Cotiera

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am cotiera originala de mai bine de un an si nu scartaie deloc...nu se compara cu cele neoriginale...
    Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

    Comment


    • armster am si eu de 1 an dar scartzaieeeeee

      Comment


      • nasol.poate ai nimerit tu una defecta :P
        Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

        Comment


        • ce defect sa aiba ca am luat-o nou noutza in cutie . am mai dat si 2 mil pe ea

          Comment


          • dar unde scartaie, sau ce scartaie?
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by theo_bv2002 View Post
              eu am cotiera originala de mai bine de un an si nu scartaie deloc...nu se compara cu cele neoriginale...
              La forma nu se compara (pt ca sunt aproape identice) dar la pret se compara bine: 45-50 lei versus ~200 lei.

              Comment


              • scartzaie plasticu ala cand ridic de ea ( plasticu din spate ) o sa o desfac sa vad poate nu e stransa bine

                Comment


                • Originally posted by Octavian___31 View Post
                  La forma nu se compara (pt ca sunt aproape identice) dar la pret se compara bine: 45-50 lei versus ~200 lei.
                  stiu ca nu se compara la forma,am vazut si eu,sunt aproape identice,dar materialul difera complet.tocmai de aia si diferenta de pret...zic eu
                  Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                  Comment


                  • are cineva de vanzare un suport de cotiera???
                    [B][COLOR="Red"]LOGAN CLUB BRASOV

                    Comment


                    • Originally posted by metaxa
                      poti sa-mi dai si mie mai multe detalii despre modul cum ai facuto??? eventul niste cote ceva !!!
                      Salut. Nu este mare filozofie. Daca gasesti un sudor bun, se poate face foarte repede. Eu i-am aratat suportul din plastic de la cotiera si i-am spus ca doresc sa-mi reproduca din metal cele 2 nervuri cu orificiile corespunzatoare, de care se prinde suportul prin suruburi de ornamentul de la frana de mana. Aceste nervuri trebuie sudate pe o placa de marimea care sa respecte distanta dintre cele doua nervuri de la suportul de plastic. Deasemenea, trebuie reprodusa intocmai si cu orificiile corespunzatoare, placa de la suportul cotierei, de care se prinde cotiera cu cele 4 suruburi. In rest mai trebuie o tija metalica de lungime identica cu lungimea(inaltimea) suportului, care sa fie sudata de cele doua placi. Ii dai ca model suportul din plastic, dupa care se pot face masuratorile necesare, ca cotiera sa stea la aceeasi inaltime si unghi, la care este cu suportul din plastic. Eventual ii arati si niste poze postate de mine. O sa pun si noile poze pe care le-am facut la suportul lui fratele meu, pe care meseriasul la care am apelat mi le-a facut intr-un final dupa vre-o 2 luni.
                      Daca nu te descurci, sa ma anunti, ca sa-ti fac si niste masuratori, sa-ti dau niste cote, dar cum ti-am spus cotele se iau dupa suportul din plastic. Numai bine.

                      Pentru cei care li se pare prea complicata aceasta modificare, referitor la ce am zis mai devreme, exista si posibilitatea lungirii suportului de la centura de siguranta Pun si niste poze de la masina colegului nostru de la LC Oradea @Juristul2000, cu modificarea pe care si-a facut-o el la suportul centurilor de siguranta, pentru faptul ca si-a schimbat scaunele. Uite ca se poate.


                      Originally posted by metaxa View Post
                      are cineva de vanzare un suport de cotiera???
                      Acuma am vazut mesajul acesta. Sa inteleg ca nu ai suportul de plastic?
                      Attached Files
                      Last edited by Rouge de Feu; 5 April 2010, 12:38.
                      sigpic

                      Comment


                      • cotierele de la reprezentanta sunt cele mai bune eu am mai avut un model dar sa rupt repede
                        SRF TARGOVISTE

                        Comment


                        • Originally posted by savoiu_rf 82 View Post
                          cotierele de la reprezentanta sunt cele mai bune eu am mai avut un model dar sa rupt repede
                          Stai linistit, plasticul e tot plastic. Depinde cat de brutal esti cu el. Mie cotiera de la reprezentanta mi s-a rupt (nu suportul), ca o foita de tigara, dar eu am fost de vina, ca m-am lasat prea tare pe ea catre spate, cand era ridicate in sus. Acum am lipit-o si rezista bine de tot, la folosirea normala. Asa ca si cea originala se rupe daca nu ai grija.

                          Originally posted by MirCip View Post
                          scartzaie plasticu ala cand ridic de ea ( plasticu din spate ) o sa o desfac sa vad poate nu e stransa bine

                          Stai linistit, ca si cea originala poate sa scartaie. Ca sa elimini inconvenientul poti desface suruburile din partile laterale - sunt mascate de doua aparatori pe care le scoti prin fortare cu o surubelnita - si apoi ungi cu un pic de vaselina toate partile mobile unde observi ca exista frecare.
                          Last edited by Rouge de Feu; 5 April 2010, 23:57.
                          sigpic

                          Comment


                          • stati linistiti ca si aia originala scartie...eu mi-am luat originala ca am avut inainte din targ si nu o mai suportam...zici ca era privighetoare...si dupa un timp...mai exact 2 luni de cand am pus originala...montata la reprezentanta...si asta scartie...pana la urma e plastic...tot plasticul din masina scartie...asta e...si la alea scumpe scartie...nu ne ramane decat sa ne obisnuim cu ele

                            Comment


                            • poza asta e pt eviltruth un model de suport pt cotiera (din metal)
                              Attached Files
                              .....::::: Ambition 1.5 DCi :::::......

                              Comment


                              • Originally posted by metaxa View Post
                                poti sa-mi dai si mie mai multe detalii despre modul cum ai facuto??? eventul niste cote ceva !!!
                                @metaxa, trimite-mi te rog o adresa de mail, ca sa-ti pot trimite niste poze cu cotele, deoarece aici pe forum nu reusesc sa le pun. Sunt in format btm (editate cu paint) si forumul nu ma lasa sa le pun decat cu dimensiunea de 19kb in care nu se vede nimic. O sa-ti spun si niste detalii, dar sunt mult mai explicite daca ai si pozele cu cotele alaturi. Eventual daca ma poate ajuta cineva sa-mi explice cum pot pune niste poze in format btm mai mari, sau cu ce alt program pot edita poze, in care sa pun si sageti si text si poza sa ramana in format jpeg, ca s-o pot pune aici pe forum mai mare, sa se inteleaga ceva pe ea. Mersi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google