Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O recomanzi,este alt confort la condus si la statul in scaun ms?

    Comment


    • cotiera aceasta vine cu test de temperament. daca nu esti temperat, te enervezi de fiecare data cand bagi centura in cupla. eu am un atu, ca sunt mai inalt si nu ma incomodeaza, pot sa bag centura in cupla cu o singura mana. cel mai bine este sa vezi cum este cotiera pe un logan cu ea originala.
      dar foarte usor se poate baga centura in cupla ridicand (rabatand) cotiera.
      clar este comfort la condus, clar este mai rigida decat celelalte cotiere fara intaritura.
      Last edited by bogdan_1984; 10 January 2010, 18:36.
      sigpic

      Comment


      • Am taiat din armatura cam 0.5mm in partea de sus dinspre gauri , se pupa perfect pe naiba ) , sau am fost eu prost... Am incercat toate metodele posibile si nu s-a pupat(am ph2 ca fapt divers) , cand puneam tunelul central , plasticul acela , nu se lipea de podea , din cauza la armatura.... PS: Am lipit cu niste pernandez , 2 bucati de pasla(nu arata urat , zici ca asa a venit cotiera) de piciorul ei de plastic , acolo unde freaca centurile .. Iar de incomodat , incomodeaza la frana de mana si centura , dar foarte putin , in 2 zile m-am obisnuit deja...
        Last edited by Nimeni; 10 January 2010, 18:50.

        Comment


        • Daca ai timp poti pune si cateva poze si cat ai dat pe cotiera?

          Comment




          • Am timp . Pai este de la dealer , cea de origine , prestige 262ron.2 pozne acum pe seara , daca mai doriti mai fac pe ziua maine..
            Attached Files

            Comment


            • Originally posted by Nimeni View Post
              Am taiat din armatura cam 0.5mm in partea de sus dinspre gauri , se pupa perfect pe naiba ) , sau am fost eu prost... Am incercat toate metodele posibile si nu s-a pupat(am ph2 ca fapt divers) , cand puneam tunelul central , plasticul acela , nu se lipea de podea , din cauza la armatura.... PS: Am lipit cu niste pernandez , 2 bucati de pasla(nu arata urat , zici ca asa a venit cotiera) de piciorul ei de plastic , acolo unde freaca centurile .. Iar de incomodat , incomodeaza la frana de mana si centura , dar foarte putin , in 2 zile m-am obisnuit deja...
              0,5 mm mi se pare foarte putin...esti sigur ca ai montat intaritura metalica asa? Daca nu ai montat-o asa cred si eu ca nu iti venea cum trebuie tunelul.
              sigpic

              Comment


              • Da , asa am montat-o , aveam si instructiunile , o montasem cu tata(mai mult el ca eu deja ma enervasem) exact cum este si poza aceea si cum arata pe instructiuni, iar cand vroiam sa prind tunelul de plastic , sa ii pun piulita , ramanea suspendat in bratele alea 2. Oricum altfel nu intra acea armatura , pentru ca are piulita aceea incorporata... Si de taiat ,i-am taiat exact varfurile , am indreptat bratele acelea 2 .....

                Comment


                • Cotiera mea

                  Asta este cotiera mea....am ales-o deoarece am zis ca se "asorteaza" cu insertia de pe bord si cu fetele de usi....nu este originala....dar sunt multumit de ea.
                  totusi citiind acest theard m-am convins...am sa-mi iau o cotiera originala prestige...m-am interesat la dealer...270 de lei + 30 de lei montajul.
                  Attached Files

                  Comment


                  • bgd_prestige
                    daca te-ai hotarat sa iei una originala iti asigur eu ca nu o sa fii dezamagit(270lei am dat si eu).

                    Comment


                    • Este usor de montat nu mai trebuie sa dai 30 ron sa o montezi in service o montezi tu acasa asta daca iti place sa mesteresti ,eu am cumparat cotiera originala cu 260 ron de la dacia !

                      Comment


                      • da ...am vazut ca nu e foarte greu de montat...dar sincer nu ma incumet sa o montez singur....mi-e frica cu butonul de reglaj de la oglinzi...si mai e un buton care blocheaza geamurile pe spate....totusi prefer sa mi-o monteze ei...o sa stau langa ei sa vad daca imi pune armatura aia de fier...ca am inteles ca aia face toti banii!!!
                        imi pare rau ca nu am ales sa imi iau originala inca de la inceput

                        Comment


                        • scuze pt offtopic, vreau sa intreb cum de ai tapiteria scaunelor de culoare inchisa desi versiunea de echipare a masinii este prestige.La mine este crem deschis sezutul scaunelor...ai huse sau cum ?
                          http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                          жалюзи плиссе

                          Comment


                          • mi-am pus huse...tapiteria este bej la fel ca si la tine

                            Comment


                            • 120_1.jpg

                              51212012.jpg
                              Tocmai am comandat acest tip de cotiera la un pret zic eu foarte bun, 60ron plus taxe curier 25ron la magazinul online Best Auto Vest. Din cate vad in fotografii are si un suport metalic. Sincer sunt curios daca va corespunde poza cu marfa...
                              A mai montat cineva acest tip de cotiera? Voi reveni cu detalii dupa primirea coletului.
                              Toate bune!

                              Comment


                              • si eu tot asta am comandat-0..astept sa vina
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google