Boxe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • oricum cred ca nu o sa ai probleme cu masina cat este in garantie

    Comment


    • deci ca sa tragi firele pentru boxele din spate in primu rand ai nevoie de cablu. Acest cablu in tragi usor : ridici bancheta din spate ptr mai mult loc tragi firu din portbagaj pe sub cheder pe sub gentura pe sub chederul de la sofer pe sub mocheta de la picioarele soferului si apoi in sus spre casetofon unde legi de mufa / tai mufa cum doresti eu am pus 3 tuburi de bass in portbagaj si caut capace cu diametru de 16.5cm ptr boxele sony de pe spate ( nu le montez pana nu am capacele pentru ca arata urat )
      http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...ay-t36356.html

      Comment


      • Boxe spate Logan Preferance

        Salut,
        Vreau sa imi cumpar un Logan Preferance 1.2 16V si am vazut ca printre putinele dotari standard ca firele pentru boxele fata sunt trase.
        Pentru cele din spate exista gauri deja sau trebuie sa decupez eu?
        Si daca trebuie sa decupez nu vor obiecta cei de la garantie? ( pentru 2 boxe spate nu merita sa pierd garantia ).
        Multumesc

        Comment


        • Teoretic poti sa faci montajul boxelor la dealer... practic e posibil sa te oblige sa cumperi boxele de la ei...
          "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
          Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

          Comment


          • Aha. Bine dar presupun ca preturile sunt la nivelul oricariu produs cumparat de la Dacia - f piperate.
            Dar gaurile sunt date in spate, adica trebuie decupat doar cartonul sau si tabla?
            Nu stiu exact in ce consta montarea boxelor pe o masina care nu e prevazuta cu loc pentru boxe.

            Comment


            • Salut
              Exista gaurile in tabla, trebuie doar capitonajul gaurit. In schimb firele in spate nu sunt trase. Asta va trebui s-o faci ulterior dar nici acesta nu duce la pierderea garantiei.
              Poti instala linistit de care sonorizare iti doresti tu.
              Asteptam cu nerabdare sa-ti vedem masina la My Ride!

              Comment


              • Unde sa ma leg in mufa cu firele pentru boxele spate. am tras patru fire cate doua pentru fiecare boxa din spate
                mufa care intra in player e cea originala iar aparatul e un mp3 blaupunkt modelul care venea pe duster.
                pun si o poza cu mufa si rog, daca cineva stie, sa-mi deseneze pe poza unde trebuie facute legaturile. multumesc anticipat.
                Attached Files
                My ride

                Comment


                • In mufa n-ai decat iesire pt doua difuri.

                  Imi aduc aminte (acu vreo 4 ani) ca m-am legat direct de firele de la HU, le-am cositorit si izolat desigur.

                  Am gasit si poza cu mufa mea. Vad ca la tine mai sunt un rand de fire.
                  Attached Files
                  Last edited by Octavian; 17 July 2012, 18:50.

                  Comment


                  • Salut! Am si eu nevoie de o parere...vreau sa imi pun si eu boxe pe spate, bugetul este relativ mic, cu toate aceste am gasit la 120 ron o pereche de boxe de 16,5 cm de la Magnat Edition 162! Voi ce parere aveti sunt bune? sau sa mai starng ceva si sa ma orientez catre alt producator? Multumesc!

                    Comment


                    • Magnat sa zicem ca e clasa de mijloc,da nai specificat nimic date tehnice putere,etc.Oricum is bunicele.
                      Cine dracu tot pune reclamele astea la bere si la ceo mai fi nu pot sa dau un edit ca tre sa ma chinui cu o fttt de reclama sa o inchid si nu vrea nici cum.

                      Nu am nici o problema cu asta da vreau sa folosesc forumul asta conform regulamentului.
                      Last edited by vladoi; 5 September 2012, 04:37. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Pai ca specificatii tehnice la Magnat Edition 162 avem in felul urmator: coaxiale, 2 cai, tweeter 13 mm, putere 50 W (cam greu de crezut), 90 db, impendanta 4 Ohm, frecventa 45-20.000 Hz.
                        Sau ar mai fi Pioneer 1722I, coaxiale 2 cai, sensibilitate 90 db, frecventa 30-30.000 Hz, 4 ohm, 40 W!
                        Intre aceste 2 modele trebuie sa ma hotarasc...

                        Comment


                        • pioneer ar fi alegerea mea.....bafta!
                          MY CLA

                          Comment


                          • La banii astia cam indiferent de firma cam tot acelasi sunet vei avea.

                            Comment


                            • Legat de treaba cu boxele spate. Am 2 Pioneer de 20cm. Vreo idee cum as putea sa le montez, in afara faptului ca tre sa dau gauri? Exisa adaptoare pentru alea de 20?

                              Comment


                              • eu am decupat cu flexul, nu cred ca ai alta metoda.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google