Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • o astfel de cotiera am in masina,o am de 3 ani jumate(prima data am avut-o pe cielo)si sunt foarte multumit de ea,am dat pe ea atunci 30 de lei acuma e 60,este cotiera de dacia berlina
    Attached Files
    Last edited by skorpionking; 29 January 2010, 01:20.

    sigpic

    Comment


    • poze cu cotiera mea cea noua

      am uitat sa pun poza cu partea de sus culisata in fata....sorry.
      Attached Files
      Last edited by mumus; 29 January 2010, 19:29.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • misto "accesorii" in cotiera.
        sigpic

        Comment


        • ops...

          ala e roll on cu bila...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Este exact ca cea originala nu sunt diferente majore in afara de acel magnet unde se inchide capacul cotierei,capacul are arc cum are cea originala?

            Comment


            • nu stiu cum e cea originala, nu am vazut.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • da,are arcul.

                Comment


                • misto cotiera...chiar nu sunt diferente mari fata de cea originala....doar putin la montaj din cate am inteles....mi-am schimbat-o si eu....cu una originala...neagra de prestige....o sa pun si cateva poze

                  Comment


                  • Originally posted by mumus View Post
                    poze cu cotiera mea cea noua

                    am uitat sa pun poza cu partea de sus culisata in fata....sorry.
                    dadusem peste topic, si eram curios ce cotiera si-au mai pus baietii, si cand ma uit pe pozele tale vad o cotiera exact ca a mea, pusa acum 2 saptamani. eu am dat 60 lei. am vazut-o intr-un magazin in timp ce ma invarteam dupa becuri H4 si n-am pierdut ocazia sa o cumpar. montajul a fost gratuit si rapid.
                    totusi a trebuit sa cumpar 4 holsuruburi.

                    Comment


                    • da..asta e tot 60 ron..doar ca am comandat de pe net..si mai trebuia platit si transportul.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Originally posted by mumus View Post
                        ...dar tot din plastic subtire e..deci daca te sprijini tare de ea...o rupi.
                        Eu am de 2 ani cotiera originara de la Dieler 180 ron+montatul 15 ron. Acuma am cumparat una "Logan Speed" pentru fratele meu, ca si cea din postul 402 a lui @iulian paul si pot sa spun ca este absolut identica cu cea originara inclusiv la "subtirimea sau grosimea" plasticului. Si eu pe cea originara am rupt-o din vina mea - fiind ridicata, m-am impins din greseala pe ea, catre spate si am rupt-o pe la zona unde se rabateaza (am lipit-o la loc - cu greu, dar meserias cu Bizon Epoxi, dupa ce am demontat-o toata). Deocamdata singura deosebire pe care am vazut-o si eu este lipsa magnetului de la capac, deoarece nu am montat-o inca - vreau sa schimb suportul de plastic cu unul din metal cum am facut si la a mea (pentru a ajunge mai usor la centura) - si nu stiu daca vor mai apare mici diferente la montare. Am dat pe ea 45 lei la un magazin de piese auto din Arad.
                        Pun o intrebare la cunoscatori - pentru a ajunge mai usor la catarama de la centura, nu se poate prelungi catarama cu o platbanda, in loc sa trebuiasca modificat suportul de plastic? Nu stiu cat de greu se poate ajunge la surubul care sustine catarama de la centura.
                        @mumus - pacat ca nu am stiut mai din timp, ca iti trimiteam suportul meu, ca nu il mai folosesc. Mai incolo o sa pun poze cu noul meu suport, dar dupa ce o sa-l primesc, deoarece l-am dat ca model la cel care mi-l face si pentru fratele meu.
                        Last edited by Rouge de Feu; 1 February 2010, 22:23.
                        sigpic

                        Comment


                        • Prelungire nu stiu cat ar fi de OK, e treaba de securitate.
                          Doar daca gasesti o catarama cu ''breteaua'' mai lunga (cu vreo 4 cm).

                          Comment


                          • Originally posted by Octavian___31 View Post
                            Prelungire nu stiu cat ar fi de OK, e treaba de securitate.
                            Da m-am gandit si eu la asta, oricum cred ca la oficiale nu ar fi permis asa ceva, dar neoficial, daca s-ar pune o tabla groasa, de vreo 5 mm, cred ca ar fi ok.
                            Last edited by Rouge de Feu; 2 February 2010, 10:44.
                            sigpic

                            Comment


                            • Tavi tu ti-ai montat-o pe a a ta?

                              Comment


                              • Astept o zi cu soare si in acelasi timp bunul nostru coleg Myki sa fie disponibil. )
                                Abia astept s-o vad montata, sa merg ca lordu...gata cu liniutele, incepem sa iesim la plimbare de placere, relaxati, fara nici un stres....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google