Duze Stropitoare parbriz Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se regleaza si pe inaltime si pe lateral cu un ac de cusut...
    "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

    Comment


    • pentru a avea presiune egala la ambele duze eu am mutat teul intre duze si am impartit in parti egale furtunu de la teu la duze...

      Comment


      • Dar pt ce a-ti montat acel filtru ? Nu inteleg pe unde sa intre mizerie ? prin duze ? ca pe la capacul de alimentare doar il inchideti nu are cum sa intre pe acolo.

        P.S. Eu de cand am masina aprox 2 ani nu mi s-a infundat nici o duza.
        Last edited by prometheus; 16 January 2014, 15:47.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • se depune un strat subtire de calcar daca se introduce apa, mai ales vara..

          Comment


          • Da se depune calcar daca se foloseste solutie super ieftina sau apa de la chiuveta.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • salut.nu am reusit sa le reglez..am bagat acul in gaura dar nu se misca nimic inauntru.
              au ramas la fel.poate ale mele nu sunt de origine ,am dat 22 de lei pe set,au vopseaua acea verde pe ele.
              Ma las pagubas....multumesc

              Comment


              • Eu am schimbat duzele originale si am pus duze perdea. De un an de zile nu mi s-au mai infundat. Iar de stropit sunt foarte multumit, nu se compara cu cele standard. Ma chinuiam mereu sa le desfund cu acul sau sa le reglez ca bateau ba sus, ba jos.

                Comment


                • Ai dreptate si eu am pus duze tip perdea si sunt super ok au fost 20 de lei si sunt foarte bune nu se compara cu cele vechi tot timpul se infundau si se dereglau singure de la presiune

                  Comment


                  • eu tot duze perdea am ..mi-a zis un coleg ca se regleaza si acestea...dar am scris mai sus ca nu le-am putut regla pe cele perdea..despre ele era vorba.

                    Comment


                    • De reglaj nu prea am nici eu habar la duzele perdea. Nu a fost nevoie. Au mers bine de la inceput si acum la fel. De aceea nu m-am interesat de reglaj. In rest, numai de bine.

                      Comment


                      • si mie imi bat cam sus dar la viteza cum bate vantul este foarte ok !

                        Comment


                        • si fara reglaj tot sunt mai bune cele de pe logan 2 decat cele cu 2 sau 3 jeturi.. Sunt multumit,la viteza mare bat mai jos exact unde trebuie.

                          Comment


                          • eu as avea nevoie de reglaj totusi se regleaza? ca sa nu le stric degeaba... ma intereseaza o idee mai sus

                            Comment


                            • Doar sa le scoti din tabla si sa bagi o bucata de garnitura sub bucata din fata, cum ar veni spre parbriz. Paraca zicea Streulea in tutorialul cu duzele de citroen ceva de genul asta.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • aha mersi, asa stiam si eu ca nu se regleaza din interior dar unii mai sus au zis ca da si am zis sa intreb iar

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google