Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by SUPERCAR View Post
    diesel sau benzina?
    Benzina, normal.

    @amitaf: Mai asteapta, stiu de ce zic asta...
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • QUOTE=soto_adler81;145898]La ce dealer ai fost, aveau cumva masina de prezentare?
      Caci mie mi-au spus ca vine in 2 saptamani cei de la Popescu din zona.[/QUOTE]

      La Nalba (iesirea spre tecuci).

      Nu mai aveam bani si de airbaguri laterale....Si daca ma gandesc un pic, am condus Supernove, Tico-uri, si Dacia 1300 - si nu aveau nici aer nici ABS nu mai zic de airbaguri frontale, dar'mite laterale , pe timp de iarna, vara etc...Am avut eu grija de siguranta mea si a altora. Pana mea...N-am mai avut bani.... [

      Comment


      • Originally posted by SoNyKeL View Post
        hehe voinici mei , prin septembrie fabrica intra in vacanta si din cate stiu dabia pe 20octombrie vine primu lot de masini ...
        Nu intra in august in concediu?Eu asa stiu.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • Nu stiu cand intra dar pe 12 septembrie nu livrasera inca masini , si primu lot de masini venea pe 20octombrie si venea rosu la mine asa a fost...

          sigpic

          Comment


          • Multumesc pentru sfat,o sa il urmez,mai astept pana maxim 1 septembrie,ideea e ca pana pe 15 octombrie imi trebuie neaparat masina.Ideea este ca muncesc in spania ca multi alti romani,si de ceva timp am urmarit blogurile in cautare de idei si sugestii asupa carei masini sa ma decid a o cumpara.Acum m am decis,o sa iau un logan mcv ,16 valve(asta dupa ce mult timp mi am batut capul sa aleg intre motorina si benzina).Am bani si de o masina mai de fitze cum se zice dar mai avand un logan de 1.4 in tara,am realizat ca este o masina foarte buna la banii acestia si chiar nu se merita sa arunc cu banii in vant(chiar am facut spania cu loganul asta si a mers f bine ).Acum mi s a marit familia si am incredere in mcv 16 valve,sper sa apara si facelift-ul curand.Dacia a facut un pas foarte mare c uaceasta masina,felicitari.

            Comment


            • Fabrica intra in revizii in luna august. A fost scos un prim lot de masini (atat cat au comandat dealerii). Urmatorul lot va fi livrat la sfarsitul lunii septembrie (cel putin asa mi-a zis dealerul). Eu am apucat un logan fece lift de 1.4 bleu electrique si cu putin noroc vineri voi intra in posesia lui

              Comment


              • C0smin: ce versiune ai comandat? Ai pus ceva optional pe ea? Ai abs la versiunea aleasa de tine?
                Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                Comment


                • Am vazut ieri pe strada un MCV facelift. Schimbarile estetice sunt mult mai putin vizibile fata de berlina si cred ca lipsa bandourilor de protectie este un minus pt MCV.

                  P.S.: Am vazut si cateva traile-e cu Logan berlina Ph2 si, ciudat, erau 2 sau 3 care nu aveau barile vopsite in culoarea caroseriei (se vedea clar pt ca erau culori deschise). POate erau pt export sau pt altceva, mai multe nu stiu.
                  sigpic

                  Comment


                  • MCV facelift? Pai parca nu s-a facut inca face lift la MCV! Probabil era doar unul mic, facut de proprietar.

                    Comment


                    • O sa apara si face-lift la MCV, peste vreo 2 luni.

                      @cgcx: Daca nu aveau bara vopsita in culoarea caroseriei erau pentru export, echiparea E0.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Deci sa imi iau gandul de la logan phII prestige pana prin octombrie?

                        Comment


                        • Originally posted by iuli81 View Post
                          MCV facelift? Pai parca nu s-a facut inca face lift la MCV! Probabil era doar unul mic, facut de proprietar.
                          Era de probe!

                          P.S.: La varianta export m-am gandit si eu Andrei. Oricum, am vaut de aproape faza 2 de acum mai bine o sapt pt ca in Pitesti era parcat un trailer plin (versiuni Preferance + o versiune laureate care, din pacate, era pe nivelul 2 al trailerului si era mai greu de "cercetat")
                          Last edited by catalinux; 15 July 2008, 12:17.
                          sigpic

                          Comment


                          • @alex86: Da, cam asa ceva. E posibil sa vina si mai repede, dar sansele sunt minime.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Mai tii banii in banca sa faca pui.
                              ABS Plus Preferance 1.4 MPi

                              Comment


                              • Arata noua varianta
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google