Duze Stropitoare parbriz Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • filtru

    Originally posted by sKyb0y View Post
    stiam ca se pune filtru de benzina
    asa e colegu montezi un filtru si nu mai ai probleme dar vezi ca gasesti si mai mic filtrul

    Comment


    • Am eu doua duze de citroien (noi) care stropesc ''imprastiat'' ... le vand.
      Nu le-am montat de lene ... si nici nu mai am chef sa le montez.
      In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
      http://searchme71.blogspot.com/

      Comment


      • sal

        Originally posted by search_me71 View Post
        Am eu doua duze de citroien (noi) care stropesc ''imprastiat'' ... le vand.
        Nu le-am montat de lene ... si nici nu mai am chef sa le montez.
        ce cod au pe ele sunt cele h4 sau v8

        Comment


        • Pacat ca nu ai timp si chef sa le montezi ! Sunt chiar superOK...si daca au si garnitura aceea de cauciuc( chiar daca este f.subtire !!!) arunca, spre exemplu, la 100-110 km/h cam pe la 1/2 de parbriz ceea ce este f.bine ! Inca o data zic ca-s f.multumit si chiar nu este un moft !!!
          LOGANIST CONVINS !!!

          Comment


          • Originally posted by mario_09 View Post
            ce cod au pe ele sunt cele h4 sau v8
            cod 6438 H4
            In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
            http://searchme71.blogspot.com/

            Comment


            • Originally posted by search_me71 View Post
              Am eu doua duze de citroien (noi) care stropesc ''imprastiat'' ... le vand.
              Nu le-am montat de lene ... si nici nu mai am chef sa le montez.
              Cu cat le vinzi?

              Comment


              • Originally posted by jelly View Post
                Cu cat le vinzi?
                Eu am dat pe ele parca 50 ron ... le dau la un 40 ron.
                In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                http://searchme71.blogspot.com/

                Comment


                • daca esti hotarat sa le dai sunama 0762014719

                  Comment


                  • Originally posted by eugenio_23 View Post
                    Pacat ca nu ai timp si chef sa le montezi ! Sunt chiar superOK...si daca au si garnitura aceea de cauciuc( chiar daca este f.subtire !!!) arunca, spre exemplu, la 100-110 km/h cam pe la 1/2 de parbriz ceea ce este f.bine ! Inca o data zic ca-s f.multumit si chiar nu este un moft !!!
                    Pacat ca vizibilitatea este ZERO, nu pot sa zic ca sunt de mare folos, poate la iarna cand o sa se dezghete mai usor parbrizul cand stropeste lichidul uniform. Per total ce sa zic e o mica imbunatatire.

                    Comment


                    • Mi-am montat si eu sprituitoare de c4. Si mie mi se par ok, stropesc uniform parbrizul. Mi-am pus cele cu garnitura de cauciuc, V4 parca. LA ele nici nu a trebuit sa las milimetrul acela pentru a fi putin mai inaltate. Stropesc uniform, per total nu imi pare rau ca le-am pus.
                      Toate cele bune!

                      Comment


                      • Cat te-a costat si de unde le-ai luat? ceva poze cu ele montate se poate?

                        Comment


                        • Setul a costat 30 de RON. Le-am comandat la un magazin de piese de schimb. Unde locuiesc eu, in Tg.Mures, este un magazin de piese auto numit ORION. Am dat comanda pe baza codului numeric sau cum ii spune si intr-o zi a venit comanda (6438.V8). Am sa pun si niste poze. Arata exact ca in tutorialelogan, cu diferenta ca nu face chiar asa o "panza" de apa dar stropeste uniform.
                          Toate cele bune!

                          Comment


                          • Originally posted by CataFOF View Post
                            uite si pozele , din pacate nu se gasesc la noi .
                            Cata, mai poti face rost de asa ceva ? se fixeaza cu filet?sunt de tip perdea?pot fi folosite pe logan fara modificari? cat au costat?Multumesc

                            Am montat si eu duze de C4 , sunt OK , doar ca pe langa una din ele se prelinge apa sub capota. In momentul montarii nu s-a auzit acel"click" caracteristic. Mentionez ca duzele sunt din cele cu garnitura, V8. ce as putea sa fac ? am gresit ceva ?Am urmat instructiunile din tutorialul lui Cristi Streulea
                            Last edited by tufa mihaita; 19 March 2012, 11:19. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • in bucuresti stie cineva de unde se pot achizitiona un model acceptabil de duze gen c4? am intrebat in targ la vitan si am gasit cu 90 lei bucata. Tot in targ mi-a spus unul ca trebuie sa aibe nu stiu ce supape sa imprastie ...... nu am inteles nimic. Multumesc

                              Comment


                              • Mergi la un magazin de piese si comanda codul 6438.V8 Peugeot/Citroen, acum un an costau ~45lei amandoua

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google