Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A aparut prestige ph2 pana la urma? Macar o poza are cineva? Jantele sunt aceleasi ca pe vechiul prestige?
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

    Comment


    • N-a aparut inca.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Originally posted by SilviuDaniel View Post
        Eu ma bucur ca mi-au dat la mecla... Pixuri ,parasolar si alte prostii da la toti fraierii! Macar am luat-o de pe stoc si a venit repede...


        bune si alea decat deloc...Mie mi-au dat un cd(nici macar mp3) cu 10 mel de pe vremea lu' tataia.....

        Comment


        • De azi se pot lua comenzi

          Comment


          • Normal, la cat e euro acum.....nu pierzi decat vreo mie de euro.

            Comment


            • Vesti noi despre masina camuflata din uzina...Insa sunt neoficiale...
              Se pare ca este vorba despre un model Dacia cu tractiune 4x4...Mai multe detalii nu am, deci nu insistati.

              Comment


              • Da' Prestige-ul,Prestige-ul!Unde-i Prestige-ul?
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • Salut,am si 2 intrebari pentru cei care au primit noul logan:cam ce suma de bani ati mai platit pentru taxa de inmatriculare si celelalte taxe,un cost total daca se poate??Si unde credeti ca e mai avantajos sa-mi fac CASCO??LOGAN PH2 1.4 il astept pe saptamana viitoare

                  Comment


                  • Originally posted by D-FENS View Post
                    Da' Prestige-ul,Prestige-ul!Unde-i Prestige-ul?
                    L-au ascuns ma ai naiba...Am vazut doar de export...

                    Comment


                    • Originally posted by alex_ph View Post
                      Salut,am si 2 intrebari pentru cei care au primit noul logan:cam ce suma de bani ati mai platit pentru taxa de inmatriculare si celelalte taxe,un cost total daca se poate??Si unde credeti ca e mai avantajos sa-mi fac CASCO??LOGAN PH2 1.4 il astept pe saptamana viitoare
                      Cu rca, casco, taxa de poluare, taxa de inmatriculare, numere rosiii, covorase.... Etc. Etc te duci undeva pe la 3000 ron.

                      Comment


                      • Originally posted by alex_ph View Post
                        Salut,am si 2 intrebari pentru cei care au primit noul logan:cam ce suma de bani ati mai platit pentru taxa de inmatriculare si celelalte taxe,un cost total daca se poate??Si unde credeti ca e mai avantajos sa-mi fac CASCO??LOGAN PH2 1.4 il astept pe saptamana viitoare
                        Eu mi-am luat 1.6 MPi si mi-am inmatriculat-o printr-o firma care se ocupa cu asa ceva si m-a costat 1.570 RON, din care 1.300= "Taxa de mediu" . Daca alegi sa umbli tu dupa acte si avand in vedere ca ai motorul de 1.4 o sa te ajunga undeva pe la 1.200-1.300 RON. Cat despre CASCO eu cred ca este bine sa il ai macar vreo 2-3 ani, daca se intampla ceva Doamne fereste te mananca de bani astia din service...

                        Comment


                        • RAR = 12 (mie au uitat sa-mi ia bani, ;) )
                          taxa de prima inmatriculare = 820 RON
                          taxa talon = 30
                          taxa inmatriculare = 50 sau 52
                          placute de inmatric. = 40
                          impozit (iti calculeaza cat e pana la sf. Anului)

                          Comment


                          • Juann ,fiind din Iasi ,iti zic ca eu am facut toate actele prin cei de la caremil ,am dat 1700 ron ,si ei s au ocupat de toate ,aici fiind inclusa si taxa de poluare,in 10 zile aveam nr definitive preferentiale,,,ei au fost la rar,fisc politie etc,,,,taxa la 1.6 mpi era atunci de 1300 ron ,la tine cred ca e mai mica ,,,casco eu am facut la asiban ,,e bine sa il ai ,mai ales ca amindoi cunoastem traficul din orasul nostru ,,,e ca in jungla ,,,si nu numai la noi ,,,,iti mai trebuie banii pt nr rosii si asigurarea rca

                            Comment


                            • Originally posted by gorbulas View Post
                              RAR = 12 (mie au uitat sa-mi ia bani, ;) )
                              taxa de prima inmatriculare = 820 RON
                              taxa talon = 30
                              taxa inmatriculare = 50 sau 52
                              placute de inmatric. = 40
                              impozit (iti calculeaza cat e pana la sf. Anului)
                              Fara RAR a venit cartea cu tipla la ea ca e pe gaz ...La fel apoi doar taxa de poluare 1300 ca are motor de 1.6
                              si la politie 30 ron ca pastrez,am radiat alta..Si fara placute ca le am pe alea vechi...Si mai am dat si la primarie vreo ceva cred ca dif de imp pina la sf de an 14 ron
                              AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                              Comment


                              • Scuze de prescurtari...Plecam la servici
                                AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google