Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Motor K4M Prestige

    Sal,

    M-am documentat si eu despre motorul K4M 690 de la Logan Prestige.

    Am cautat pe net si iata am gasit un pdf in care sunt prezentate toate motoarele de Renault si modelele , cu anii corespunzatori, pe care au fost puse.

    K4M incepe de la seria 700 si ajunge pana la 800.

    Intrebarea care se pune este: K4M 690 nu a fost pus pe nici un model precedent de Renault, a fost vreun fel de platforma pentru modele superioare ...Poate stiti voi raspunsul?
    Attached Files

    Comment


    • SALUTICIU!
      Am un Laureate 1.4 cumparat de 1 luna. Am avut un Preference de 1.4 si cineva s-a oferit sa mi-l cumpere. 1500 km, lu

      Comment


      • Scuze, am apasat gresit si a plecat mesajul neterminat. Acum am Laureate 1.4 si deja am facut 1500 km. Vroiam sa va scriu ca noul Logan Laureate e bine lucrat. Bine finisat. E bun. Am fost sa vad si alte marci de masini, dar atata am putut sa cumpar. La ce sosele si la ce se preconizeaza sa fie cu infrastructura de la noi, ramane serios sa ma gandesc daca nu merita sa-mi iau un IMS sau ARO cat mai vechi. Am fost pe DEVA HATEG - bunicel, dar cu doua radare care erau puse sa jecmaneasca... Prea ne iau de prosti astia de la rutiera (vezi cazul cu 500km/h). Am ajuns pe CARANSEBES - DR.TR.SEVERIN. Jalnic, jalnic. Pai, aia cu garda la sol joasa, ramaneau fara spoilere pe acolo. Consumul de benzina e de 5.6 in afara si se apropie de 7 in oras. Deocamadata a.C. Nu a functionat permanent, probabil consumul va creste cand o sa o folosesc mai mult, clar. Oricum in Deva se circula deja foarte greu ziua, ca de altfel in toate orasele din tara, mai mult de a 2 a nu ai unde sa mergi, hai sa zic a 3 pe ici colo. DRUM BUN la toti LOGANISTII!!!
        Last edited by dandindeva; 21 October 2008, 21:25.

        Comment


        • A vazut cineva pana acum vreun model prestige pe viu?
          Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

          Comment


          • A vazut cineva pana acum vreun model prestige pe viu? La noi inca nu e in show room.\
            Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

            Comment


            • Sunt foarte putini care au vazut,aici pe forum cred ca andrei si Tweety.S-ar putea sa mai fie,dar eu doar pe ei ii stiu.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Si eu vreu sa-l vad ,ma intereseaza foarte mult volanul am inteles ca este imbracat in piele.
                Daca arata bine fac si eu investitia

                Comment


                • Eu zic ca se merita investitia,dupa 12 nov pot sa spun mai multe.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • Astia de la Dacia sunt de rasul lumii...

                    Acum vad ca Prestige apare din nou cu "disponibila ulterior"

                    Ce naiba se intampla?

                    Comment


                    • Prestige ph 2 am vazut astazi si pentru Romania.
                      Jante, electrice spate, scrumiera spate, tapiserie bej, elemente bej si pe bord...Si un superb volan de piele...Maneta de la levierul Cv nu este din piele.
                      MCV facelift e schimbat la interior...Deci cine a spus mai sus ca doar laureatul, se inseala.
                      In schimb nu am mai vazut motor de 1,4 pe MCV.

                      Comment


                      • Originally posted by apolodor25 View Post
                        Acum vad ca Prestige apare din nou cu "disponibila ulterior"
                        Ce naiba se intampla?
                        Tweety,stii ce se-ntampla?Voi imi dati fiori....
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • Eu am spus ce am vazut azi si ce am condus...

                          Comment


                          • Multumesc pt informatie.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • Maine o sa aveti o surpriza placuta

                              Comment


                              • Nu ne zici nimic?Macar un pic,o idee,ceva...
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google