Bieleta Directie Sau Caseta Directie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Eu astept sa treaca sarbatorile si fac o vizita la service pentru a-mi schimba caseta de directie a doua oara la 14000 Km , prima data a fost la 7000. Bine ca am garantie 4 ani.
    ... restu' e logan

    Comment


    • #92
      Asa trebuie sa faca si la mine face asa, am intrebat un mecanic si a asa trebuie sa faca Bogdan 1984

      Comment


      • #93
        foarte interesant aspectul cu schimbatul casetelor. colegul maryus_frto1 ar trebui sa schimbe cam 17 casete in garantie. si uleiul se schimba cu o frecventa mai redusa. si mie VC mi-a spus ca imi schimba caseta ori de cite ori e nevoie.astia experimenteaza ceva pe noi?
        Last edited by ciomp; 30 November 2009, 16:39.

        Comment


        • #94
          Originally posted by lorenzlorenzu View Post
          Asa trebuie sa faca si la mine face asa, am intrebat un mecanic si a asa trebuie sa faca Bogdan 1984
          multumesc pentru info! m-am interesat si eu intre timp si asa este, "asa face toate"
          sigpic

          Comment


          • #95
            Eu ma oftic pentru ca nu am luat-o in leasing ca sa le-o dau inapoi.Bravo DACIA.
            ... restu' e logan

            Comment


            • #96
              Originally posted by ciomp View Post
              foarte interesant aspectul cu schimbatul casetelor. colegul maryus_frto1 ar trebui sa schimbe cam 17 casete in garantie. si uleiul se schimba cu o frecventa mai redusa. si mie VC mi-a spus ca imi schimba caseta ori de cite ori e nevoie.astia experimenteaza ceva pe noi?
              Porbail nu au gasit inca buba. Probabil ca se lucreaza la remediere dar numai cine are garantie au privilegiul de as schimba caseta, chiar daca se pare ca este o problema generalizata si la cei cu servo si la cei fara.

              Comment


              • #97
                pai pe mine nu ma incalzeste cu nimic faptul ca am garatie inca 3 ani jumatate si ca trebuie sa merg sa tot schimb caseta. daca imi bate/troncane de la 2.500 km peste denivelari eu cite casete trebuie sa schimb in garantie? e o timpenie. in plus -ma repet- personal cunosc destui carora aceasta "interventie" nu le-a rezolvat problema. am si condus o masina sa ma edific pentru ca nu credeam.am constatat acelasi lucru si anume faptul ca zgomotele au ramas si dupa schimbarea casetei.
                si pe alt topic se plingea un coleg forumist ca nu e multumit dupa schimbarea ei. chiar asa nepregatiti sa fie inginerii Dacia? cum e possibil? sunt multe semne de intrebare aici. ori casetele sunt extrem de fragile ceea ce eu personal nu cred, ori se testteaza ceva, ori alt ansamblu portant e de vina pe trenul de rulare fata si acesta afecteaza sistemul de directie. totusi prea multi au probleme pe masinile noi.
                Last edited by ciomp; 2 December 2009, 13:04. Reason: corectare

                Comment


                • #98
                  E xact aceasi problma am avuto si eu ...la virare batea si trosnea partea stanga...dupa o vizita la un prieten mecanic...super bun...rezulta ca...capat bara stanga directie cu joc la bila care se prinde de bratul rotii...pret capat bara directie 44 lei...manopera ..o bere ..durata interventie 15 min...a durat mai mult pana am taiat cu bomfaieru piulita care e cu auto strangere si din cauza jocului nu sa mai putut desface...acum am constatat ca incepe aceasi poveste si pe dreapta..deci sambata macel...)))..sper sa fie si la voi asa usor..PS
                  acum stiu sa schimb si eu piesa asta..:PPP

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by B 74 NYT View Post
                    va ajut tot eu cu piesele ce ofera directie,capat de bara(pivot pipa) si bieleta de directie(tija cu rotula ce intra in caseta si de unde se regleaza unghiul pt a nu toci anvelopa)
                    si cat costa bieleta de directie ?
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • Trei dintre SUV-urile produse de alianta Renault-Nissan vor fi rechemate in service din cauza unor posibile defecte la nivelul coloanei de directie.

                      Nu o fi si la loganurile noastre aceeasi buleala?

                      Comment


                      • poti fii sigur de asta
                        Its just a car ...

                        Comment


                        • se pare ca acolo e buba.
                          tutupiciu a avut dreptate! e genial. multumesc inca o data maestre pt sfaturi si indrumari.
                          eu nu am apucat sa umblu inca la impingator. urma undeva dupa sarbatori. acum sa vedem ce zice si Dacia.
                          numai bine.

                          Comment


                          • Zilele astea am vazut la TV ca unele modele Renault, cateva mii de masini sunt chemate in serviceuri pentru probleme la servodirectie. Oare cand vom urma si noi fericitii posesori ai daciei logan?
                            ... restu' e logan

                            Comment


                            • Sper ca vom urma si noi ca deja imi troncane si a doua caseta dupa 1000 km. In afara de troncanit se mai si aude ceva ca o piesa care vibreaza/clampane pe sub masina, atunci cand troncanitul nu se aude.Probabil tot caseta , iar vibratia/clampanitul la socuri slabe se transforma in troncanit la socuri mai mari.

                              Comment


                              • eu sunt sceptic vis-a-vis de faptul ca vor fi chemate in service masinile. insa e posibil. vom trai si vom vedea. sa speram insa ca se va rezolva problema cu caseta asta si macar cei ce reclama vor fi rezolvati. salutari, numai bine

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google