Problema Portbagaj Ph2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    am incercat si cu reglajul acelei cleme dar tot nu am reusit......m-am urcat si in portbagaj si am observat k intr-un anumit loc capota atinge chederul cu mult inainte si ma gandesc k akolo tine.arcurile sunt pe pozitia de mjloc din cele 3 posibile.


    si poza cu clema->
    Attached Files
    Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
    -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
    Silent Coat.

    Comment


    • #17
      Originally posted by ktalyn28 View Post
      clema aceea se misca,arcurile nu vad sa aibe o cauza pentru ca merge relativ usor capota,dar nu se inchide bine, trebuie trantita,ceea ce e suparator
      poti sa fi mai explicit cat de puternic trantesti capota?

      Comment


      • #18
        o trantesc de 2x ca sa o inchid o data...........prima data nu o trantesc suficient de tare, iar a 2a oara nu am ce face si la's mila la o parte si o trantesc pur si simplu,nu stiu sa zic cati newtoni aplic pe ea;))
        Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
        -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
        Silent Coat.

        Comment


        • #19
          Asa am observat si eu la mea dar trebuie sa fiu mai ferm cu capota ca sa o inchid dar fara sa o trantesc.

          Comment


          • #20
            Trimiteti un mesaj la VC cu toate detaliile despre problema si asteptati raspunsul lor.
            sigpic
            Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

            Comment


            • #21
              LA mine scirtie arcurile de la portbagaj ca naiba cind in deschid. Stie cineva cum as putea rezolva?

              Comment


              • #22
                Si eu am "problema" asta sau asemanatoare adica clema de jos are joc unul prea mare asa ca am intepenit-o cu ceva acolo si se inchide bine acum

                Comment


                • #23
                  Originally posted by ktalyn28 View Post
                  se inchide foarte greu portbagaju,trebuie trantita capota pentru a reusi sa-l inchid:|........ce sa fac?
                  se inchide mai greu din cauza chederului. daca esti atent cand inchizi capota, se aude zgomot de cauciuc pe tabla, in cazul asta, se aude chederul
                  hai la intalnire si am sa te lamuresc
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    nu am cum sa ajung la LC braila ca sunt in bucuresti la facultate si nu prea am timp nici aici sa ajung la intalniri...........o sa vad eu cum rezolv
                    Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                    -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                    Silent Coat.

                    Comment


                    • #25
                      Salut, aceeasi problema o am si eu la logan ph2, la 7 luni de la achizitie au inceput sa scartaie arcurile de la capota portbagaj cand o deschid, cat despre inchiderea mai grea eu sunt de parere ca mai bine trantesc usa decat sa o inchid mai usor si cine stie, sa-mi ploua in portbagaj.

                      Comment


                      • #26
                        de plouat nu ploua, doar daca nu o inchizi bine.
                        nu arcurile (spirele) scartaie. ele doar amplifica. cauza este carligul de la arc care se agata de capota portbagajului. acolo se freaca fier pe fier. incearca sa muti mai in stanga sau dreapta arcul si o sa dispara. testat de mine.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          La faza cu plouatul o sa ma asigur ca se etanseaza calumea intrand in portbagaj si rugand pe cineva sa lumineze cu o lanterna, sa vad daca apare lumina pe undeva . Eventual am sa aplic si niste material insonorizant pe capota portbagajului sa se ingreuneze (in speranta ca se va inchide mai usor, ca e mai grea).
                          Am sa incerc sa mut carligul si daca nu dispare sau apare iarasi in timp, am sa infasor niste banda de teflon pe carlig

                          Comment


                          • #28
                            hmmmm.............eu am observat seara ca se vede lumina cam pe unde e butonul de deschidere a portbagajului(precizez nu pe la buton,pe la capota si caroserie) fara sa modific eu nimic...........deci se vede chiar dak nu iti ploua inauntru.cel putin la mn
                            Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                            -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                            Silent Coat.

                            Comment


                            • #29
                              Nu inteleg unde zici ca se vede. Daca se vede lumina in jurul butonului de deschidere inseamna ca au uitat baietii de la mioveni sa-ti puna garnitura. Daca pe la capota (unde se etanseaza chederul) inseamna ca usa nu face contact cu chederul. Din cate am observat tu te plangeai ca se inchide greu capota, daca vezi lumina de la exterior spre interior (mai precis lumina din portbagaj) inseamna ca problema nu e de la cheder ci din alta parte, probabil sistemul incuietorii?

                              Comment


                              • #30
                                Asa am patit si eu. Am avut probleme si cu portbagajul si cu portierele (mai ales cele din spate). Am fost la reprezentanta, am discutat si cu prietenii si toti m-au convins ca e din cauza chederelor. Sunt mai rigide la inceput deoarece sunt noi. Stai linistit ca se va rezolva de la sine. E totusi Logan, nu mai fi si tu asa pretentios.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google