Problema Portbagaj Ph2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu sunt pretentios deloc Portierele spate se inchid mai greu si la logane mai vechi si banuiesc ca este din cauza balamalelor care sunt aceleasi ca pe fata dar usile spate sunt mai usoare si de aici si problema.
    Eu am avut o problema cu portiera de la sofer, nu se inchidea destul de mult si nu se etansa chederul si la viteze mai mari fluiera (probabil curentul care intra pe la cheder). Acum nu am mai auzit fluieratul pt ca am umblat la piciorul acela de pe stalp si l-am reglat sa se preseze usa mai mult.

    Comment


    • #32
      Se inchide mai greu, are multe deficiente, dar si mai multe calitati. Per ansamblu e o super masina, daca o iei noua.

      Comment


      • #33
        Eu zic sa puneti o bucatica de cauciuc unde se agata arcul de tabla la masina in ambele parti...Asa am avut si eu probleme cu ea si au trecut...Arcurile au o bucata de mocheta in ele...Din ce mi-a trecut mie prin cap cam asta era rolul lor sa nu se mai amplifice zgomotul produs de arcuri.

        Comment


        • #34
          eu nu am avut astfel de probleme deloc, tranti-le frate, dati cu ele tare ca se inchid n-au nici pe dracu` eu unu asa fac

          Comment


          • #35
            Da dar gandeste-te un pic si la cuiul ala in forma de U ca el incaseaza tot socul de la trantire...

            Comment


            • #36
              sa-l incaseze, ca ala e rolul lui, se schimba nu-i problema...dar eu zic ca nu cedeaza asa usor
              PS nu mai menajati atat masinile, masina e cea mai proasta investitie asa ca exploatati-le

              Comment


              • #37
                si culmea .........s-ar putea sa ai dreptate,deja se inchide mai bine)
                Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                Silent Coat.

                Comment


                • #38
                  si la mine era problema cu inchisul in primele luni pana s-a asezat chederul dar acum nu mai sunt probleme
                  Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience

                  Comment


                  • #39
                    aha, vedeti ma ) asa ma kataline, tranteste-l tatii ca nu are nimic

                    Comment


                    • #40
                      Culmea e ca la mine daca il trantes sare din incuietoare..

                      Comment


                      • #41
                        si la mine se inchide greu.
                        de curiozitate, am citit manualul, si scrie clar: ca sa inchideti portbagajul, "trantiti" capota. nu mi-a venit sa cred.
                        morala Dacia: trantiti capota si portbagajul se va inchide. nu se inchide, repetati operatia pana la rezultatul dorit.
                        asta e, e Dacie...

                        Comment


                        • #42
                          Mie s-a inghetzat azi dimineatza(-18 la ora 6.30) la masina iala de la portbagaj. A trebuit sa folosesc pistolul cu aer cald ca sa se dezghetze, sa-l pot deschide cu cheia. Ma intreb, ce fac pe drum daca am pana de pneu, si ar trebui sa ajung la rezerva? Fac foc sub ea?

                          Comment


                          • #43
                            Pentru inceput poti sa pui un pic de ulei in incuietori!

                            Comment


                            • #44
                              foloseste glicerina (nu conteaza ca e boraxata)cu incredere.o cumperi de la farmacie.merge de minune pe vremea asta .pe mine m-a invatat un farmacist.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment


                              • #45
                                @balcired
                                Pe langa variantele de mai sus se mai pot adauga: spray-ul pentru dezghetat parbrizul, spray-urile cu ulei pentru yale si contacte si daca nu te deranjeaza sa te murdaresti un pic vaselina ramane de baza!! ;)

                                Despre inchiderea capotei portbagaj e foarte adevarat ca trebuie efectiv trantita(dar nu exagerat). Am avut aceeasi problema dar am rezolvat-o destul de simplu...cu vaselina! Da, chiar functioneaza! Se pune in locasul din capota portbagaj si se inchide/deschide de vreo cateva ori ca sa se unga si gata!
                                Succes!
                                :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google