Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe mine ma intereseaza pt 1.4

    Comment


    • Mult....Scump doamna, scump....Dincolo era mai ieftin
      la 1.6 am inteles ca se apropie de 400 E.
      chiar daca uzina scoate 1.6 masina la minut sau cum zicea cineva...Va dati seama ca la cate se comanda trebuie sa astepti sa iti vina randul la intrarea in fabricatie si sa inceapa sa mearga pe linie caroseria.
      sau chiar credeti ca atat dureaza sa se faca o masina? 1.6 min )

      Comment


      • Poate fluxul de productie pe linia tehnologica este de o masina la 1,6 min. ca o masina in sine este practic imposibil s-o fabrici in acest timp.

        Comment


        • Timpul de productie raportat la numarul de masini inseamna acele 1,6 minute.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • ....... Adica fabrica produce in 8 ore (un schimb) cam 300 masini.
            GL-22-TOF

            Comment


            • Da, cam asa ceva.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Poate ca nu am vazut-o live dar din poze mie nu imi place
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • Nici mie nu mi-a placut in poze. Arata oribil. In realitate e mai bine. Oricum, designul nu e punctul forte al Dacia... Nu-mi place nici modelul 1 cum arata, dar pentru mine e mai putin important.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • Partea din fata arata mai bine in realitate decat in poze, iar partea din spate arata mai bine in poze. Oricum, depinde si de culoare.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Originally posted by Cromatic View Post
                      Poate fluxul de productie pe linia tehnologica este de o masina la 1,6 min. Ca o masina in sine este practic imposibil s-o fabrici in acest timp.
                      Eu am citit in Libertatea ca se scoate o masina la 7,5 minute parca, si se fabrica in 23 de ore...
                      Last edited by dani p; 27 July 2008, 11:51.
                      niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                      Comment


                      • @dani p, nu eu am afirmat ca se scoate o masina la 1,6 min., eu doar am precizat contextul in care trebuie sa se inteleaga fabricarea unei masini intr-o anumita perioada de timp.
                        La precizarea unor date punctuale cred ca ar trebui sa se faca trimitere si catre sursa(de preferat link-ul corespunzator sau publicatia din data x ).
                        Last edited by Cromatic; 27 July 2008, 15:58.

                        Comment


                        • @dani p: Daca nu pui link-ul cu stirea, degeaba.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Va salut ! Eu am comandat un laureate 1,6mpi ,gri basalt cu abs 9140 e de pe 15 iulie ,dealerul a zis ca o am pe 25 iulie ,,,teapa!!! Am sunat la fabrica si mi au zis ca pina pe 9 august maxim o am ,,,,au zis ca totusi saptamina asta ,adica ,28.07-1.08.E posibil sa ajunga la iasi ,,,,sper sa merite banii ,,,,,

                            Comment


                            • niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                              Comment


                              • @saturnia2001: Pe bonul de comanda ce data scrie?
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google