Tuning 1.5 dci 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu sunt de acord
    dar normal la 85 cp Cnm e 170
    dar la 105 oare cat va fi Cnm?

    Comment


    • Cnm? Vb romaneste

      Comment


      • La 85CP ai de fapt 200Nm, iar la 105CP dupa remapare, cam 230Nm. Ma rog, in jurul valorii de 230; acum c-or fi 220 sau 240...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Deci mi-am facut astazi ramparea la asa zisi 105cai si vreau sa spun ca desi am fost sceptic si nu am crezut ca dau banii degeaba pot sa zic ca sunt uimit de diferenta ,motorul acuma trage pe o plaja mult mai mare incredibil te baga in scaun si in treptele superioare am testato azi pe drumul de la aeroport si au mai testato inca 2 amici unul care are 1.6mpi rampat si inca unul cu dci 85cai ne rampat si au zis ca se simte mult diferenta.Nu pot sa-mi dau cu parerea cum se simte la cele de 70cai pt ca nu am condus acest motor rampat la cel de 85 merite fiecare banut din cele 3.5mil pe care le-am dat.

          Comment


          • Eu nu am fost deacord si nici nu voi fi cu ciptuningul la motoare. Mai bine iti iei de la inceput un motor mai puternic, decat sa-l cipuesti pe unul mic.

            Comment


            • Sincer nici nu tre sa mergi agresiv poti sa mergi batraneste cu el si ati dai seama ca mere mai frumos trage pe o plaja mai mare de rpm.

              Comment


              • Ne dai si noua o tura? (mie,csebalin sau mareom?) te risti? Eu iti dau trocariciul meu sa te dai o tura,i lam dat si lui 89mir
                toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                Comment


                • Da va dau , mi-a zis Mircea ca era uimit de trocariciul tau eu nu am cerut o tura cu 1.4 a lui sa ami dau si eu seama ce stie sa faca dar o sa cer
                  Last edited by blaze2k; 24 August 2008, 00:14.

                  Comment


                  • Corect trocarici nu troncanici(nu bate bre nimic la el) te rog sa nu imi jignesti frumusete de masina )))))
                    sa ii dam blana pe circuit la iveco sau la sinnicolaul mare?
                    toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                    Comment


                    • Unde ai iveco asta ?

                      Comment


                      • Imediat dupa metro 1 pe drumul spre sag
                        toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                        Comment


                        • Mai repede pe acolo ca ai mai aproape da nu-mi lasa-ti gumele pe jos de tot ca n-am bani ca mareom sa termin luna si setu de gume

                          Comment


                          • Eu nu ii dau tare in gura la masina bigman ii mai blanar ca mine si seba la fel,mai mult de treapta a treia nu o sa ii dau
                            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                            Comment


                            • Vreau sa ma dau si eu cu 16v ca nu m-am dat inca cu asa ceva.Stabiliti voi locatie de intalnire si ora ca eu nu stiu unde ai iveco

                              Comment


                              • Csebalin(adica seba ) o sa tio puna la dispozitie cred fara nici o problema al meu este doar 8 v dar nici o problema
                                toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google