Tuning 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    25.000 km. Foarte important rodajul inainte, recomad aprox. 5-7.000 km. E alta masina... ce sa spun, din pacate find breck pierd mult la sprint in line dreapta, dar atunci cand vad ca am un 1.9 wv sau skoda in fata si stiu ca se apropie un deal, abia astept.... is k un copil... nu au nici o sansa (daca nu au chip). Am si avut o problema cu un proprietar de vw in judetul mures care s-a sfarsit destul de urat, adica el a ramas fara permis (cam multi se oftica cand vad o dacie trecand pe langa ei, mai ales daca el da cam tot ce poate).
    Last edited by Seba; 15 May 2008, 00:59.

    Comment


    • #62
      Ottonele, tu te duci cu breakul la liniute? ai gresit masina omule! Aia e pentru carat nu pentru liniute! Tu n-ai auzit de aerodinamica, greutate si centru de greutate? astea toate, si nu numai, conteaza in cazul unor liniute. loganul e pentru munca si-atat. daca ti-ai luat break si te duci la liniute, ai dat cel putin 2000 euro de pomana, eu mi-as fi luat un prestige 16v.

      Comment


      • #63
        Stii cit e cuplu la un dci 105 cai fata de un benzinar? Nu cred ca mai trebuie sa spun la ce ajuta cuplul.
        Last edited by Seba; 15 May 2008, 01:41.

        Comment


        • #64
          250Nm, dar ii ai de la 2000rpm numai pana pe la 2800rpm. dupa care, prabusire libera pana pe la 140Nm la 4500rpm. dar pe zona 1500-3000rpm stai in fata benzinarului suficient cat sa termini liniuta in fata lui, daca asta e scopul de a achizitiona un turbodiesel
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #65
            Originally posted by Omega View Post
            Ottonele, tu te duci cu breakul la liniute? ai gresit masina omule! Aia e pentru carat nu pentru liniute! Tu n-ai auzit de aerodinamica, greutate si centru de greutate? astea toate, si nu numai, conteaza in cazul unor liniute. loganul e pentru munca si-atat. daca ti-ai luat break si te duci la liniute, ai dat cel putin 2000 euro de pomana, eu mi-as fi luat un prestige 16v.
            Tocmai aia am scris....ca nu particip la curse

            Comment


            • #66
              Eu in 85 mii km am schimbat un set de cauciucuri as ca imi dau seama ce pateste loganul la ottonel cit v a costat chip si unde

              Comment


              • #67
                La anunturi online sunt cateva oferte de chiptuning. va rog sa va uitati acolo si sa discutati pe topicurile respective, sa nu se ajunga la faze "eu la ala, ca-i mai bun", "eu dincolo ca-i mai ieftin" multumesc de intelegere. cateva link-uri:
                link 1
                link 2
                link 3
                link 4
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #68
                  Cred ca jr5 rezista la 250nm insa nu sa fie solicitata la maxim in special la plecari cred ca nu e foarte greu sa o spargi daca depasesti 250 nm

                  Comment


                  • #69
                    Tine si jh3 250Nm, daca nu ii dai masinii ca orbul toata ziua regim de raliu. jr5 tine si un pic mai mult.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #70
                      Cauciucurile se duc in functie de cum se duc . Eu am o dacie 1400 din 2002 break injectie. Am schimbat la eun disc de ambreiaj si3 si in curad pe al 4 de cauciucuri. De nustiu cate ori planetarele si am doar 100 000 km parcursi. Deci la loganul proaspat achizitionat de 85 cp nu cred ca trec 20 000 km cu un set ca gume.
                      1.5 dc

                      Comment


                      • #71
                        Poate-ar trebui sa-ti revizuiesti stilul de condus, fara suparare...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #72
                          E adevarat ca am un stil mai sportiv de condus... Nu a m ce sa revizuiesc in 8 ani de condus nu am avut nici un accident mai serios(doar o data o aripa usor indoita si un far spart) si am peste 100 000km hacut doar cu dacia vechie simulti alti km cu alte masini.

                          Nicioadata nu m-am gandit ca atunci cand merg trebuie sa am grija sa nu consum cauciucul. Problemele sunt altele in trafic. Iar un cauciuc nu e asa scum incat sa nu imi permit ca la 20-30 000 km sa nu imi permit un set.

                          daca vroiam sa merg incet si linistit imi luam un motor mai slabut . sa iei un motor relativ puternic ca sa merg incet nu vad rostul
                          1.5 dc

                          Comment


                          • #73
                            Sportiv nu inseamna sa pleci cu rotile fumegnade am inteles unde "bati", dar crede-am ca palnetarele de logan sunt mai rezistente decat alea de berlina. Gumele in schimb le vei praji rapid. Eu cu mareom am pus capatul la niste conti pe pista la sannicolau intr-o singura zi
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #74
                              Mae....Tu ai 24 de ani, cel putin asa reiese din ce ai scris tu la profil!Ti-ai luat permisul in SUA?Nu de alta dar zici ca , conduci de 8 ani!Numai bine!
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #75
                                Peste 3 zile fac 25 si poate nu mama gadnit destul din graba- de la 18 ani si 3 zile conduc-- deci 7 ani.

                                nu sunt genul sa plec cu scart ca asta ma face sa piers timp pretios nu nu plec cu scart dar sa zicem ca imi place sa merg mult pe la munte pe serpentine iar 85 de cai sunt foarte naravasi pe serpentine. Plus mai exista frana de mana prin bucuresti asa ca sa nu ma chinui sa iau toata curba din volan.
                                1.5 dc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google