Probleme Ambreiaj

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am fost azi la service cu masina, dar d-abia i-am facut programarea, pt. joi la ora 10 dim, si am lasat masina acolo la un vecin la curte ca mi-a fost mila sa mai omor motorul pana acasa , si asa tot ambalat a trebuit sa merg cu el
    p.s. dak stie cineva cat ar costa tot kitul de ambreiaj pt logan si unul sport cam cat ar costa??...ms anticipat.
    ---== LoGaN dRiVeR ==---

    Comment


    • #47
      gataaaaaaaa, problema ambreiaj rezolvata D....pana la urma am schimbat tot kitul ambreiaj plus cablu ambreiaj si am pus si ulei valvoline, totul a costat aproape 9 mil jumate, adik 480 piesele + 460 manopera, baietii au fost de treaba si totul a durat in jur de 4 ore cam asa, acum pedala este un pic mai jos ca inainte si prinde fff jos, mi-a luat ceva sa ma obisnuiesc cu el, dar e mai bine asa, se schimba mai rapid vitezele
      ms tuturor si bafta in continuare sa nu mai pateasca nimeni nimik la masina!!!
      ---== LoGaN dRiVeR ==---

      Comment


      • #48
        intrun final ce a avut concret si cati km ai cu ea - iesisei din garantie ? (so stapinesti sanatos)

        Comment


        • #49
          pai discul era bulit, am 10.400 de km cam asa si da iesise din garantie, ms la fel
          ---== LoGaN dRiVeR ==---

          Comment


          • #50
            pai de ce a iesit din garantie asa repede

            Comment


            • #51
              pt ca atat am avut garantie la ea 1 an jumate
              ---== LoGaN dRiVeR ==---

              Comment


              • #52
                S-a dus discul in 10 mii de km????? adica s-au ros ferodourile, sau avea altceva? ca ma mir sa se roada atat de repede :|
                Don't touch! Never ever steal
                Unless you're in for the kill

                Comment


                • #53
                  La capitolul garantie,discul de ambreiaj este considerat consumabil.Ferodourile s-au terminat asa de repede probabil din cauza stilului de condus,tot timpul cu piciorul pe pedala,stai la semafoare in viteza-cu ambreiajul calcat, plecarile de pe loc "incorecte".
                  Daca vrei sa prelungesti durata de viata a ambreiajului trebuie sa il folosesti doar cit e necesar!
                  Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by MESERIASU' View Post
                    La capitolul garantie,discul de ambreiaj este considerat consumabil.Ferodourile s-au terminat asa de repede probabil din cauza stilului de condus,tot timpul cu piciorul pe pedala,stai la semafoare in viteza-cu ambreiajul calcat, plecarile de pe loc "incorecte".
                    Daca vrei sa prelungesti durata de viata a ambreiajului trebuie sa il folosesti doar cit e necesar!


                    off topic... zine tu cum se face o plecare de pe loc corecta?
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      nu tin picioru` pe ambreiaj la stopuri si nici nu prea fac plecari cu scartz, plus ca yo n-am condus masina decat vreo 3000 de km, in rest tata l-a condus, problema era la el din fabrica, mi-au zis mai multi care au urcat la volan ca nu reuseau sa plece normal de pe loc pt ca prindea fff sus.
                      ---== LoGaN dRiVeR ==---

                      Comment


                      • #56
                        posibil sa fi fost reglata prost de "meseriasii"de la fabrica

                        Comment


                        • #57
                          da, na-r fi exlus ca multe chestii vin prinse sau reglate aiurea din fabrica
                          If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                          Comment


                          • #58
                            fiecare trebuie sa se mai ingrijeasca de a lui masina o mai reglezi o mai ungi o mai stringi nu te lasi numai in baza garantiei

                            Comment


                            • #59
                              Pana la urma masina tre sa mearga cum vrei tu, nu cum vrea ea numa sa vrei sa mearga cum ii e si ei mai bine
                              Don't touch! Never ever steal
                              Unless you're in for the kill

                              Comment


                              • #60
                                Ba pica pedala de ambreiaj

                                Originally posted by Gabitzu View Post
                                am spus ca sa aschiat nu sa rupt si nu mai culiseaza - pedala nu va cadea niciodata este sustinuta de un arc de revenire

                                Am un 1.6 16v si dupa o luna jumate de utilizare (1500 KM) mi s-a rup cablul de ambreiaj. Cum s-a manifestat? A cazut pedala la fund.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google