Duze Stropitoare parbriz Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cei care au achizitionat duze de logan 2 direct de la dealer.....cat au costat????
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • eu am cautat pe la piese auto si nu am gasit. am cumparat de la evali_daniel cu 26 de lei transport inclus si mi-s multumit foarte. bat exact unde trebuie si folosesc mult mai putin lichid. la un drum pana pe cheile bicazului si inapoi, cam 600 de km, pe ninsoare si drum ud, s-a dus doar juma de rezervor. cu celelalte gatam unu si mai completam... la cateva drumuri, se amortizeaza cheltuiala...

      Comment


      • Originally posted by cristi3775 View Post
        Cei care au achizitionat duze de logan 2 direct de la dealer.....cat au costat????
        72 de lei e una din ce am auzit.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • au si baietii la dacia shop.
          am luat si eu de logan 2, dar nu de la ei. am senzatia ca pompa e cam bleaga la mine. un set abia se pishau pana pe stergatoare. le-am schimbat si astea au mers bine doua zile, dupa care ...aproape la fel ca primele. azi iar merg bine.
          sunt foarte tari oricum, desi nu stiu ce sa zic cu economia de lichid.mie mi se pare invers, parca se duce mai mult.sau unde sunt eu tot timpul sa dau la pompa sa vad cum merg??

          Comment


          • Da...am comandat si eu de la daniel....dar am reusit a-mi curati stropitoarele originale. Oricum,am montata si un filtru de benzina de dacie pe furtun, ca sa fie treaba cat mai buna cu putina. Acu, tare sunt curios si eu de noile duze...sa vedem cat de fiabile sunt.
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • Pentru timisoreni,aceste duze se gasesc si la ciclop la 20RON/buc. Si daca aveti cuponul acela de reducere cu 10% le luati cu 36 RON ambele.Azi le-am luat si montat.Sunt multumit de cum merg.
              Logan ABS PLUS 1.4 MPI

              Comment


              • pt cei ce nu sunt de acord cu "perdeaua" pentru ca restrictioneaza vizibilitatea, am gasit ceva pe okazii si ma intrebam daca or fi mai bune decat cele tip perdea:



                oare se merita acestea cu 3 gauri sau cele tip perdea, eu unul sincer m-am saturat sa dau de 10 ori la maneta pana se uda cum trebuie geamul.

                Comment


                • Depinde de preferinte!!! Eu sunt multumit de cele tip perdea pe care le-am montat de 2 luni. Aria de acoperire mult mai mare si calitatea stropirii fac diferenta. La cele cu gaurele ma stresa mereu ca se deranjau si nu mai stopeau unde trebuie, sau se mai infundau si ma chinuiam cu acul sa le desfund. Acum... alta viata.

                  Comment


                  • toti care va puneti filtru pe instalatie sa tineti minte ca acel filtru se mai si schimba din cand in cand.eu nu am bagat apa deloc si tot gasesc in filtru la schimbare tot felu de chestii in el.

                    Comment


                    • mi s au infundat si mie duzele la golan,voi unde montati acel filtru,in zona t ului de la capota?
                      si ce fel de filtru este, acela de benzina,mic, din plastic transparent de se gaseste si in supermarket?

                      Comment


                      • panselin4...
                        Originally posted by valeriuciprian View Post
                        Iata pozele cu filtrul montat la stropitoarele de parbriz...prima data (pozele 1,2) l-am montat la fel ca (,) colegul Aazman...mai mult de proba...dar azi nu am mai rezistat tentatiei sa mesteresc la masina (chiar cu riscul de a rupe acel buton care tine grila) si l-am introdus in interior ...adica sub grila.(pozele 3,4)...am ales decizia montarii acestui filtru pentru ca eu am montate duze de skoda octavia si acestea nu pot fi desfundate cu acul /lita
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • multumesc frumos valeriuciprian,am cumparat si eu un astfel de filtru din auchan cu 3 lei,l am montat initial precum in primele 2 poze,am cumparat si duze de logan 2 care stropesc tip perdea,nu le am montat inca,le voi schimba cand vor ceda cele vechi-si dupa cum se pare nu mai au multnici acelea
                          vroiam sa te intreb,acel filtru sta bine sub grila,nu te a chinuit la montaj?din ce se vede in poze ar avea loc,ma gandesc il voi monta sub grila cand voi schimba si filtrul de acolo(am un filtru de la motrio,inspirat de straulea)

                          Comment


                          • se regleaza aceste duze de logan 2.ale mele bat cam sus

                            Comment


                            • nu se regleaza.... dar presiunea lichidului nu scade cu filtrul asta? ca as pune si eu

                              Comment


                              • am aflat ca se regleaza si cele de logan 2 dar numai in sus si in jos nu merge stanga dreapta.
                                nu am reglat inca..dar cristreulea a zis ca merge o sa incerc sambata sa umblu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google