Modificare Pompa De Injectie Delphi 1,5 Dci Pt A Nu Mai Bloca Injectoarele!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mersi pt apreciere si ca ai inteles "mesajul "
    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

    Comment


    • Originally posted by rudy_grf View Post
      Pai nu mai bine luati legatura cu Razvanypo si o sa va detalieze ceea ce trebuie facut, inclusiv ce preturi implica lucrarea.
      Stiti cum e unul se chinuie sa adapteze , cheltuie bani, isi pierde timpul si altul poate castiga de pe urma muncii lui.
      Ce tare e asta!!! Pai inseamna ca cei care si-au batut capul sa faca tutoriale sau sa explice pe forumul asta sunt niste fraieri, mai ales ca nu au cerut bani. Atunci hai sa tinem totul pt noi si sa inchidem forumul sau sa il transformam intr-un site de reclame, fiecare cu ce servicii presteaza. Daca tot e forum hai sa ne ajutam, nu sa ne facem reclama in scopul obtinerii unor sume de bani!Daca prestati servicii contra cost, va rog scrieti la rubricile dedicate acestui lucru.

      Comment


      • Originally posted by razvanypo View Post
        da.............


        100% nu ai montat pompa siemens continental, Nu ai cum. In primul rand aceast sistem de injectie are regulator de presiune pe partea de inalta. Tu nu ai cum sa pilotezi acest regulator. Pompa pe care ai pus-o tu este o pompa (tot delphi), ce se monteaza pe sistemele de injectie 1.5 dci de 75, respectiv 90 CP, Euro 5, cu filtru de particule. Constructiv si principial, pompa este identica cu cele vechi. Singura diferenta, este ca aceasta mai are o iesire pe pertea de joasa presiune 3..4 bari (dupa pompa intermediara), pentru alimentarea injectorului de la filtrul de particule. Acea pompa merge montata pe motoarele vechi doar ca trebuie obturata acea iesire.

        Comment


        • Salut.Sunt de acord cu{DANIELSKY} deschide- ti service.Numai de bine.

          Comment


          • Originally posted by adicata2003 View Post
            100% nu ai montat pompa siemens continental, Nu ai cum. In primul rand aceast sistem de injectie are regulator de presiune pe partea de inalta. Tu nu ai cum sa pilotezi acest regulator. Pompa pe care ai pus-o tu este o pompa (tot delphi), ce se monteaza pe sistemele de injectie 1.5 dci de 75, respectiv 90 CP, Euro 5, cu filtru de particule. Constructiv si principial, pompa este identica cu cele vechi. Singura diferenta, este ca aceasta mai are o iesire pe pertea de joasa presiune 3..4 bari (dupa pompa intermediara), pentru alimentarea injectorului de la filtrul de particule. Acea pompa merge montata pe motoarele vechi doar ca trebuie obturata acea iesire.
            si ajuta la ceva ? are ceea ce se cheama "diamond like carbon coating" ?

            Comment


            • Nu stiu daca renteaza schimbarea ! Eu unul nu cred ca merita.

              Comment


              • Pai nu mai bine luati legatura cu Razvanypo si o sa va detalieze ceea ce trebuie facut, inclusiv ce preturi implica lucrarea.
                Stiti cum e unul se chinuie sa adapteze , cheltuie bani, isi pierde timpul si altul poate castiga de pe urma muncii lui.
                Bun acestea fiind spuse o sa imi sariti in cap, bafta tuturor.
                Mersi pt apreciere si ca ai inteles "mesajul "
                in regula, cit costa sau cum oferi descoperirea ta? doar asa, just in case.
                nu ma intereseaza cum ai facut-o, cum ai adaptat-o pe masina, ci doar daca poti demonstra ca nu mai produce pilitura in veci. daca poti explica asta, exact cum am facut eu, clar, fara filozofii, si moca, atunci esti un tip ok. daca nu, s-ar putea sa ramii cu ea asa cum ai facut-o, fara ca cineva sa fie interesat, atita timp cit nu demonstrezi ca varianta ta e mai viabila decit ce am prezentat eu.
                si nu uita: eu am oferit-o MOCA!!! daca tu iti oferi produsul si mai ieftin...

                Comment


                • eu sincer cred ca niciunul nu merita. exact cum spune adicata. improvizatiile nu cred ca aduc ceva bun. motorina buna, filtre schimbate si bafta.
                  multora nu le-a picat nimic.
                  am fost reticent la faza cu motorina de la rompetrol, cum zicea adicata, dar m-am convins c[ motorul suna altfel. cred ca e ceva mai grasa.
                  probabil "rusii" nu respecta normele de calitate euro 5 si e mai degraba un euro 4.

                  Comment


                  • Sa vezi ce plangi tu cand o sa ai probleme cu injectia!!! Toti cred ca lor nu li se poate intampla, ca folosesc motorina si consumabile bune, dar nu inteleg un lucru: mai devreme sau mai tarziu toti vor avea probleme din cauza pompei de transfer.Asa ca modificarea aduce doar lucruri bune.

                    Comment


                    • e plin site-ul de masini fara ulei 2T , pope kama sau alte vrajeli care au 300 de mii.
                      fa-ti tu ce modificari vrei si fi sanatos.

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        eu sincer cred ca niciunul nu merita. exact cum spune adicata. improvizatiile nu cred ca aduc ceva bun. motorina buna, filtre schimbate si bafta.
                        multora nu le-a picat nimic.
                        am fost reticent la faza cu motorina de la rompetrol, cum zicea adicata, dar m-am convins c[ motorul suna altfel. cred ca e ceva mai grasa.
                        probabil "rusii" nu respecta normele de calitate euro 5 si e mai degraba un euro 4.
                        mai era unu bisericos, parca ii zicea Toma .

                        Comment


                        • Am facut modificarea... Uzura era zero in pompa. Nici partea de joasa, nici inalta... Dar am pus ulei 2t la fiecare alimentare, fara excepţie. Poate de aia... Pompa pusa de mine e Bosch ce debiteaza 3 bari, pret 450, noua.

                          Comment


                          • Cati km ai apucat sa faci de cand ai facut modificarea?
                            Se simte vreo diferenta pozitiva sau negativa in mersul motorului ?
                            Ai scos doar paletii pompei de joasa sau si discul din interior (mijloc) care este antrenat de rotorul pompei?
                            Poti pune niste poze cu paletii pompei de transfer sa vedem si noi daca au acea uzura (sau nu) pe lateral?
                            Cati km avea pompa pe care ai modificat-o?
                            Ai facut aceasta modificare pentru a preveni evetualele defectiuni ale sistemului de injectie sau deja ai avut probleme cu injectoarele?
                            Sunt cam multe intrebari dar eu unul vreau sa imi fac aceasta modificare si vreau sa merg la sigur...
                            Oricum eu apreciez faptul ca ai facut aceasta modificare si ca ai avut curajul sa afirmi acest lucru deoarece vei fi bombardat de intrebari si poate blamat de catre unii...
                            Asteptam detalii.

                            Comment


                            • Salut,Ryrestarter.Te rog frumos sa dai si tu mai multe detalii.Cod de pompa ce cod scrie pe ea?.Multumesc frumos,daca nu cer prea mult si ceva poze daca se poate.O seara buna.

                              Comment


                              • Cod Bosch 0580 464 083. Am scos doar paletii din partea de joasa, plus contact am luat de pe siguranta de stop, prin releu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google