Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pune presuri de la reprezentanta ca sunt cele mai bune
    eu mi-am luat ca si tine ieftine si dupa 6 luni le-am aruncat

    a... Inca ceva pt viitori proprietari de prestige si laureate logan/sandero... Cei de la Dacia au"suprimat" dotarea reglaj lombar

    eu personal sunt f nervos, ca rand pe rand tot scot din dotari in loc sa inbunatateasca masina

    Comment


    • Jmek ,incearca autocenter pacurari ,special pt logan ,in jur de 900 mii ,sau bazar aceleasi presuri ,mai ieftine ,tip tavita , bune pt iarna ,au niste tepi pe partea inferioara ,nu le lasa sa alunece sub pedale ,

      Comment


      • Tot d-alea cu tepi am si eu , dar la mine tot aluneca....Asa si eu m-am zgarcit (k acum sunt multe cheltuieli,)dar cum imi revin cu banii imi iau unele originale k sunt mai bune....Pe mine la ale mele m-a incantat k avea si sa tii piciorul cand il iei dupa ambreiaj sa nu murdaresti mocheta....Le trag eu mai in spate sa nu imi prinda la pedale, dar tot nu imi place..Le-am luat ca trebuia sa plec neaparat si ploua afara, asta e.

        Comment


        • Eu de la reprezentanta am luat cand am ridicat masina. Am dat aproape 150 de lei pe ele, dar sunt bune, nu imi pare rau. Asa ca nu te zgarci

          Comment


          • Nu se va scoate reglajul lombar, va rog nu mai dezinformati.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • O veste buna deci o sa am si la viitoarea masina reglaj lombar.

              Comment


              • Spuneti-mi, va rog, cum se procedeaza pentru resetarea computerului de bord. In manual nu e clar deloc, se vorbeste doar despre apasarea butonului din bord.
                Va multumesc!

                Comment


                • Pai depinde ce functie doresti sa resetezi . Pui contactul si a in dreptul vitezometrului un fel de batz pe care tii apasat 2 sec . Se va reseta peste toate rubricile mai putin kilometraj total .
                  1.6 MPi Icy White

                  Comment


                  • De fapt trebuie resetati prima data km partiali (prima rubirca) dupa care se reseteaza orice rubirca si concomitent se reseteaza toate.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Si-a schimbat cineva boxele din usi la Logan facelift? Se pot pune de 16cm?

                      Comment


                      • Azi mi-am vazut masina urmand ca luni sa mi-o ridic de la reprezentanta, (am laureat 16in v) si am vazut ca am cauciucuri barum briliantis, am fost dezamagit ca nu am michelin, de fapt inca sunt.

                        Comment


                        • Cele mai bune presuri sunt cele originale, chiar daca sunt putin mai scumpe.. Sunt adaptate perfect la interior si nu aluneca.. Cauciucurile michelin sunt foarte slabe pe ploaie, am avut pe loganul ph1 cu care m am rasturnat.. Si pe cel nou tot michelin am, dar vreau sa le schimb cu unele all season pe 16", 205/50.. Cand privesc masina din spate, cele stock mi se par muuult prea inguste.. Numai bine!

                          Comment


                          • Oricum pe berlina sunt "de vis" toate fata de MCV care vine cu DEBICA care indiferent daca ploua sau ninge zici ca ai patine )
                            1.6 MPi Icy White

                            Comment


                            • Originally posted by lucass View Post
                              Azi mi-am vazut masina urmand ca luni sa mi-o ridic de la reprezentanta, (am laureat 16in v) si am vazut ca am cauciucuri barum briliantis, am fost dezamagit ca nu am michelin, de fapt inca sunt.
                              Ai ABS?Doar cele cu ABS au Michelin sau Continental.Sper ca nu au schimbat "meniul".
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • Daca se mai discuta off-topic, despre presuri, livrari si alte prostii va luati warn toti! Despre livrari discutati pe threadul despre comenzi.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google