Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai bine puneau tapiterie din piele nu pe volan.
    sigpic
    !

    Comment


    • Tapiteria din piele nu este obligatorie pt. Logan; ceea ce m a impresionat f mult este interiorul noului symbol (chiar si cu climatizare pt echiparea de varf si cu un bord muuult mai frumos)..(

      Comment


      • Originally posted by Razzvan View Post
        Aia murdarie?! ... Eu cred ca ai lovit pragul sau a avut o problema din fabrica.
        Deci dupa cum spuneam nu e rugina este doar un fel de ceara care a fost suflata in usi si praguri.
        Azi am facut un drum dus-intors la cluj aproximativ 300 km din care 60 km in oras pe superaglomeratie iar consumul mediu a iesit destul de rezonabil 6,6L/100 KM in conditiile in care nu am depasit 3500 RPM sau 120 km/h. Motorul trage foarte bine e diferenta mare fata de cel de 1,4 MPI cu care am mai umblat e cu 40% mai bine
        Attached Files

        Comment


        • Dar nici nu am zis ca e rugina ... Tu ai o gaura in prag?.. Asa au toate? :O

          Comment


          • Dupa primii KM pe care i-am facut cu preference-ul 1.6 pot spune c sunt impresionat. Directia e super buna, motorul e un pic mai nervos fata de un diesel pe l-am condus ocazional, nu scirtie nimic la ea.

            Ceea ce nu-mi place este ca ma asteptam sa aiba bara aia cromata la portbagaj si la preference dar se pare ca are numai de la laureate in sus. Numai o cheie are butoane pentru inchiderea centralizata iar cauciucurile sunt Kormoran
            Iar la dealer am primit cadou o sticla de vin........ Ma asteptam macar la o alarma.

            In zilele urmatoare revin cu poze.

            Comment


            • Cu ce fel de pneuri vine ph 2? Intermediare, de vara, de iarna?

              Comment


              • Originally posted by vladberca View Post
                Tapiteria din piele nu este obligatorie pt. Logan; ceea ce m a impresionat f mult este interiorul noului symbol (chiar si cu climatizare pt echiparea de varf si cu un bord muuult mai frumos)..(
                Climatizare?Super!!!Aia face toti bani
                Poate poate poate o sa fie si la LOGAN
                sigpic
                !

                Comment


                • Super buna climatizarea dar cred ca dupa cum evolueaza automobilul DACIA nu suntem prea departe dar si la bani o sa se simnta

                  Comment


                  • Am o intrebare scuze ca nu am stat sa citesc 70 pagini se potrivesc barile de pe mcv pe logan ph2
                    drive with speed than you die fast

                    Comment


                    • Pe Laureate am cauciucuri Michelin...Am citit mai sus ceva de cauciucuri...
                      AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                      Comment


                      • Originally posted by juann View Post
                        Dupa primii KM pe care i-am facut cu preference-ul 1.6 pot spune c sunt impresionat. Directia e super buna, motorul e un pic mai nervos fata de un diesel pe l-am condus ocazional, nu scirtie nimic la ea.

                        Ceea ce nu-mi place este ca ma asteptam sa aiba bara aia cromata la portbagaj si la preference dar se pare ca are numai de la laureate in sus. Numai o cheie are butoane pentru inchiderea centralizata iar cauciucurile sunt Kormoran
                        Iar la dealer am primit cadou o sticla de vin........ Ma asteptam macar la o alarma.

                        In zilele urmatoare revin cu poze.

                        ai fost tare ... O alarma cadou... Poate la masini serioase... Ramane dealerul fara comision daca iti da tie si presuri si vin si alarma.....)

                        Comment


                        • Originally posted by sunflower View Post
                          Pls help me......Astazi m-a sunat dealerul si mi-a zis ca zilele astea imi vine masina......Si m-a sunat sa ma intrebe ce accesorii vreau sa imi puna pe ea....Eu sincer nu ma prea pricep....Voi ce ma sfatuiti?M-ar incanta alarma , ca celelalte se pot pune si mai tarziu si nu e neaparata nevoie....El zicea ca ma sfatuieste pt o alarma de vreo 6 mil cu pager sa te avertizeze in casa cand iti umbla cineva la masina....


                          Nu mai folosi scrierea mirc.
                          In general cele care daca le-ai pune in alta parte vor avea, in urma exploatarii, vreun efect asupra pierderii garantiei la o anumita instalatie.

                          Comment


                          • Originally posted by Razzvan View Post
                            Dar nici nu am zis ca e rugina ... Tu ai o gaura in prag?.. Asa au toate? :O
                            Asa au toate si nu una ci 4 gauri.Se folosesc pentru pozitionarea cricului atunci cand esti nevoit sa schimbi o roata.Scrie in manualul de utilizare.
                            Daca detii o alta masina si vrei sa fii membru si aici nu mai impacienta lumea aiurea, informeaza-te mai intai.
                            P.S
                            Scuze pentru postarea consecutiva.
                            Last edited by Cromatic; 23 September 2008, 10:56.

                            Comment


                            • Originally posted by Razzvan View Post
                              Dar nici nu am zis ca e rugina ... Tu ai o gaura in prag?.. Asa au toate? :O
                              A tu la gaura aia te refereai, "duamne" ce sofer esti?

                              Comment


                              • Daca nu a facut nici o pana de unde sa stie? Afla el candva .... Pentru ce e gaura.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google