Rugina Logan - totul despre problemele de rugina

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ai garantie la caroserie indiferent al catalea proprietar esti sau unde ai facut reviziile. doar sa nu fi fost botita si reparata apoi la "chop-shop" ! daca ai rugina te duci la orice servis autorizat-dealer din tara si ti-o face moca si bine.
    apropo nu mai stiu cat e garantia asta. 6 ani ? 10 ?
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • 6 ani, nu se risca ei sa dea 10

      Comment


      • Garantia anticoroziune este de 6 ani si poti beneficia de ea numai daca ai toate reviziile la timp, altfel nu.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • din logan doar aripile fata si fetele de portiera de la pickup,van si mcv sunt galvanizate.in rest berlina e sa zicem "fier mort".eu am 3 ani cu ea si merg zilnic in oras.are un singur punct de rugina in spate la roata.cred ca de la o pitra.in rest e bine .m-am uitat si pe sub chedere si pe sub mocheta portbagaj,pe sub bancheta spate si e ok.in fata am un punct unde am fost lovit de poarta(a batut vantu) si tot nu a aparut rugina.model prestige 2007.pare ca au facut treaba buna.
          Last edited by margelatu; 10 March 2010, 09:24.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • Nu mi-au zis nimic la telefon de revizii la timp...in fond nu vad de ce ar cere asa ceva...ce legatura are tabla cu reviziile...e treaba mea unde schimb uleiul si altele...tot ce mi-a zis e ca dacia suporta cheltuieleile pt rugina aparuta la pasajul rotii,restul e suportat de client.
            sigpic

            Comment


            • e vorba de reviziile anticoroziune, deschide totusi si tu ghidul citeste cateva randuri si o sa intelegi despre ce e vorba , ce se cere si in ce conditii se aplica garantia vopsea si cea anticoroziune , cum e conditionata de revizii , etc desi zic eu ca ar fi trebuit sa citesti cand ai luat masina nu acum cand ai probleme.
              Pain brings out the truth in us all...
              ...how much truth can you stand?

              Comment


              • Ce ghid sa citesc?...masina mea e rechemata la service pt ca face parte din lotul cu probleme.Nu mai zic ca nu mi-au trimis scrisoare desi ar fi trebuit...la ultima revizie la care am fost nu s-a uitat nimeni la rugina...desi cred ca era si atunci...sau macar daca nu era trebuia sa se intervina pentru a se preveni chestia asta...ma rog...eu ma duc cand am fost programat si vedem ce rezolv...
                sigpic

                Comment


                • e normal frate sa nu iti zica nimic,sa nu te cheme,pentru ca atunci cand am fost se la arat micile puncte de rugina dupa masina(fabricatie 2007!!!) imi spuneau ca sunt prea micimsi sa le mai las sa infloreasca...asta e romania!ca imi vine cateodata sa imi iau o

                  Comment


                  • ca parca daca astepti ce rezolvi...ca si daca e un punct tot trebuie sa vopsesti aripa...ca doar nu ii da cu creion corector d-ala din reclame...
                    sigpic

                    Comment


                    • rezolva ei!te plimba cu zaharelul pana iesi din garantie sau te plictisesti,dar faza dura este ca atunci cand ai o problema si schimbi o piesa pe garantie,dacia iti impune sa le dai piesa la verificat,asa stiu sa fie prompti!...nu dau eu de ei!!

                      Comment


                      • Originally posted by golanu View Post
                        eu m-am trezit cu 2 puncte pe usa de la protbagaj, sub emblema dacia, stanga jos... vopseaua fiind putin uflata si crapata dupa ce a inceput sa se observe punctele
                        si eu am aceeasi problema numai un punct sub emblema cum ai rezolvat acesta problema?

                        Comment


                        • Originally posted by kornelush24 View Post
                          si eu am aceeasi problema numai un punct sub emblema cum ai rezolvat acesta problema?
                          Originally posted by vitriol View Post
                          Garantia anticoroziune este de 6 ani si poti beneficia de ea numai daca ai toate reviziile la timp, altfel nu.
                          Pina la urma stie cineva cum este cu garantia la tabla ? eu spre exemplu sunt al 3 proprietar al masinii, masina a fost adusa din germania cind am ridicat presul din spate de la roata de rezerva am observat vreo 3-4 pete de rugina cit palma asa , mentionez ca masina nu are carte service si este fabricata in iunie 2006 credeti ca in cazul meu am dreptul sa beneficiez de garantie ?

                          Comment


                          • da, numai sa nu fie pb ca nu ai cartea. incearca la reprezentanta sa vb, eventual cu cineva cunoscut

                            Comment


                            • Am vazut la masina sefului meu (nissan x-trail...de 4 ani) RUGINA ! MULTA RUGINA ! (masina nelovita)
                              Si in aripile spate...si pe langa numarul de inmatriculare spate...si cine stie pe unde va mai aparea...a fost la iei si iau zis ca i se va intocmi dosar, dar nu cred ca se va rezolva....si aia are 12 ani garantie anti coroziune... si nu a fost 7-8000 E . a fost peste 20 de mii !
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Sa faci si tu niste poze cand ai ocazia si sa le pui forum sa vedem si noi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google