Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • saturnia2001 eu chiar in seara asta am fost la caremil la service si vroiau sa le las masina acolo ca na' am venit tirziu cind au terminat programul. Au bagat nr de identificare a masinii pe calculator si a iesit o foie la imprimanta in care spunea ceva de genul ca trebuie resoftare iar cei de la service spuneau ca stiu de problema. Ma duc la sfirsitul saptaminii acesteia sa o resofteze. Am sa revin cu impresii dupa sa va spun cum se comporta.

    Comment


    • Stie cineva,au mai fost probleme la soft si inainte de a aparea PH2?
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • Si pe mine m-au chemat in service (1.6 MPI) "pt. Verificare impusa de Dacia" dar stiu ca ma cheama pt. Soft. Pana la urma era o problema a masinii nu era soferul "prost" cum sustinea cineva de pe aici! Numai bine!

        Comment


        • @D-FENS: Nu, n-au fost probleme de genul asta la Ph1. Pentru motorul 1,6 8v de pe Ph2 s-a incercat o modificare in softul UCE injectie si s-a uitat sa se puna parametrul de stare la ralanti, de aia sunt probleme.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Si de ex eu, imi mai face mai rar...Sa astept sa ma cheme sau sa ii caut eu?
            sau sa sun intai la vc?
            AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

            Comment


            • @andrei:Multumesc pt raspuns.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Andrei: oare de ce or incercat alt soft pe ph2? O fi cu putere mai mare? Sau ce avantaje ar fi asa incat sa nu lase softul de pe ph1?
                Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                Comment


                • Sa inteleg ca inca mai sunt probleme cu softul de pe ph 2? E valabil si pentru 1.6 16V?

                  Comment


                  • Eu am 1.6 16v de aprox. 1 luna, si nu am probleme.
                    B92MHO

                    Comment


                    • Scuze, de 2 luni
                      B92MHO

                      Comment


                      • E o mica trecere la noul soft pentru Normele E5 de poluare . Ca sa nu creasca pretul implementeaza solutii relativ ieftine , cerceteaza noi implementari soft . Si cred ca nu au avut timp sa-l termine insa acum deja este bun soft-ul si va fi disponibil Logan F2 in curand cu CVA 4 trepte sau 5 si norme E5 . ADICA FARA TAXA POLUARE de 1300 RON la MF.
                        1.6 MPi Icy White

                        Comment


                        • Nici eu nu am avut pana acum probleme

                          Comment


                          • @alex86: Scrie mai sus, e asa greu de citit?
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Daca am inteles eu bine,face numai la rece.Sau si cand e motorul cald?Dar vara?
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • Face indiferent de conditii si nu mereu, ci "intermitent".
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google