Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • atunci imprumuta bani din banca, plateste-o, vinde-o , si revii la normal , dar nu te mai agita atat ca un pepsi

    @carmelo, daca ai logan esti naspa, trebuie sa ai vw sau bmw, sau chiar de amandoua, nu conteaza ca n-ai bani sa le intretii
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • GEO frate apreciez simplitatea raspunsului tau si observ di ce mi-ai scris ca tratezi cu normalitate comentariile mele si cred ca si cei lalti ar trebui sa faca la fel , acum sa revin la ce ma sfatuiesti sa fac ..este o idee buna numai ca la lizig este mai complicat man

      Comment


      • Domnule "Alecu Sandu" prima data cred ca ar trebui sa pui mana pe un dex apoi pe volan ! Daca nu ti-a placut masina asta de ce nu ai vandut-o? Cu o alta masina la aceeasi bani ai incercat sa iei curba respectiva ? Am mai intalnit oameni frustrati care nu si-au mai permis sa plateasca ratele si au dat vina pe masina (ca nu i-a curba, ca bate motorul, ca troncane, greierasi, etc). Pe langa logan mai detin si alta masina mult mai scumpa (masina aia pe care o conduc astia cu ceafa lata, cu tatuaje pe brate si spate numita bmw) si chiar nu este masina perfecta, se aud zgomote din bord, se mai strica cate o piesa si trebuie inlocuita si chiar nu intru in alte detalii precum reviziile la service iar in logan in afara de consumabile nu am schimbat nimic si a vazut tot felul de drumuri. Sfatul meu: vinde-ti loganul si i-ati bmw de la bulgari, sigur nu vei mai avea probleme cu masina )

        Comment


        • Game , Set si Match Cristy90 a spus tot.
          Fara Semnatura.

          Comment


          • degeaba discutam...pe forumu astia sunt si aparatori inversunati si altii la fel de impotriva si oameni care sunt multumiti de ce au luat..eu la cat am dat pe ea isi face toti banii, ce i drept n as fi dat niciodata banii pentru un prestige pentru ca consider ca la ce ofera dacia nu renteaza pretu asta...eu am dat 7200 si si a scos fiecare banut..cand am vazut ca nu mai tine cu barca, am schimbat suspensii si ce mai trebuia sa se tina bine bine pe sosea si din nou sunt multumit..ca e puturoasa asta e, stiam ce am luat, sa ma duca de la a la b...nici 16v nu e cine stie ce avion...ideea e ca, dupa cum a zis si carmelo, renteaza la km si la intretinere si are strictu necesar,...tabla e subtire, forma e de frigider, da asta e, isi face treaba mult mai fiabil ca multe altele...da de la asta, pana la o blama in felu asta e cale lunga...si da, sunt de acord cu tine, ti ai luat mare teapa ca ti ai luat prestige in leasing, da din privinta pretului, nu ce face masina eu zic ca nu si au rostu discutiile in contradictoriu pentru ca nu poti sa schimbi parerea unuia care nu i place sau invers...
            sigpic

            Comment


            • Imi cer scuze pentru ca ma bag si eu...dar sincer nu cred ca merita sa va obositi sa ii explicati posesorului de Logan prestige(care este foarte indignat de aceasta masina) anumite lucuri despre respectivut Logan. Deja comparatia pe care a facut-o cu un BMW Seria X...lasa de dorit...asa ca parerea mea este sa il lasati sa isi spuna of-ul....pentru ca oricum isi va da seama ca nu a ales locul potrivit
              Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

              Comment


              • Fratilor fiti mai destepti. Dati-i pace!
                Work is for people who don't have time to play golf

                sigpic

                Comment


                • domnule Alecu Sandu am un logan si are 86 de mii de km dintre care 16 mii facut de mine in ultimele 8 luni ca de atunci am carnetul si aia sunt kilometri in care masinuta a luat forja rau (si cand zic rau inseamana schimbat de 3-4 ori la 5900) si multe multe altele insa la masina asta nu am schimbat decat consumabilele si capetele de bara care s`a dus din cauza soselelor "netede" precum fata unui adolescent(plina de cosuri) , acum parintii urmeaza sa imi cumpere masina si nu vrea sa zic de care fiindca o sa sara cativa pe mine insa masinutza asta imi ramane la suflet si nu as dao pentru nici un bmw , mercedes , vw din anii 90-2002 . Masina asta chiar daca e numita cutie , oala , caramida , golan si multe alte nume este o masina excelenta pentru Romania si pentru omul obisnuit cu un salariu nu tocmai bun ( mai ales ca marinaru a taiat din salarii) , o masina care face fata cu brio drumurilor noastre insa nu este o masina de liniute , de facut curse sau rulat cu peste 140 km/h cu toate ca merge asa ca va pun simpla intrebare : cine va obligat sa va luati logan ? , ca optiuni de masina noua pana in 10000 de euro mai aveati clio ( care dupa parerea mea e mai urata ca loganu) si niste gagalici de masini gen peugeot 107 , 207 , chevrolet cruze si poate altele dar nu imi mai vin in minte . Asa ca va rog frumos sa dispareti dupa forumul nostru si sa nu generalizati la tot romanul sa nu isi cumpere logan fiindca este o masina mai mult decat buna pentru roman , Romania si drumurile noastre . cu respect
                  Last edited by Bogdanyun; 29 March 2011, 20:59.

