Nivele de echipare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nivele de echipare

    Ce nivel de echipare aveti?



    later edit:
    am modificat intrebarea pentru ca existau mici neintelegeri in formularea acesteia.
    347
    Ambiance
    10.09%
    35
    Preference
    14.70%
    51
    Laureate
    27.09%
    94
    Laureate Plus
    8.07%
    28
    Ambition
    10.37%
    36
    Prestige
    11.53%
    40
    ABS Plus
    8.07%
    28
    Easy
    0.58%
    2
    Kiss FM
    9.51%
    33
    Last edited by andrei; 28 June 2007, 15:45.

  • #2
    Io unu am ales un Logan Ambitios
    numar secundele

    Comment


    • #3
      Io am ales din greseala unu prestigios,ca am citit gresit ..am crez ca tre sa zicem ce echipare am alege
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        Si eu la fel am facut...si vazusem ca ai gresit tu, dar...

        Comment


        • #5
          Pai daca nu esti antena
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            aaaaaaoleooo... sterge topicul asta si fa altu' cu o intrebare mai "clara"

            Comment


            • #7
              Eu inca studiez ce versiune imi iau pe la sfarsitul lu februarie.. Inca nu sant 100% sigur ... am eliminat motorul 1,6 mpi dar stau in dubiu intre Prestige, Laureate Plus si Ambition dci. In ordinea asta, sant plusuri si minusuri la fiecare in afara de bani, care s-ar gasi pentru oricare versiune.

              Comment


              • #8
                in locul tau as alege Prestige .... parerea mea , hic
                numar secundele

                Comment


                • #9
                  Si eu la fel...merita motorul 1.6 16v ...restul sunt modificari care se pot face
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    Poate vrea diesel, ca altfel este cand zici ca ai diesel. :p

                    Comment


                    • #11
                      Si eu tot spre 1,6 16v inclin... 1,4 este cel mai ieftin si am bani sa-l iau cash. Dieselul consuma cel mai putin dar am indoieli cu fiabilitatea in timp (turbina, sistemul de distributie - nimeni nu le are de mai mult timp iar la Clio au fost probleme), plus revizii mai dese si mai scumpe, vibratii, petere muuuult mai mica. Iar rapoartele pe threatul deschis pe dacia club mi-au dat consumuri bune .. cam de 9 in oras si 6 afara ceea ce e ok. Iar pana in primavara daca ii mai descopera "bube" ca la orice masina noua au timp sa le corijeze, plus ca am inteles ca apar si airbagurile laterale. As mai da 3-500 de Euro bucuros si pentru o climatizare semiautomata macar dar.. cer prea mult.

                      Comment


                      • #12
                        de 1.5 dci io unu m-as feri deocamdata... am vorbit cu cineva la dealerul Dacia de aici din Slobozia si mi-a zis ca au schimbat zeci de injectoare la el
                        numar secundele

                        Comment


                        • #13
                          gandeste-te la posibilitatile de tuning la dci... faci din el 80-85 de cp, nu uita asta. si un diesel de 80 cp nu-i de ici de colo.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by 2fast4u
                            gandeste-te la posibilitatile de tuning la dci... faci din el 80-85 de cp, nu uita asta. si un diesel de 80 cp nu-i de ici de colo.
                            Dap dar si cat costa o resoftare...e mai complicat ca la benzinare.Costa in jur de 300 de euro parca...
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #15
                              Eu sant adeptul lasarii masinii cum e din fabrica. Iar resoftare nu ai voie in garantie. Ca sa nu mai spunem ca e notoriu ca scurteaza viata turbinei. Toata lumea vrea dieseluri common-rail dar nimeni nu le are macar de 5 ani (pe astea mai ieftine) ca sa vedem care e fiabilitatea ... ca daca schimbi mute s-a dus dracu toata economia. De motorul de pe dci am avut un unchi care si-a luat Clio cu 65 cp (fix acelasi motor) si cu o saptamana inainte de iesirea din garantie, pe la 60 K km, i-a cazut distributia toata ca se umplkuse sistemul de span. A costat reparatia 4000 de Eurici (pe garantie) dar daca mai trecea o saptamana? Problema e larg dezbatuta pe www.reno.ro si ei zic ca au rezolvat-o..

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google