Problema Portbagaj Ph2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by margelatu View Post
    foloseste glicerina (nu conteaza ca e boraxata)cu incredere.o cumperi de la farmacie.merge de minune pe vremea asta .pe mine m-a invatat un farmacist.
    Am facut proba si functioneaza. Ce bine, nu mai tra` sa fac foc su` ea!

    Comment


    • #47
      Cu zapada asta am observat si eu ca nu mi se deschidea portbagajul nici cu cheia nici din telecomanda (butonul se misca dar nu se dscuia). Care a fost problema, el se deschidea, dar chestia aceea care se invarte cand incui/descui (vb de butonul care se apasa) se bloca, trebuia apasat pe telecomanda de 2 ori pe deschidere (prima oara se misca vreo 2mm, a doua oara se deschidea de tot. Rezolvarea, am mutat carligul acela filetat cu o spira mai jos si acum se deschide din prima

      Comment


      • #48
        daca va ingheatza portierele sau alceva incercati un pic de antigel dati un pic pe marginile portierelor pe interior ....f putin ! merge de minune ! si nu mai ingheatza nimik !
        sigpic

        Comment


        • #49
          Am o intrebare pt cei ce cara frecvent in portbagaj diferite materiale, greutati, marfa, lemne, saci, cartofi, frigidere sau orice altceva care trece de 100kg:
          Ma intereseaza cat de afectata va fi masina daca se cara cu ea ocazional greutati cuprinse intre 100-200kg pe distante mici si cu mers atent. Ce experiente in acest sens aveti? Si dupa asta cum se comporta masina? Scartzaie? se clatina, probleme la mers, suspensii slabite, probleme roti, vibratii la viteze mari etc? ce articulatii vor fi afectate daca vor fi si daca trebuie schimbate mai des? sau masina se preteaza la "carat" . Multumesc.

          PS: eu de la vechea dacie 1310 am numai amintiri neplacute, dupa ani de zile de pus in ea greutate, ajunsese o epava, vibra la peste 90/h, scartzaia "de spate", desi la ITP nu erau probleme
          Last edited by lord_wader; 7 February 2010, 14:18.

          Comment


          • #50
            sincer la 100 si ceva de kilograme si un mers atent nu cred ca ar trebui sa fie probleme,nu e o greutate asa mare incat sa zici ca se dezmembreaza masina.cand e masina plina cu 5persoane(sunt in plus aproximativ 240kg,exceptie sofer)si nu se intampla mare lucru doar ca la tine greutatea o sa fie distribuita mai pe spate ceea ce inseamna ca o sa se ridice putin de bot;))
            Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
            -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
            Silent Coat.

            Comment


            • #51
              Eu cu loganul caram asta vara de 2-3 ori pe saptamana numai bere si sucuri ,portbagaju plin plus pe bancheta din spate pana la refuz si masina mergea foarte bine(mergeam circa 35 km pana acasa cu 90-100km/h)si nu am avut probleme cu nimic,masina se comporta foarte bine la drum

              Comment


              • #52
                intradevar, se inchide mai greu, dar si la mine e o difernta am portbagaj de ph1 si bara de ph2 iar vecinul meu are ph2 iar cateodata o cam tranteste si se aude!. culmea ca si la el si la mine sunt probleme.
                lipsa text

                Comment


                • #53
                  si la mine se inchidea greu. am fost la service si s a rezolvat. pot sa imi pun tamburus cala ph1 pt deschis portbagaju' ?

                  Comment


                  • #54
                    cand zici tamburus, te referi la manerul de ridicare al capotei?
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      sincer e o mare prostie ca nu s-a pus acel plastic care te ajuta sa deschizi capota decat sa tragi de buton .........poate se strica si ala intr-o zi)
                      Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                      -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                      Silent Coat.

                      Comment


                      • #56
                        si eu am probema asta la mpi lui tata gaica de fier e de vina nu se da pe spate ci prea mult pe fatza adica spre exterior si asa se loveste de broasca sunt prost gandite mie mi-a facut asaa de la livrare de ramasesera aia cu gura cascata cand am zis ca nu iau masina daca nu se inchide e dacie ce sa ii faci ! remediere piliti cat mai mult spre interior tabla la acea gaica bafta

                        Comment


                        • #57
                          Si la mine se inchid foarte greu portbagajul si usile din spate. Am fost si eu la service si miau spus ca e de la chedere dar am insistat sa imi faca ceva reglaje dar din pacate inutile ca tot greu se inchid si acum si nu stiu de ce. Masina are deja mai bine de un an si portbagajul chiar a fost foarte mult folosit (sau trantit). Deci ar fi trebuit sa mai cedeze in timp. Oricum dupa parerea mea e prea usor portbagajul fata de alte masini (chiar si ph1) si poate fi si asta o cauza

                          Comment


                          • #58
                            La mine se inchide chiar usor.
                            Problema intr-adevar poate fi si de la cheder si eu am patit asa... pe o portiune mica de nici 5 cm nu mi se aseza chederul la loc locul lui si deja trebuia trantit rau usa...cand am observat l-am aranjat si merge iarasi ca nou
                            Verificati si chederul

                            Comment


                            • #59
                              eu am observat ca nu se inchide daca trintesc foarte tare daca inchid cu moderarie se inchide,acum ce sa zic cestie de apreciere. Noroc si sofat fara evenimente!

                              Comment


                              • #60
                                M`am invatat cu trantitul,sunt expert,nici prea tare nici prea incet.E o problema generala asta la Ph2.
                                Satisfac blonde pe gume Turbo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google