85CP ... 105CP ca si 1.6 16v benzinar + cuplu cu 100nm mai mult ca benzinarul + consum de carburant pe jumatate ca benzinarul... prea tare dci-ul asta

                          Comment


                          • #28
                            Salutare tuturor.Am si eu intrebare.Eu am un motor de 70 de cai si cutie jr3 banuiesc.Ar rezista cutia actuala la o remapare pana la 85 de cai?

                            Comment


                            • #29
                              eu am remaparea din septembrie si inca merge. sint foarte mult epersoane care au remapare si le merge de mult.
                              daca e sa spargi cutia, este doar din vina ta! insemnind ca ai abuzat exagerat de acea remapare.
                              daca vrei o masina de care sa tragi cu nesimtire, iei un BMW
                              atita timp cit nu abuzezi continuu de acea modificare, totul e ok
                              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Peter Pan View Post
                                Salutare tuturor.Am si eu intrebare.Eu am un motor de 70 de cai si cutie jr3 banuiesc.Ar rezista cutia actuala la o remapare pana la 85 de cai?
                                exact motorizarea asta o am si eu,la fel si cutia de viteze, si am facut remaparea de vreo 3000km si merge brici,asa ca stai linistit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google