                  Comment


                  • Uite aici ceva, ce poti sa-ti cumperi in locul loganului, pe banii ce primesti pe masina dupa ce o vinzi. Nu poti sa ai nici un cuvant! (Da click pe aici)

                    Comment


                    • Originally posted by alecu sandu View Post
                      ,pentru cei din bucuresti care stiu zona panduri stiu ca acolo este un petrom si daca vi din panduri spre ckirigiu treduie sa faci intoarcerea in loc in dreptul benzineriei lukoil , si acolo in loc sa vireze in loc ma bagat in peco lukoil.

                      Originally posted by alecu sandu View Post
                      FRATIOARE pentru curiozitatea ta am km cu spatele cit ai tu cu fata iar referitor la faza cu virajul incearca acolo unde am explicat eu si pe urma mai vb
                      Hmmmmm...ma intreb,,,km astia cu spatele ii ai tot cu loganul din dotare??
                      Hmmmm,,ma intreb oare de ce eu pot sa intru in Petromul ala de pe toate strazile si din toate directiile..inclusiv aia de care pomenesti langa Luk oil!!!


                      Originally posted by yrman View Post
                      1. daca ai scrie romaneste poate am intelege si noi ce vrei sa zici.
                      2. sunt in asentimentul lui Loganu - nu cred ca ai varsta aia nici sa ma bati.
                      De acord cu punctele 1 si 2,,restul e Can Can!!
                      Last edited by Ivan Marian; 29 March 2011, 21:19.

                      Comment


                      • domnu sandu,daca nu mai vrei logan hai sa facem schimb,cu asta sigur iei orice curba chiar si cele in<ac de par> si culmea este made in germania
                        Attached Files

                        Comment


                        • sau poate faci schimb cu mine ca oricum tot logan am de gand sa-mi iau.

                          ,,DE_TOATE,,

                          Comment


                          • Salut baieti . Sint adevaratul Alecu Sandu . cel cu care ati vorbit ieri sau alaltaieri a fost un coleg care imi stie parola si a vrut sa ride de mine. eu imi cer scuze pentru situatie si sper sa nu mai fiti suparati pe mine . am citit aproape toate postarile ''mele'' si dupa aceea am dat un telefon colegului, nu vreti sa stiti ce limbaj am folosit. stiu ca el a fost pentru ca ma intrebat daca am intrat pe forum si asa mai departe. Inca o data imi cer scuze pentru situatia creeata .

                            bine inteles ca tipul are bmw iar toata povestea cu distributia o stie pentru ca eram logat pe AutoKarma la calculatorul de la munca si el se afla linga mine iar faza cu parola o stie pentru ca eram cu el tot la munca cind mi-am facut cont pe forum

                            faza cu virajul are un simbure de adevar dar cu mici corecturi. am avut un pic de viteza si asta este , cauciucuri de vara si un pic de noroc ca nu am lovito. ca in rest numai transpiratie din cauza emotiilor si toate acestea din cauza ca nu aveam tigari si nu mai aveam rabdare .

                            Super trabantul
                            Last edited by alecu sandu; 30 March 2011, 18:35. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by alecu sandu View Post
                              Salut baieti . Sint adevaratul Alecu Sandu . cel cu care ati vorbit ieri sau alaltaieri a fost un coleg

                              Atunci transmitei colegului tau ca este un ANALFABET IN TOATA REGULA..cu BMW...pe bune..ne-am chinuit cu totii sa descifram ""limba"" lui unicata
                              Bine ca nu a injurat pe aici ca te mai pricopseai si cu vreun BAN pe forum ,,asa in numele tau,,,de la el pt tine cu dedicatie!!

                              Comment


                              • scuze dar nu ma pot abtine ) ) ) ) ) )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google