Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La aspectul exterior nu sunt diferente, in afara de jantele de aliaj.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Salutare.

      Eu tocmai m-am intors de la un drum lung cu Loganul Facelift 1.4. (Braila - Ostende"Belgia" si retur) si am ramas putin uimit de consum. Pe autobanda nu i-am dat mai mult de 130 si consumul a fost de 7.4L/100km (ceea ce mi se pare FOARTE MULT). Am bagat aproape 1300 Ron in benzina. NU ESTE MULT?

      Comment


      • Eu zic ca e cam mult avand in vedere ca e si 1.4 motorul.

        Comment


        • Masina e comva inca in rodaj? Da mai multe detalii... Topicul de consum 1,4mpi este aici
          GL-22-TOF

          Comment


          • Salut. Mi-am cumparat si eu un Logan Facelift si sunt multumit de el cum merge dar se poate si mai bine acum am 450 km facuti si sper sa isi mai dea drumul dupa ce ii fac rodajul, dar nu asta este problema, nu stiu daca ati vazut, la acest model spoilerul fata si spate este foarte slab, parca e din carton, nu stiu asa este si la celalalt model de logan nu am incercat dar la acesta daca ii dai un pumn tare se creapa, inafara de asta totul e OK.

            Am venit de la Baia Mare la Cluj cu 3 linii, 150 km, 3 pers+ bagaje ,repet masina este in rodaj.

            Daca mi se aprinde becul rosu la benzina cati km mai pot merge?
            Last edited by valeriuciprian; 18 August 2008, 22:03.
            sigpic

            Comment


            • Cand se aprinde semnul de canistra mai ai 7 litri de combustibil.
              Acum in functie de pe unde mergi si ce motor ai poti sa mai mergi intre 50 KM si 150 dar recomand cand vezi prima benzinarie mai baga nishte combustibil ca nu e bine sa ramai de tot fara combustibil.

              Comment


              • Se zvoneste ca pe Prestige o sa fie activ senzorul de centura, ramane de vazut...
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Din cate vad eu in poza asta de mai jos este facelift'ul nu ? Sunt deja modificate ?

                  Apropo de tunning . Care credeti ca va arata mai bine dupa ce este modificata ? Eu sunt sigur ca asta nou arata mult mai bine mai ales dupa o modificare , cu stil .

                  Comment


                  • Ala nu e phase 2 e doar un phase1 cu bara spate de phase 2 si fete de usi de phase2/sandero

                    sigpic

                    Comment


                    • Iar poza asta a fost postata mai demult la noi pe forum, inainte de aparitia ph2.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Vine, vine, vine!!
                        In 11 septembrie Lumpi merge sa-si ridice Loganelul Laureate Ph2 1.6 8v cu ABS culoarea Gris Platine.
                        Lumpi are acum sub c.R un 1410 de zece ani si spera sa mai reziste caruta inca trei saptamani, iar dupa 11 sep o va vindeeeeeeeee

                        Comment


                        • Daca intereseaza pe cineva, Loganul dci Ph2 apare la sfarsitul anului, sau chiar la inceputul anului viitor.

                          Comment


                          • Cand ai facut comanda ?

                            La mine nu vine curand .
                            Comanda si plata in data de 18.08.2008 ,Laureat F2 1,6 16 v GRI COMETE .
                            Raspuns de la vocea clientului
                            07.10.2008

                            Toate cele bune

                            Comment


                            • La mine:
                              Comanda si plata 22.Iul.2008, Laureate Ph2 +GPL si ABS Bleu Electrique
                              IATSA....9-10 sept
                              Vocea Clientului ....Max 30 sept...
                              Am un break pe gpl injectie...Tre sa-l dau ca sa am banii de taxa...
                              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                              Comment


                              • Eu l-am comandat-o in 4 AUG si mi-a dato in 12 AUG, bine o aveau in stoc exact ce model am vrut eu.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google