Bieleta Directie Sau Caseta Directie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu mi-am strans tachetul ala impingator la un mecanic cunostiinta de a mea si nu mai troncane, asta fiind pe la 100.000 si acum am 142.000
    I-am mai si infipt niste vasilina ca nu sa mearga pe uscat, altfel e risc sa se blocheze volanul.

    Comment


    • Eu am si joc in caseta. Si a ramas si dupa ce am schimbat bieleta si rotula axiala. Dispare si jocul dupa ce se strange acel tachet impingator ?
      I don't ride low, I fly high...

      Comment


      • dispare putin din joc dar doar in partea stanga. Daca jocul e marit in partea dreapta atunci strangi degeaba. Oricum nu strange mai mult de un sfert de tura ca risti sa blochezi caseta
        Pain brings out the truth in us all...
        ...how much truth can you stand?

        Comment


        • Originally posted by EUGEN2008 View Post
          dispare putin din joc dar doar in partea stanga. Daca jocul e marit in partea dreapta atunci strangi degeaba. Oricum nu strange mai mult de un sfert de tura ca risti sa blochezi caseta
          multe jocuri sunt si din bieletele de directie
          eu asa am avut

          Comment


          • Intrebarea este daca se schimba sau nu afurisita aia de bucsa din caseta.Am auzit tot felul de pareri.A schimbat cineva piesa asta sau nu???Este ea oare cauza troncanitului care ne macina nervii?Ce dracu tot troncanein casetele astea mai fratilor?Ajung sa cred ca o masina rudimentara cum era Trabantul le da rusine astora din zilele noastre.Offf...mama lor la toti...vorba cantecului

            Comment


            • Da se poate schimba. Singura problema e ca nu stiu unde se gaseste de cumparat si daca se gaseste iar daca nu o gasesti trebuie sa apelezi la cineva care poate sa o faca. Vezi ca am pus o poza cu bucsa respectiva cu o pagina mai in spate.

              Comment


              • De acord ca se poate schimba, domnu' Renault, ca doar nu e turnata acolo . Intrebarea e: a schimbat'o cineva?
                I don't ride low, I fly high...

                Comment


                • Da a schimbat-o cineva de pe dacia club (poza e cu bucsa celui care a schimbat-o) si parca a spus ca i-a facut-o cineva.

                  Comment


                  • Stii cumva unde? Cine ?
                    I don't ride low, I fly high...

                    Comment


                    • Am tot vazut anunturi pe net cu aceasta bucsa si costa in jur de 50 ron.Daca a schimbato cineva sa ne dea si noau detalii: unde, cu ce pret si daca a scapat de troncaneala.Offf...pana atunci muzica tare fratilor.

                      Comment


                      • Salutare. Am niste pocnituri pe partea stanga: la plecare cu volanul virat maxim, in mers la trecere peste denivelari, uneori la franare. Am ridicat masina pe cric si am lasato in viteza: la miscarea rotii stanga dreapta se aude un usor poc din zona una intra planetara in cutie. Sa fie planetara, cutia, sau zgomotul descris anterior e normal, iar pocnituri descrise la inceput provin din caseta? Mentionez ca au fost verificate toate articulatile fata-nici un joc. Loganul e ambiance, f servo

                        Comment


                        • dupa descrierea ta poate fi planetar.cati km ai cu masina??

                          Comment


                          • Originally posted by nikuniku View Post
                            dupa descrierea ta poate fi planetar.cati km ai cu masina??
                            masina are 5 ani si 30000 km, nu a fost mult rulata si nu mia pus probleme pana acum. Am fost la o constatare, pe elevator nu sa descoperit nimic, iar pe linia itp dupa vreo 5 min de zdranganeala nu sa auzit nimic, dar sau pronuntat ca ar fi totusi caseta. Eu insa nu sunt f convins deoarece pocnitura se manifesta si in mers si uneori la franare. Daca rotesc volanul pe loc, e liniste, cum pui masina in miscare, la viraj maxim stanga, pocnitura, trecere peste denivelari de drum sau gropi, pocnituri cu intensitate mai mica, la franare e mai mare. Caseta e destul de scumpa si nu sunt convins ca ar fi de acolo

                            Comment


                            • ia verifica si suruburile de la bascule,pivoti,capete de bara si vezi daca tot asa face ca tot spre planetara inclin sa cred ca este

                              Comment


                              • nu e din caseta. parerea mea. pivot as crede...
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google