Inlocuire Lichid De Frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doar ce era in borcan.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • In cazul asta l-a schimbat degeaba.

      Comment


      • Originally posted by burtosu View Post
        Pai ce mester a fost ala care a inlocuit doar 300 ml,nici macar 500 ml sa aiba satisfactia ca a inlocuit tot lichidul?Poate a fost doar o "clatire".PÂRÂT.
        A scos tot ce era in borcan cu un recipient conectat la aer comprimat si vreo 300 ml de la roti. De lichidul scos din borcan prima data uitasem, ma gandeam la sticla aia de jumatate de litru cu furtunas pe care a umplut-o pe jumatate.

        Comment


        • Originally posted by balooo View Post
          Stie cineva cine produce acest lichid de frana?
          Peste tot gasesc numai ca este de origine, dar nu gasesc nicaieri producatorul acestuia.

          Cod : 7711575501

          Astept cu interes un raspuns.
          Clariant se cheama, astept interesul.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Clariant al lui Sandoz (elvetia)? Aia cu sediul in Germania?

            Deja ai contraoferta la interes ))))

            Comment


            • http://www.clariant.com/en/Solutions...Safebrake-16-M Acuma treaba lor unde-l produc.
              prefer interes Grolsch....
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Sunt Elvetieni.....pe altii nu I-a mai gasit dacia, imi place la nebunie....produs de firma elvetiana in Germania pt masina frantuzeasca......pardon "conditioned in Germany" cum scrie pe bidon...

                ATE, Ferodo ....sau chiar ELF....astia nus buni....

                P.S nu ai gusturi rele la "interes" dar alcoolu` nu-I bun....tre apa, ca sa ai mintea limpede )))

                Comment


                • ATE si ferodo nu produc lichid de frana, il vand.... Poate elf.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Dupa cite stiu, capacitatea intregului sistem de frinare la Logan este Aprox. 600 ml. Inlocuirea lichidului presupune purjarea pe la aerisitorul fiecarei roti. Recomandarea de inlocuire a lichidului de frina se bazeaza pe proprietatea acestuia de a absorbi umiditate (maximul admis este de 2.5%). In cazul cresterii peste aceasta valoare a procentului de umiditate duce la afectarea iremediabila a garniturilor, cilindrilor/etrierilor, si chia a blocului hidraulic ABS/ESP.

                    Comment


                    • Dupa ce am citit 15 pagini m-am hotarat sa schimb lichidul de frana cu aparat . In cei 8 ani de cind am masina l-am schimbat de 3 ori , acum la a 4 a refuz sa-l mai schimb gravitational (numai in service l-am schimbat cu test de frana la final) . M-am hotarat si din pricina pretului : la service dacia , schimbat clasic 80 lei manopera, la porsche romania 92,50 lei cu aparat . Lichid ATE SL6 pentru sistem franare ABS , am luat 1 l la bidon tabla .

                      Comment


                      • Dar la pedala ce are?
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • Eu il schimbam la Renault, pe aparat.

                          Comment


                          • Dintre acesta 3 care ar fi potrivit sa il cumpar ?
                            Sa iau de 1l sau 0.5l ? Nu stiu cat intra.

                            1.http://altex.ro/lichid-frana-ate-dot...9901-6402-2-1l
                            2.http://altex.ro/lichid-frana-trw-pfb401-dot4-1l
                            3.http://altex.ro/lichid-frana-ate-dot4-03-9901-5802-2-1l

                            Multumesc.

                            Comment


                            • primul e cel mai bun. ia un litru ca sa faci bine aerisirea si curatirea. uite aici mai ieftin.
                              Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

                              Comment


                              • Cine iti face schimbul?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google