Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ms mult...postez maine rezultatul... sper sa fie ok si scuza-ti nepriceperea...

    Comment


    • am luat si eu o cotiera si am avut aceleasi probleme cu ea atingea in scaune si nu le puteam misca cine are originala intampina aceleasi probleme?
      nu-i prost cine cere ,e prost ala care da!

      Comment


      • Eu am cotiera originala,pot misca scaunele linistit..Intr-adevar atinge un pic,au ramas ceva urme pe suportul de la cotiera ca se freaca de cuplele centurilor,dar nu ma deranjeaza.
        Cumpar volan de Duster

        Comment


        • pana la urma mi-am luat si eu tot originala.scumpa(216 lei)dar merita.nu se potriveste nici una de pe piata la fel ca asta,ca sa nu mai vorbim de prindere(la cea originala este foarte tapana,pe cand la alea de pe piata.....),si la mine ating cuplele de la centuri,dar asta e,si atinge un pic si maneta de la reglajul lombar,dar foarte putin.dar am o problema de la montaj,capacelul acela,de unde vine prinsa consola in piulita aia,nu se mai inchide dupa ce am strans piulita.ce sa ii fac?sa il lipesc cu un pic de super glue??altceva??nush,doar niste banda dublu adeziva.
          Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

          Comment


          • Originally posted by orwo View Post
            am luat si eu o cotiera si am avut aceleasi probleme cu ea atingea in scaune si nu le puteam misca cine are originala intampina aceleasi probleme?
            Am inteles de pe alt topic (,) ca vrei sa ai multe posturi...dar...tu ai citit posturile dinaintea postului tau?
            sigpic

            Comment


            • In constanta unde gasesc si eu o cotiera frumoasa si accesibila ca pret? multumesc!
              Intalniri Logan Club Constanta:
              In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
              Ptr detalii : 0723.955.045

              Comment


              • hai ca mi-am pus si eu cotiera,d'aia originala ca sa fie compatibila.se freaca si la mine putin la centuri si ma incomodeaza putin jos la reglajul scaunelor dar nu e nimic grav.Merita cea originala.
                @theo_bv2002:daca nu mai poti inchide capacelul acela...joaca-te un pic cu surubul..adica cu piulita de pe el..mai dai drumul putin si vezi cam cat ar trebui sa-i dai drumul sa se inchida si apoi tot strange-l treptat.eu asa am facut si i-am dat de cap pana la urma
                http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                Comment


                • Cotiera made in Brazilia

                  Comment


                  • salut.Si eu mi-am loat teapa cu covarasele, si nu vreau sa-mi iau teapa si cu cotiera.este la noi in oras un magazin de piese si au cotiera la 80 de lei.ca doar noi fi nebun sa dau 200 lei pe o cotiera.

                    Comment


                    • Pai daca e 80 lei si nu e originala iti iei teapa...decizia e a ta.Succes.
                      sigpic

                      Comment


                      • Cand prin toate magazinele si dealerii cotiera originala sare de 200 RON, cine crezi ca vinde aceeasi marfa cu 80 RON?
                        Nu te mai plange ca ti-ai luat teapa cu covorasele pentru ca probabil ai facut ce vrei sa faci si acum cu aceasta cotiera, adica sa iei ce prinzi mai ieftin. Nu zice nimeni ca e ceva gresit in asta, ca pana la urma toti cautam sa mai salvam un banut pe ici pe colo, dar cand sunt deja zeci de oameni care s-au plans de cotierele de NE-origine nu vad de ce te-ai mai gandi macar ca acea cotiera la 80 ron sa fie originala si sa nu-ti faca probleme.
                        ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                        Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                        Comment


                        • Dai un ban dar stai in fata!

                          Comment




                          • sau





                            care ar fi alegerea mai buna daca am geamuri electrice pe spate?

                            Comment


                            • A doua varianta ar fi buna daca ai geamuri electrice pe spate......
                              sigpicRenault megane 2 1.6 16V si Opel Bertone 2.2 16V

                              Comment


                              • M-a incitat tare topicul asta.. asa ca m-am pus si eu pe treaba si mi-am montat cotiera pe logan ph2, laureate. Am gasit la un amic care vroia sa si-o monteze pe un kalos, insa a abandonat proiectul.

                                E neoriginala, neagra, cu lateralele cromate, rabatabila .. cu spatiu de depozitare interior. In Galati se gaseste la 65 de lei .

                                Montajul a fost mult usurat de instructiunile de aici. Am avut de invatat din experienta celor care au montat. Am masurat de 3 ori inainte sa gauresc.. am avut in vedere sa nu se frece suportul ei de centuri sau mai stiu eu de ce.

                                Dupa ce am terminat, am facut comparatie cu o cotiera originala, montata la dealer pe un golan ph1. Nu stiu daca avea acea intaritura ( n-am putut sa-i demontez omului cotiera.. ) insa statea bine pe suport.. fara vreun joc(si are vreun an jumate de cand e montata) . Sincer.. nu vad vreo diferenta.
                                Amandoua freaca un pic in suportul centurii de pe scaunul soferului..

                                O sa fac in seara asta poze sa va arat.

                                Multumesc frumos de ajutor ( indirect ) !
                                In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google