Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pana la urma se poata rezolva,nu?
    Multumesc pt informatii.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • Normal ca se rezolva, dar sigur la K4M nu va aparea.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Originally posted by ingerulol View Post
        E o mica trecere la noul soft pentru Normele E5 de poluare . Ca sa nu creasca pretul implementeaza solutii relativ ieftine , cerceteaza noi implementari soft . Si cred ca nu au avut timp sa-l termine insa acum deja este bun soft-ul si va fi disponibil Logan F2 in curand cu CVA 4 trepte sau 5 si norme E5 . ADICA FARA TAXA POLUARE de 1300 RON la MF.
        Ingerulol ai idee cam cand vor pune euro 5 pe logan? Am citit chiar azi ca fac teste cu euro 5.
        Eu vreau sa imi iau un mcv ph2 si daca ar fi vreo luna as mai astepta.
        E cu 2 taisuri chestia cu asteptatul ca poate dupa 1 ianuarie 2009 vor creste si preturile in euro, poate mai urca si euroiu etc.
        Last edited by Gealy; 29 October 2008, 20:08.

        Comment


        • Ia MCV linistit ca nu o sa se mai schimbe nimic o vreme lunga...

          Comment


          • Sigur nu trec la euro5 pana nu o sa fie obligatoriu. Acum din cate stiu legea e ca orice autoturism nou trebuie sa fie euro4. De atunci au bagat euro 4 si pe logan. DEci nu vad de ce s-ar grabi acum. Oricum nu cred ca ii intereseaza pe cei de la Dacia ce taxe platim noi la masini doar sa vand ei cu profit cat mai mare posibil.
            Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
            http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

            Comment


            • Cel putin pana la anu in februarie nu se vor stresa deloc si apoi probabil vor incerca sa introduca ... Dar mai dureaza .. Probabil 1 an asa ca poti sa-ti cumperi linistit .
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • Mda, multumesc pentru pareri. Am inteles ca in Sep 2009 va fi obligatoriu Euro5 pt auto noi si ma gandeam ca poate modifica softul mai devreme.
                O sa ma multumesc doar cu facelift-ul deocamdata. Oricum daca era Euro5 trebuia sa ii bag doar motorina euro 5 care e destul de scumputa (vreau dci de 85 CP).
                Sunt cu ochii pe euro (la dacia) si cum scade sub 3.7 ma duc sa dau comanda si o platesc integral sa nu am surprize din cauza cursului.
                Apropos de comanda, ieri am solicitat de la cei 4-5 dealeri din bucuresti o lista cu accesoriile pt ca vreau sa-i pun alarma cu pager, geamuri fumurii, carlig remorca, senzori de parcare (apropos, nu stiu daca pot sa pun si senzorii de parcare si carigul - are cineva idee daca pot fi puse ambele accesorii) si pana acum doar unul singur dealer mi-a raspuns dar cu o lista incompleta.
                Sunt varza astia! La unii site-urile sunt incomplete, la altii in constructie, la altii sunt neactualizate. Isi bat joc de meseria lor si de Dacia.
                Informatia pleaca foarte greu de la ei si cand pleaca e incompeta si bineintles preturile sunt aproximative in functie de euro.
                Parerea mea e ca asa o sa ramana cat timp de va vinde. Cand vanzarile scad atunci o sa isi puna intrebari si o sa faca mai multe pentru potentialii clienti.

                Comment


                • Cam prin vara sau toamna lui 2009 se vor livra primele Euro 5-uri, deci mai e ceva...
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Ce va face diferenta intre euro 4 si euro 5 ?... Catalizatorul si softu ?
                    http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                    Comment


                    • Originally posted by felixb View Post
                      Ce va face diferenta intre euro 4 si euro 5 ?... Catalizatorul si softu ?
                      Catalizatorul sigur va fi conform Euro 5 si bineinteles softul va fi adaptat cerintelor europene la perioada respectiva! Asa s-a procedat mereu.

                      Comment


                      • Si poate o turbina cu geometrie variabila, la unele dCi-uri...
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Farurile de pe modelul facelift merg si pe loganele vechi ? Daca da nu trebuie nimic suplimentar ?
                          ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                          Comment


                          • MariusTm29...Arunca un ochi aici
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by andrei View Post
                              Nu se va scoate reglajul lombar, va rog nu mai dezinformati.
                              un oarecare dealer din buc spune cum ca totusi acest reglaj lombar s-a scos. Si pe mine ma irita f tare ideea...Deci, te rog, Andrei, daca poti confirma/infirma din nou informatia, fa-o.

                              Multzam.

                              Comment


                              • Logic nu exista nici un motiv pt. A scoate reglajul lombar, de cand a aparut Dacia by Renault din cate stiu eu nu s-a facut nici un down-grade! Poate gresesc!
                                Last edited by valeriuciprian; 3 November 2008, 05:05.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google