Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rouge deschide poza cu paint da-i "save as" si selectezi formatul jpeg si ai rezolvat buba
    Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

    Comment


    • Originally posted by boly76 View Post
      Rouge deschide poza cu paint da-i "save as" si selectezi formatul jpeg si ai rezolvat buba
      Mersi, acuma incerc.
      sigpic

      Comment


      • Sper ca acuma am reusit, ca mi-a incarcat pozele. Mersi @boly76 de indicatii.
        Pentru cei care mai doriti sa va confectionati un suport metalic, va dau niste detalii, cote si poze.
        Prima data se sudeaza tija metalica (75 mm) de cele doua placi [cea de sus (65/53mm) si cea de jos(89-92/40mm)], după care se prinde cotiera cu cele 4 suruburi de placa de sus si pentru reglarea unghiului, se sudeaza nervurile de placa de jos cu cate un punct de sudura superficial (pentru a permite miscarea usoara). Apoi pentru a regla corespunzator unghiul la care trebuie sa stea cotiera, se pune partea cu nervurile intre scaune si se ajusteaza placa pe nervuri pana calca corespunzator pe ornamentul (tunelul) franei de mana si ca partea unde se sprijina cotul sa fie la orizontala. Se iau niste repere, dupa care se scoate afara si se sudeaza definitiv placa de nervuri. Parca asa imi amintesc ca sunt ordinea operatiunilor, sper ca nu v-am zapacit de tot. Spor la treaba.
        Attached Files
        Last edited by Rouge de Feu; 9 April 2010, 11:42.
        sigpic

        Comment


        • Cand o sa am timp ma apuc sa confectionez si eu un suport cu indicatiile date de tine si am sa pun si eu poze ms se pozele trimise pe e-mail!

          Comment


          • salut pe aceasta cale pe DORU un om de milioane noi.sanatate multa.

            Doru eu te rog pe tine sa il rezolvi si cand vin la felix iti dau banuti ,ok?merci
            Last edited by tvstar1; 9 April 2010, 21:37. Reason: Automerged Doublepost
            Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

            Comment


            • Originally posted by tvstar1 View Post
              salut pe aceasta cale pe DORU un om de milioane noi.sanatate multa.

              Doru eu te rog pe tine sa il rezolvi si cand vin la felix iti dau banuti ,ok?merci
              Mersi @tvstar. Nu inteleg la ce te referi cu chestia cu rezolvatul si cu banutii. Detaliaza te rog.
              sigpic

              Comment


              • Salut eu vroiam sistemul acela de prindere pe care il ai tu acum la cotiera daca poti sa il faci si pentru cotiera mea pe mine ma deranjaza la scaune si la centura.
                Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                Comment


                • Originally posted by tvstar1 View Post
                  Salut eu vroiam sistemul acela de prindere pe care il ai tu acum la cotiera daca poti sa il faci si pentru cotiera mea pe mine ma deranjaza la scaune si la centura.
                  Din pacate nu eu fac acel sistem de prindere. Cum am mai spus si la @radu2008, mi l-a facut o cunostinta, dar stii cum e cu cunostintele - si primul si cel de-al doilea (pentru fratele meu)- mi le-a facut in decurs de cam 2-3 luni de la comanda si acuma mi-a spus ca oricum nu mai are timp sa mai faca altele. Asa ca imi pare rau, dar trebuie sa te descurci pe plan local, in masura posibilitatilor dupa indiciile date de mine.
                  Eventual ia legatura cu @Radu2008, ca si el este din Sibiu si impreuna sa va gasiti pe cineva care sa va poata face asa un suport. Asa se vor reduce si costurile. Poate o sa si reusiti sa le produceti pe banda rulanta contra cost, ca in mod sigur o sa apara amatori.
                  sigpic

                  Comment


                  • am inteles multumesc frumos Doru.
                    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                    Comment


                    • Din februarie am cotiera si deja s-a rupt cand am ridicat-o in sus din balamaua si am desfacut-o si acuma sa gasesc ceva solutie foarte buna de liput voi ce imi recomandati?
                      Sunt dezamagit de calitatea ei cu toate ca este originala si a costat 260 ron!

                      Comment


                      • pe cuvantul meu daca intleleg ce le faceti la cotierele astea de le rupeti. pt ca si eu m-am suit pe ea si a trosnit si alte zgomote dar tot nu s-a rupt... si o am de aproape 2 ani
                        sigpic

                        Comment


                        • Daca sunt slabe ce sa le faci!

                          Comment


                          • Eu am luat una de laguna2 si acum astept sa o montez.

                            Comment


                            • Originally posted by radu2008 View Post
                              Daca sunt slabe ce sa le faci!
                              daca astea ARMSTER sunt slabe, atunci alea de 50 lei cum sunt?
                              sigpic

                              Comment


                              • Si eu o am de foarte mult timp cotiera originala...si s-a urcat fiu-mi-o pe ea si tot nu s-a rupt...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google