Troncanit Pe Fata La Denivelari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    salut ciomp, este foarte posibil ca de acolo sa provina bataile, pentru ca din cate stiu eu suspensiile sunt mai rigide ca la logan si la denivelari forta de impingere a arcului este puternica si jocul acela de 0,5 - 0.8 mm produce bataia
    ?

    Comment


    • #77
      La mine se pare ca, caseta de directie are un joc pe partea dreapta in plan vertical. Pe partea stanga nu se misca de loc. Jocul apare atunci cand tragis sus jos , de bieleta.

      Comment


      • #78
        La mine se auzea un troncănit înfundat...nu știam de la ce e,pt. că am tras de toate și nu aveam nici un joc.Am descoperit în sfârșit...oare ce să-i fac? iată în film de la ce era:
        Last edited by emyemanuel; 23 November 2009, 20:30.
        sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

        Comment


        • #79
          Incearca cu un cheder de usa de la 1310 pe care-l montezi ca-n poze. Succes.
          Attached Files

          Comment


          • #80
            aaaa....super..și se vede și mișto ,dar de unde iau la bucată? că am găsit doar la set...
            sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

            Comment


            • #81
              sal

              stiu ca suna ciuday dar la mine am mai disparut din troncanit dupa ce am schimbat placutele de frana.

              Comment


              • #82
                eu nu cred ca e ciudat. masina e ciudata. vad ca se misca destule acolo sub motor. ba una , ba alta. mie de ex mi se misca-am mai spus- arcurile foarte tare cind e masina ridicata.in toate partile. de ce totusi numai la "unele" masini se intimpla?..si doar la unele e normal...nu voi intelege niciodata. mare minune'a tehnica bai fratilor!. salutari tuturor.

                Comment


                • #83
                  salutare

                  am si eu un logan din 2008..masina are 26.600 km si aceleasi probleme le am si eu ..tot asa zdrangane ceva prin fata (sunet de plastic care vibreaza ) si parca uneori si scartaie ceva..sunetul asta il am de anul trecut si knd am fost la revizie mi s-a spus k masina nu are nimik la partea mecanica pe la roti etc. am observat ceva totusi..sub bara din fata , sunt prinse niste suruburi care sunt slabite rau si asa sunt de cand este masina :| pt ce sa fie alea acolo ?

                  Comment


                  • #84
                    Am rezolvat o problema asemanatoare (zdranganit de plastic in fata) la revizia de un an de acum cateva zile - e vorba de un capac de plastic de sub volan. Fa urmatorul test - mergi pe piatra cubica pana cand apare zdronganitul si apasa zona de sub volan - daca zgomotul dispare asta e cauza!

                    Comment


                    • #85
                      aceas problema am intampinat-o si eu la drumurile proaste din romania am loganul de 4 ani si am facut cu el 84000 km dar de la o vreme desigur dupa ce am schimbat bilete de directie pivoti si ce au mai zis cei de la service tot troncane ceva prin bord, am decis sa strang toate suruburile de pe la bord si plastice dar nimik:| oare ce ar putea sa fie?

                      Comment


                      • #86
                        E posibil sa fie de la airbag pasager,la mine se aude de acolo,iar referitor la troncaneli articulatii si eu ma confrunt cu problema asta si incerc sa aflu ce bate...mentionez ca planetara din dreapta arunca vaselina pe la burduf...sper sa nu fie de acolo ca nu e deloc ieftina!

                        Comment


                        • #87
                          costin 158 daca burduful de la planetara iti arunca vaselina atunci numai decat tre sa mergi sa iti schimbi burduful altfel risti sa iti schimbi planetara ..
                          eu am avut aceeasi problema la planetara din stanga si am mers in service si mi-am schimbat burduful..

                          daca ai masina pe garantie nu accepta sa platesti burduful ca intra la garantie.. si daca nu vor suna la vocea clientului si fa o reclamatie..

                          succes si Sarbatori Fericite!

                          Comment


                          • #88
                            chiar asa rau sa se auda de la capota?

                            255 lei una de import si tine lejer 30000 km,iar una de uzna 500 si tot cam asa e garantata
                            Last edited by parauliviu; 20 April 2010, 12:50. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #89
                              revin cu un update la acest topic.
                              dupa cum am mai spus am si eu probleme legate de ansamblul de directie.
                              zgomotele care apar la mine sunt ascutite, metalice si se simt tot asa, pe denivelari. am schimbat
                              caseta+ bielete pe garantie si s-a verificat toata directia care merge impecabil. zgomotele se aud undeva mai sus, sub capota, dar nu imi dau seama exact. masina e relativ noua, e in garantie si are 1 an si sase luni. are ca echipare arcuri+cupele model mai nou.
                              suspectez ca problema e undeva la suspensii, desi arcurile au fost imbracate cu furtune.
                              ar mai fi coloana de directie, dar nu simt socuri in ea si nu huruie la rotirea volanului.
                              poate ma puteti ajuta.

                              Comment


                              • #90
                                Sa nu fie de la flansele de la amortizoare acelea fac asa urat dupa ce se uzeaza.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google