Problema Portbagaj Ph2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu am impresia ca la mine porbagajul se inchide mai usor de la ph1-ul unui prieten.Atunci cand il inchid il apuc de interior si chiar nu il trantesc. se inchide mai frumos decat la multe masini straine

    Comment


    • #62
      si eu am observat ca la ph2-ul meu se inchide mai greu portbagajul dar banuiesc ca e din cauza chederului e aproape noua si pare mult mai usoara usa de pa portbagaj decat la ph 1
      sau o fi din cauza arcurilor

      Comment


      • #63
        Cand se inchide greu portbagajul dintr-odata verificati chederul daca este la locul lui, se intampla sa trageti ceva din portbagaj pe el si sa iasa de la locul lui.
        Daca se inchide greu de la inceput si chederul este bine pus -> reglaj incorect.

        Comment


        • #64
          eu am mutat arcurile de la portbagaj o treapta mai sus, se inchide mult mai usor
          Don't drive faster than your Guardian Angel can fly !

          Comment


          • #65
            La ph2 -ul meu usile si porbagajul se inchid destul de usor
            http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

            Comment


            • #66
              Nici la mine nu sunt probleme cu inchiderea portbagajului, unii il mai trantesc ca la vechea dacie ca nu stiu...eu il trag putin mai tare de sus si ii dau drumul, "curge" usor si se inchide, am arcul bagat pe ultima gaura inspre interiorul masinii,e o gaura mica care nu cred ca e destinata pentru arc neaparat dar ajuta destul de mult, parerea mea, daca doriti fac si niste poze sau o filmare cu inchiderea daca ajuta cu ceva
              Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

              Comment


              • #67
                apa in portbagaj

                de ceva vreme imi intra apa in portbagaj in partea stanga. am sunat la reprezentanta si mi au zis sa o duc la ei sa vada. daca e cineva care a avut acelasi probleme rog sa mi spuna cum a rezolvato

                Comment


                • #68
                  Salut, am si eu o problema cu portbagajul de la loganul meu si anume aceea ca se inchide foarte greu, trebuie trantit, mentionez ca ieri am bagat ceva voluminos in el sil l-am inchis fortat in sensul ca bratul din stanga apasa pe bagaj, am incercat sa ridica la maxim acea sirma din partea de jos dar parca tot nu mai ajunge acea sarma sa intre in broasca doar daca trantesc tare portbagajul, oare sa fi indoit ceva in momentul in care l-am inchis fortat? Chederul este bine fixat ,stie cineva cum pot remedia aceasta problema ???
                  Last edited by valli; 25 November 2019, 21:25.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google