Boxe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu taia si nu indoia tabla....
    fa repede 2 inele de lemn sau MDF , PAL, cu inaltimea de 10 mm sau 15 mm si monteaza difuzorul pe acel inel.
    O sa se auda mult mai bine + ca nu modifici nimic la masina

    Comment


    • habar nu am sa fac asa ceva........iar k sa dau 50ron pe ele nu vreau
      Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
      -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
      Silent Coat.

      Comment


      • decat sa iei doua perechi de difuzoare mai bine ia unul baeton pentru usile din fata si baga un woofer.Ala e sunet decent.Eu am 4 difuzoare pe masina si 2 am scos.

        Comment


        • ktalyn28, nu dai nici un ban daca esti putin priceput. Iei un fierastrau pendular sau un traforaj de ala mic si le faci tu acasa, din PAL.

          Comment


          • Eu am pus asa ceva , si a costat 150 lei cu montaj(decupat, tras fire etc), si merita toti banii.Seria GT de la Blaupunkt suna bine, si este la bani putini.In Bucuresti puteti merge direct la importator pe Bdul. Timisoara, la o statie de Mall Plaza catre Valea Cascadelor.
            Attached Files
            real power..... diesel power by

            Comment


            • cei care si au montat ovale pe spate cu distantier de pal, etc... aveti o poza mica sa vedem si noi cum iese?
              Nu de alta dar ma intereseaza foarte tare cum arata pe stanga unde e chestia aia de la centura. Am impresia ca spatiul esta cam micut acolo si trebuie sa o pui cam oblic asa..
              Cei care ati folosit astfel de metoda astept fedback ul vostru. Merita?
              Sa tai la tinichele e mai scump si mai costisitor...

              Bafta
              JIJI

              Comment


              • Dar de ce te mai complici cu inele din lemn si nu le pui oblic pe amandoua direct pe tabla...Daca vrei da-mi un pm si iti dau o adresa unui baiat care lucreaza frumos si mai mult de 50 de lei nu iti ia ...Le si leaga la player...

                Comment


                • Originally posted by bogidan21 View Post
                  Dar de ce te mai complici cu inele din lemn si nu le pui oblic pe amandoua direct pe tabla...Daca vrei da-mi un pm si iti dau o adresa unui baiat care lucreaza frumos si mai mult de 50 de lei nu iti ia ...Le si leaga la player...
                  de unde e baiatul tau? BV?

                  bafta

                  Originally posted by mike26ro View Post
                  nu taia si nu indoia tabla....
                  fa repede 2 inele de lemn sau MDF , PAL, cu inaltimea de 10 mm sau 15 mm si monteaza difuzorul pe acel inel.
                  O sa se auda mult mai bine + ca nu modifici nimic la masina
                  sal

                  pune si tu o poza daca ai sa vedem cum arata boxele montate cu distantierul de 10 mm din pal de care zici tu.

                  bafta
                  Last edited by gigibecali; 30 December 2009, 12:18. Reason: Automerged Doublepost
                  JIJI

                  Comment


                  • Iti zic eu, trebuie doar imaginatie sa vezi cum a iesit, a facut un distatier, a dat gaura in tabla a prins "cercu" de tabla, si pe cerc a pus boxa.ca sa nu taie tabla.ama avut si io ideea asta dar dupa ce am decupat

                    Comment


                    • totusi cu distantier merg puse decat oblic nu?
                      as vrea sa le pun cu distantier drepte frumos dar sigur ma va incurca suportul de la centura de pe mijloc
                      JIJI

                      Comment


                      • salutare! Am un Preferance si ma bate gandul sa-mi pun boxe pe spate. Din ce am citit pe forum nu este greu de montat boxele, dar am si eu cateva intrebari:
                        1. ce tip de boxe are preferance-ul pe fata (marca, ohm, putere etc)?
                        2. cas-ul Blaupunkt fara cd suporta 4 boxe?
                        3. unde as putea gasi suporturile pt boxe spate, plasticurile alea care protejeaza magnetul?
                        4. mufa montata la cas-ul Blaupunkt poate fi folosita si pt 4 boxe?
                        Multumesc.

                        Comment


                        • Nu e o idee buna..., dar tu stii...
                          1. difuzor stock no-name de 4 ohm 3-5 wati putere suportabila
                          2. se poate lega 4 difuzoare pe Blau cu cd fara mp3 are final de 5-7 wati
                          3. nu-si au rostul in polita ca sunt semitaiate in doua si in usi protejeaza doar de "ploaie"
                          4. da , dar trebuie probabil sa-i mai adaugi tu dintr-o alta mufa tata ISO 4 fire si sa-l tragi la difurile care pui pe polita.

                          Comment


                          • multam pt raspuns, blacired.

                            Comment


                            • Boxele originale de pe logan sunt blaupunkt.
                              1.@blacired: Ti se par no name? Se vede ca postezi fara sa ai habar.
                              Suportul de boxe de pe spate nu e taiat in doua si protejeaza de eventualele lovituri cauzate de obiectele transportate in portbagaj.

                              Comment


                              • Ai perfecta dreptate Alin0007!Intradevar nu sunt difuzoare no name, ci sunt fabricate la cel mai inalt nivel audiotehnologic de ultima generatie de catre maistorii audiofili de la cea mai tare firma de fabricant de difuzoare, Blaupunkt.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google