[ZGOM] Discutii despre Scartaitul stergatoarelor si nu numai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La 120 ron setul cred si eu

    Comment


    • un set de stergatoare bune sunt de la 80 lei in sus...cele dn poza sunt valeo silencio x-tream si sun in jur de 130 lei setu MERITA 2 ani ai pace
      MY CLA

      Comment


      • Eu am stergatoare clasice cu suport metalic, Champion. Am dat putin sub 50 lei acum 2 ani si ceva si inca isi fac treaba onorabil. Urmatorul set o sa fie aero, ceva de calitate (BOSCH, Champion, Valeo, Hella).
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • Ce dimensiuni de stergatoare aveti cei care sunteti multumiti de ele? Eu am luat mai de mult din cora unele aero Carguard, eu aveam de 50 cm iar un alt user de pe forum avea de 53, luate din acelasi magazin. El era foarte multumit de ale lui iar ale mele sareau pe parbriz orice le-as fi facut si din cand in cand mai lasa si nesters cu partea din mijloc. Asa am renuntat la stergatoare noname, am luat bosch clasice pentru ca cele aero sunt scumpe si mi-a fost frica ca se comporta lafel ca cele noname.

          Comment


          • Am tot Carguard de 21", de un an si merg ca la "bemveu"
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Champion Aerovantage de 2 ani (am schimbat 2 randuri de lame pe langa cele originale intre timp) si sar doar atunci cand sunt inghetate bocna. Resortul bratului a fost tensionat dupa metoda ''Streulea'' cu mare succes.
              sigpic

              Comment


              • Din fabrica din cate stiu au 51 CM. Eu le am pe amandoua de 53CM si merg perfect.
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • se pot pune si de 55/50 53/53 60/45 60/47 +ridicat cel de la pasager foarte putin
                  MY CLA

                  Comment


                  • Comandat azi un set de Valeo Silencio X-TRM (530mm), pretul este mai mult decat decent - 80 lei pentru set. Maine cel mai probabil imi ajung, sper sa nu fie o confuzie sa fie Silencio simple, caz in care o sa fie trimise inapoi. Pe program scria Silencio X-TRM iar in poza tot ambalajul de la X-TRM era, acum sa vedem. Initial vroiam Champion EasyVision dar nu am gasit pe stoc de 530mm la niciun furnizor iar Bosch AeroTwin Retrofit sunt cam 120 lei.

                    O sa fie puse la lucru dupa ce se dezgheata situatia .
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • Eu recomand stergatoare bosch clasice de 53 cm (in jur de 20 lei/buc in augsburg). Impreuna cu modificarea sistemului de stergatoare, daca aveti unde sa taiati si sa sudati. Eu am scapat de stres de cand nu imi mai curge "zoaia" pe mijlocul parbrizului.

                      Comment


                      • Originally posted by bad_hrc View Post
                        Eu recomand stergatoare bosch clasice de 53 cm (in jur de 20 lei/buc in augsburg). Impreuna cu modificarea sistemului de stergatoare, daca aveti unde sa taiati si sa sudati. Eu am scapat de stres de cand nu imi mai curge "zoaia" pe mijlocul parbrizului.
                        pana tai si sudezi mai bine aplici metoda din tutorialele lui cristi,http://www.tutorialelogan.ro/2011/07...stergator.html impreuna cu stergatoare bosch de 60cm la sofer,53cm la pasager,eu unul asa am facut si am avut nevoie doar de o menghina si un cican,cred ca-i mai simplu
                        numai bine!
                        live to ride

                        Comment


                        • Eu am cumparat stergatoare clasice alca.Sunt multumit de ele pana in prezent! Noua dimensiune testata 60 la sofer si 50 la pasager, fara nici o modificare
                          MY CLA

                          Comment


                          • Originally posted by shtrumphy83 View Post
                            pana tai si sudezi mai bine aplici metoda din tutorialele lui cristi,http://www.tutorialelogan.ro/2011/07...stergator.html impreuna cu stergatoare bosch de 60cm la sofer,53cm la pasager,eu unul asa am facut si am avut nevoie doar de o menghina si un cican,cred ca-i mai simplu
                            numai bine!
                            Mi s-a parut mai sigur sa tai/sudez decat sa prind in suruburi. Sudura nu va ceda niciodata pe cand gaurile din cele doua metale se pot largi si atunci surubul prinde joc.

                            Comment


                            • Alca folosesc de circa 2 ani(pana acum 3 seturi) si merg impecabil.Raport calitate/pret f bun.Dimensiuni 56 sofer/50 pasager.Am facut si chestia cu prelungirea tijei de la ansmblul motorasului(cu sudura,ca in tutorial) si merg ca unse,fara sarituri,zgomote si "V".
                              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                              Comment


                              • pune-ti unul mai lung putin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google