Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si pana la urma ce motor va fi pentru Romania pe situl dacia nu merge configurat cevat ci dci 85cp si mpi 16V de 105

    Comment


    • Poate va intereseaza :

      "Logan Sedan diesel restilizat, disponibil de miercuri
      Ultima ora

      Dacia va începe, miercuri, livrările modelului Logan Sedan restilizat (facelift), cu motorizare diesel, la trei luni de la lansarea oficială a automobilului, preţul de bază fiind de 8.000 de euro cu TVA inclus.
      Propulsorul diesel, cu o cilindree de 1.500 de centimetri cubi, este disponibil în două variante de putere, de 70, respectiv de 85 CP. Şi în cazul acestei motorizări garanţia oferită de Dacia este de trei ani sau 100.000 de kilometri.
      Preţul versiunii de bază, denumită "Ambiance", este de 8.000 euro cu TVA, pentru varianta de bază de 70 CP (şi singura disponibilă pentru această echipare).
      Următorul nivel de dotări, "Preference", costă 8.700 de euro cu motorul de 70 CP şi 9.150 de euro pentru propulsorul de 85 CP.
      Preţurile pentru a treia echipare, "Laureate", sunt cuprinse între 9.600 de euro şi 10.050 euro, în funcţie de motor.
      Cel mai scump Logan Sedan diesel, "Prestige", costă 10.700 de euro cu TVA.
      Pentru automobilele diesel, revizia tehnică periodică se realizează la fiecare 15.000 de kilometri sau la un an de la ultima revizie, în funcţie de care termen se atinge primul.
      Dacia a lansat varianta restilizată a Logan Sedan pe 1 iulie, la acelaşi preţ cu cel al vechii versiuni, de 6.400 de euro cu TVA inclusă, producţia variantei anterioare fiind oprită pe 11 iunie, după fabricarea a peste 530.000 de sedanuri de la lansarea modelului, în toamna anului 2004. În prezent, automobilele Dacia sunt comercializate în 50 de ţări, informează Mediafax."

      sursa : www.Gds.Ro

      Comment


      • E clar ca daca nici pentru export la Prestige nu sunt modificari (butoane de deschidere geamuri pe usi, climatizare automata) nici pentru Romania nu vor fi, poate mai tarziu, la un viitor nivel de echipare.
        Si motorizari tot 1,6 16v si dCi vor ramane pentru Romania, la Prestige.

        @TWeetY: Esti sigur ca Prestige-ul ala era E2 si nu E3? Chiar ma mir, ca nu mai e E3, sau macar E2+.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Originally posted by Razzvan View Post
          "Logan Sedan diesel restilizat, disponibil de miercuri
          [/url]
          Frumos,dar care miercuri?
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • Buna intrebare care miercuri? Maine?

            Comment


            • Imi fac abonament la GdS daca maine se lanseaza Prestige dci...
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Sa speram ca e adevarat si maine va fi ziua cea mare ca de 3 luni sunt pieton.

                Comment


                • Vad ca nu se vorbeste in acel articol decat de variantele diesel

                  Comment


                  • Prestige dupa 15 probabil . Acum s-a lansat dieselache . Sper pentru binele tuturor cumparatorilor de prestige sa adopte si la noi butoanele cu impuls . S-ar putea ca odata cu varianta Prestige sa le introduca si pe PH2 si pe Sandero. Deja pe toate Renaul Logan sau Sandero exista (asta in brazilia , india, china , si orientul apropiat) . Daca nu inseamna ca ne considera cea mai slaba piata a lor, cu asta .
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • Originally posted by D-FENS View Post
                      daca maine se lanseaza Prestige dci...
                      Nu o sa se lanseze Prestige dCi, ci toate versiunile disponibile o sa poata fi comandate si cu motor diesel, in afara de Prestige, normal, ca doar nu s-a lansat oficial.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Originally posted by andrei View Post
                        @TWeetY: Esti sigur ca Prestige-ul ala era E2 si nu E3? Chiar ma mir, ca nu mai e E3, sau macar E2+.
                        Sunt sigur andrei...Eram un pic nedumerit si chiar am intrebat acolo...Au zis ca e ok.
                        P.S. Azi nu am prins niciunu'

                        Comment


                        • E2,E3...cand ajungem si noi la E46?Va rog frumos,vorbiti romaneste.Daca ala din probe avea jante din tabla,nu-nseamna ca Prestige va fi la fel.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • Am fost astazi la dealer si am remarcat ca au aparut ofertele pe diesel.
                            Totusi vizita de astazi, mi-a creat o dilema... Mai au la oferta Loganuri diesel din prima generatie la care se ofera 800 de euro discount.
                            Astfel, ma vad pus in urmatoarea dilema: sa aleg intre un model Logan Partener de prima generatie disponibil in showroom sau un model nou Logan ph2 dupa care trebuie sa astept cel putin o luna?

                            Logan Partener diesel 1,5 dci 85 CP ph1:

                            full option

                            11.455 euro -
                            1.600 euro (800 discount Dacia + 800 Rabla)
                            _______________________________________
                            = 9855 euro (pret final)

                            sau


                            Logan Laureate diesel 1,5 dci 85 CP ph2,
                            optionale: - airbaguri laterale fata
                            - ABS +AFU

                            10.955 euro -
                            800 euro (Rabla)
                            _________________________________________
                            = 10.155 euro (pret final)


                            Deci, pe modelul nou nu as avea jante de aluminiu, geamuri electrice spate, Mp3 player, volan si schimbator imbracate in piele.
                            Acestea se gasesc pe modelul ph1 stock.

                            Mi-a placut mult ph1, dar ma gandesc ca nu o sa mai tina pasul cu ph2-ul si poate o sa fie probleme la revanzare.
                            Pe de alt parte, ph1-ul e disponibil imediat, are dotari superioare si arata foarte bine, fiind o serie speciala.

                            Dilema mare...

                            Comment


                            • +38 euro triunghi si trusa.
                              pe 22-08-08 am luat logan partener cu oferta descrisa de tine

                              Comment


                              • Si iti pare cumva rau ca nu ai luat modelu' nou? Mie imi place foarte mult Partener-ul...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google