Boxe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu e nici o diferenta intre boxele de pe fata si cele de pe spate. Cele din portiera aveau cablu din fabrica. Chiar pot sa zic ca se aud mai tare cele de pe spate. Poate si din cauza ca sunt orientate in sus si sunetul e reflectat din cauza geamului inspre sofer.
    sigpic

    Comment


    • Pe spate e minunat daca puneti de 16. Diferenta mare fata de 13 cm.

      Comment


      • Si din cauza ca ai portbagaj,are iesire spre portbagaj,si se aude mai tare.
        sigpic

        Comment


        • Gata fratilor ..Am fost azi si le-am montat si eu ...130 Ron m-a costat ...A trebuit sa le montez la service autorizat dacia ca altfel nu beneficiam de garantie la cas si difuri ..Da asta e ..Ce sa fac acum ...Am si eu o divergenta ..Am un JVC KD-G351...Aveti careva ca asta ...Deci unde am vazut pana acum ...Pe net in poze filmulete ...Displayul era negru cu afisajul alb ...La mine e negru spre verde ...Si afisajul alb ..Ce naiba ...Mi-se pare ciudat ...

          Nu mai folosi limbaj mirc ( mn, in loc de mine).
          Last edited by Cezar; 5 December 2008, 15:35.
          http://www.loganclub.ro/forum/signat...ic11550_11.gif

          Comment


          • Ce garantie la sistemul audio?
            Singura garantie care se pierdea, cea a sistemului electric al masinii daca existau vreodata probleme...
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Sal!...Pai garantia aparatului ..Din magazinul de la care l-am cumparat ...Adica ei mi-au completat fisa aia de garantie de 24 de luni a apartului dar ca sa fie valabila si luata in considerare trebuia sa fie montat casetofonul intr-un service autorizat care la randul lor sa treaca pe fisa aia stampila si semnatura firmei.Eu nu m-am referit la garantia masinii..Ca aia s-a dus naibii de mult.
              http://www.loganclub.ro/forum/signat...ic11550_11.gif

              Comment


              • Trebuia montat de cineva autorizat,nu de tine,ca altfel pierdeai garantia.Dar nu neaparat Dacia.Ai platit mult pentru un montaj,mie asa mi se pare.Mie mi-a pus boxe fata,spate(taiat gaurit etc),si schimbat casetofon.Manopera a venit 70 ron.Nu mi s-a parut deloc mult.Dar,bine ca ai rezolvat .
                sigpic

                Comment


                • Sal!Asa este am platit cam mult ..Dar ce sa fac daca la mine in oras nu exista o firma autorizata ,decat pioner..Care acolo iti ia pielea de pe tine...Alta posibilitate nu aveam, m-am interesat peste tot ..Dar ce sa fac ata ete ...
                  http://www.loganclub.ro/forum/signat...ic11550_11.gif

                  Comment


                  • Salut..vreau sa imi schimb casetofonul stock de pe preferance si sa pun si niste boxe decente si am 2 intrebari:
                    1)daca zice ca cd-playerul scoate 45w pe iesire..boxele din fabrica de pe fata "tin" sau tre sa la schimb si p alea?
                    2)as vrea (daca se poate) sa ma lamuriti in legatura cu "1 ieşire pentru preamplificator (cu posibilitate de comutare spate/subwoofer)" asta inseamna ca numai trebuie amplificator in cazul montarii unui subwoofer? (se gaseste pe sony cdx gt220..poate aflu si niste pareri despre cd playerul asta..)
                    Multumesc!

                    Comment


                    • Daca tot vrei sa faci o achizitie, nu lua sony, ia Pioneer sau Clarion, Alpine. Au un sunet mult mai placut.
                      Difurile trebuie sa le schimbi .ASta dupa ce achizitionezi playerul. Ala e pe primul plan. Cartoanele alea puse de fabrica se aud destul de bine dar pana la un anumit nivel (15 w) si stau prost la inalte. Playerul scoate cam 18 w-22 w.
                      Daca are 1 iesire pentru subwoofer sigur ca poti pune unul. Acuma , tu esti cel care alegi: ori iei un woofer cu amplificare incorporata ori separat statie +woofer.
                      Cu amplificarea playerului nu faci nici un subwoofer sa cante .

                      Comment


                      • Cred ca se refera 1 iesire pentru preamplificator in sensul ca iesirea este preamplificata separat, cu posibilitatea de a actiona independent asupra ei fata de celelalte iesiri, deja amplificate. Deci fiind decat preamplificata pentru a conecta un woofer iti trebuie si statie, ori separata ori incorporata in woofer, exact cum a spus si colegul de mai sus. Iesirea reala a playerului este de 25 W, deci cum a spus si colegul cele de pe masina fiind de 15 W la o anumita valoare a volumului le va arde.

                        Comment


                        • Deci sa inteleg ca daca vreau sa montez un subwoofer trebuie statie la fel ca la cd-playerele ce nu au aceasta iesire "minune" (inca nu dispun de bani pt woofer dar intrebam asa pentru ca s-ar putea intampla mai tarziu si ma gandeam ca playerul asta ma scapa de achizitionarea statiei).
                          Asadar imi trebuie un set complet cu player si 4 difuri pentru un sunet decent..ramane sa ma hotarasc asupra modelului..(ms pt sfat in legatura cu cdx gt220..cred ca o sa iau pioneer deh 1100mp).
                          Multumesc!

                          Comment


                          • Cauta un HU de la ALPINE.
                            Sunt mai scumpe, dar cei mai buni.

                            Comment


                            • am si eu doua intrebari:

                              -am cumparat acest set de boxe acum cateva luni

                              SONY XPLOD XS-F6947R
                              Pic---> http://photos1.hi5.com/0029/071/310/TPz7Sg071310-02.jpg

                              - peak power 330w
                              - Putere 80 W RMS
                              - Diametru 16 x 23 cm
                              - Numar cai: 4
                              - Sensibilitate 93 dB/W/m
                              - Raspuns in frecventa 25 Hz - 32 kHz

                              Stiti cumva daca trebuie sa tai din tabla?

                              Si inca o intrebare vreau sa merg sa-mi montez boxele si statia la dacia service... stiti cumva la ce suma sa ma astept?

                              mi-au cerut 100 d lei ptr decuparea tablei in caz ca trebuie si montarea lor... nu vi se pare enorm?

                              Comment


                              • maine imi montez boxe pe spate si eu..........ca sa dau gauri pt boxe de 17 trebuie sa dau mocheta aceia din spate sau doar o largesc cu un foarfec si apoi decupez tabla?



                                2.are ceva daca carcasa boxei este in contact direct cu tabla masinii?



                                3.pareri despre boxele ce vor fi puse:-ss http://www.maniac.ro/index.php?tld=r...1_Sunset%20Set
                                Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                                -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                                Silent Coat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google